Angielskie auto mandat z polski

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MalePostNapisane by gregor75 » 10 Jun 2014, 20:38 Angielskie auto mandat z polski

Witam.
Slyszalem ze polska i inne kraje UE maja podpisac umowe dzieki ktorej mozna bedzie karac mandatami z kamer stacjonarnych obcokrajowcow.Wiem ze np.Niemcy wystawiaja mandaty Holendrom z przekroczenie predkosci,ale czy ktos z Was mieszkajacych w UK i jadacych autem na angielskich tablicach otrzymal mandat z np.francji,holandii,niemiec,polski.Wiadomo jak policja zatrzyma to inna sprawa,ale chodzi mi o stale kamery.
Oczywiscie nikogo nie zachecam do jazdy z nadmierna predkoscia.

gregor75
Raczkujący
 
 
Posts: 50
Age: 49
Joined: 5 Feb 2011, 11:59
Location: bham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by rmazurek » 10 Jun 2014, 21:33 Re: Angielskie auto mandat z polski

Afair unijna ustawa o miedzypanstwowej wymianie danych kierowcow lamiacych przepisy weszla w zycie w listopadzie ubieglego (2013) roku. Mozliwe ze jeszcze nikt mandatu nie dostal bo procedura trwa zapewne dosc dlugo.

W sytuacji gdy zlamiesz prawo np we Francji - francuzi musza zidentyfikowac kraj pochodzenia auta ( w przypadku blach bez znaczka praktycznie niemozliwe ) i wystapic z wnioskiem do kraju pochodzenia o udostepnienie Twoich danych. Nie ma czegos takiego jak ogolna baza danych dla calej EU.

Wg tego:

http://wyborcza.pl/1,75478,14894797,I_t ... _beda.html

Wielka Brytania nie podpisala w/w umowy.



Pozdrawiam
User avatar
rmazurek
Raczkujący
 
 
Posts: 95
Age: 38
Joined: 27 Aug 2012, 12:38
Location: Castle Bromwich
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 11 Jun 2014, 06:31

Fakt ze po listopadzie 2013 nic mi jeszcze na trasie nie pstryklo ale przed kilku krotnie.
Mam okolo 3 w niemczech, jedno we Francji i jedno w Polsce i zadne nie przyszły.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by woblerus » 11 Jun 2014, 16:36 Angielskie auto mandat z polski

Kilka lat temu koledze przyszedl mandat za przekroczenie predkosci w Norwegi.Ciekawe jest to ze mandat zostal wyslany z Niemiec :)


Wysłane z nad wody
sleep
eat
go fishing

www.polishanglers.com

woblerus
Rozeznany
 
 
Posts: 113
Joined: 5 Jan 2011, 21:15
Location: West Bromwich
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by gregor75 » 11 Jun 2014, 18:38 Re: Angielskie auto mandat z polski

Moze niemcy i norwegia maja podpisana stosowna umowe.Ja w niemczech 2 krotnie zostalem naswietlony jadac z polski rok temu ale tez nic nie dostalem.

Dodano: -- 20 cze 2014, o 22:03 --

Coraz blizej wakacje wiec jak juz bedziecie w trasie i cos Wam pstryknie fotke to dajcie znac co gdzie i jak .Szerokosci i przyczepnosci.
pozdrawiam

gregor75
Raczkujący
 
 
Posts: 50
Age: 49
Joined: 5 Feb 2011, 11:59
Location: bham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by laiokon » 5 Aug 2014, 11:30 Re: Angielskie auto mandat z polski

Ja ostatnio miałem cykniętą fotkę właśnie w Norwegii. Mam nadzieję, że nic nie przyślą. Będę informował jakby co.

laiokon
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 5 Aug 2014, 10:06
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI