Polskie tablice rejestracyjne i poruszenia sie autem w UK

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy
Przeciez o tym napisałem, ze przybędzie aut na polskich tablicach i policja będzie jeszcze bardziej szaleć (podobny problem maja z polskimi autami w Niemczech). Jeśli nawet podniosą w Polsce ubezpieczenie o 100% przegląd o 100% i rejestrację o 100% to moze ludzia mieszkającym w Polsce to sie nie będzie opłacać ale Polakom w Angli nadal sie to będzie opłacać.

Guest
 
 
Top
2

Witam i prosze o pomoc! Wczoraj zatrzymal mnie policjant podczas, gdy jechalem polskim autem. Pomimo tego, ze mialem wazna polise oraz badania techniczne stwierdzil, ze moje ubezpieczenie jest dla niego niewazne i powinienem miec road tax, angielskie mot oraz angielskie ubezpieczenie. Dodam rowniez, ze zatrzymal mnie bez podstaw. Auto zostalo zabrane na parking policyjny, a sprawa skierowana do sadu. Na nic sie zdalo moje tlumaczenie, ze przyjechalem w polowie stycznia tylko dlatego, ze na poczatku lipca zjedzam na stale do polski i chcialem zwiezc rzeczy i tylko to bylo powodem obecnosci mojego auta tutaj. Dodalem jeszcze, ze do tej pory jezdzilem tylko angielskimi autami, ale jego nawet to nie interesowalo. Do odebrania auta bede potrzebowal angielskie ubezpieczenie, ale nawet nie wiem gdzie je kupic. Jezeli mial ktos podobna sytuacje bardzo prosze o pomoc! Z gory dziekuje.

piotrekpiotrek
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 21 Apr 2014, 20:52
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Niestety chciałeś "przycfaniakować" i się nie udało ...przykre ale policjant miał rację.
Pracując tutaj nie masz prawa poruszać się na polskich tablicach, te słynne 6 m-cy dotyczy studentów, turystów i osób nie pracujących w UK.
Cała reszta musi niestety posiadać tablice, road tax i ubezpieczenie z Uk.

Swoją drogą, to coraz więcej "cfaniaków" z Polskimi samochodami pojawiło się na drogach "Zjednoczonego Królestwa", więc policja wzięła się do roboty ...i dobrze.

wielkimar
Rozeznany
 
 
Posts: 203
Joined: 3 Jun 2007, 21:09
Reputation point: 25
Pokojowy
Top
-2

Dużo jest tez litwinów i łotyszy z samochodami. Ale tylko polacy są problemem.

Krzysiek2099
Rozeznany
 
 
Posts: 151
Joined: 2 Jun 2013, 23:02
Reputation point: 12
Neutralny
Top
0

wcale nie tylko polacy , dla nich kazdy samochod na nie angielskich blachach jest problemem
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

piotrekpiotrek wrote:(...) Dodam rowniez, ze zatrzymal mnie bez podstaw. (...)

Nie istnieje coś takiego.
Każda Policja na całym cywilizowanym świecie ma prawo zatrzymać do wyrywkowej kontroli dowolny pojazd.
W Polsce też.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

Nie zatrzymał cie bez podstaw-zatrzymał cie bo miałeś polskie blachy. A auto strasznie ciężko ci teraz będzie odzyskać bo nie będziesz w stanie zrobić przeglądu.

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posts: 199
Joined: 26 Aug 2013, 20:40
Reputation point: 38
Pokojowy
Top
0

ludzik50 wrote: A auto strasznie ciężko ci teraz będzie odzyskać bo nie będziesz w stanie zrobić przeglądu.


Auto odbierzesz lawetą/autolawetą (lokalnie 30f), nie wiem co w tym strasznie ciężkiego...

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posts: 118
Joined: 10 Mar 2013, 22:03
Location: UK
Reputation point: 21
Pokojowy
Top
0

por.Borewicz wrote:
ludzik50 wrote: A auto strasznie ciężko ci teraz będzie odzyskać bo nie będziesz w stanie zrobić przeglądu.


Auto odbierzesz lawetą/autolawetą (lokalnie 30f), nie wiem co w tym strasznie ciężkiego...




Tak , ale o ile pamiętam z nakazem natychmiastowego wywozu z UK, bądź rejestracją w DVLA

W sumie to dziwię się tutejszej policji, że tak późno wzięli się za "cfaniaków" ....a nie, przecież to przedsiębiorczy ludzie, nie cfaniacy

wielkimar
Rozeznany
 
 
Posts: 203
Joined: 3 Jun 2007, 21:09
Reputation point: 25
Pokojowy
Top
0

Wszystko zalezy od adresu I wykonywanej pracy.
Jeżdżę bmw 645i mam 22lata co prawda nie mieszkam w bham ale lichfield i place 1100funa rocznie z 4.4 silnik.
Grunt to kombinatorka i naginanie prawa lecz nie przekraczanie

lukaskrb
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 25 Jun 2013, 06:37
Reputation point: 1
Neutralny
Top
1

Wkoncu się za was cwaniaków wzięli. Kupcie insurance, road tax I zróbcie mot jak każdy inny normalny kierowca to nie będzie problemów.
Pozdro dla cfaniakow

greg2904
Rozeznany
 
 
Posts: 108
Joined: 10 Nov 2012, 15:08
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

powiem krótko - lol...
fajnym postem rozpoczynasz swoją pisaną obecność na forum.

Określenie "naginanie prawa" wymyslili Ci którzy je łamią, ale za cholerę nie chcą się przyznać, że to robią i są (z punktu widzenia prawa) przestępcami.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
3

AdamBoltryk wrote:powiem krótko - lol...
fajnym postem rozpoczynasz swoją pisaną obecność na forum.

Określenie "naginanie prawa" wymyslili Ci którzy je łamią, ale za cholerę nie chcą się przyznać, że to robią i są (z punktu widzenia prawa) przestępcami.

Pozdrawiam



..a z naszego..."cfaniakami" , tych mi nie żal.


Później dziwimy się, że "dżemojady" nas akurat mają za całe zło, które osiedliło się na ich wyspie.

wielkimar
Rozeznany
 
 
Posts: 203
Joined: 3 Jun 2007, 21:09
Reputation point: 25
Pokojowy
Top
0

piotrekpiotrek, bzdury Ci pisza widac ze nikt nie mial do czynienia z tym problemem
napisz mi swoj numer fona wszystko ci powiem gdzie masz isc i co zrobić nie bede sie rozpisywac na forum bo wszyscy wszystko wiedzacy i tak będą wiedziec lepiej
jak zwykle ktos prosi o pomoc to po uj mu pomagac jak można po nim pojechać
nie wdze tu cwaniactwa ani niczego zlego pisze ze wjechal w styczniu i w lipcu chciał wracac do pl
ja mialam ten problem z policja 2 krotnie i 2 krotnie sprawe w sądzie każdą wygrałam pomege ci napisz do mnie podaj numer fona to ci pomogę

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posts: 493
Joined: 23 Aug 2012, 10:54
Reputation point: 45
Pokojowy
Top
2

mam37 wrote:nie wdze tu cwaniactwa ani niczego zlego pisze ze wjechal w styczniu i w lipcu chciał wracac do pl


Tak jak kolega napisał przyjechał w styczniu po rzeczy które chciał zabrać do PL w lipcu...
Rzeczy do auta pakował 7 miesięcy ?
No proszę Cię, jeździł na PL blachach bo jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o ...pieniądze.

Pewnie że nie ma co kolegi dołować i mu jechać, ale postawmy sprawę jasno chodziło o to żeby było taniej ale się nie udało.

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posts: 118
Joined: 10 Mar 2013, 22:03
Location: UK
Reputation point: 21
Pokojowy
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI