Jaka szkoła dla 3 latka ?

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...

FemalePostNapisane by patulek29 » 12 Sep 2013, 13:24 Jaka szkoła dla 3 latka ?

Witam c :lol: hciałam zasiegnąć porady ponieważ powiem szczerze jestem w tym temacie zielona a nikt nie potrafi mi pomóc i podpowiedziec. Moja córka własnie skonczyla 3 latka ( ma urodzinki we wrzesniu) . Z tego co wiem to nalezy jej sie po ukonczeniu 3 latek przyjecie na pare godzin do przedszkola ale ja zadnych informacji takich nie dostalam ani nie wiem jak to nawet załatwic ...być może to moje zaniedbanie. Zdaje sobie sprawe że może być już teraz za pózno i obudzilam sie po czasie. Może dopiero dostanie sie na przyszly rok po ukonczeniu 4 lat na obowiazkowe ale może ktoś móglby mi pomóc i doradzic co mam zrobic ? Gdzie isc i o co pytac ? Bede bardzo wdzieczna .... I bardzo prosze bez złośliwych postów. ::stop::
User avatar
patulek29
Początkujący
 
 
Posts: 24
Joined: 11 Oct 2012, 13:30
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 12 Sep 2013, 14:21 Re: Jaka szkoła dla 3 latka ?

patulek29, Musisz wybrać sobie jakieś państwowe przedszkole i tyle .
Najlepiej najbliżej domu (często przy szkole primary ) prosisz o aplikacje, wypełniasz, oddajesz. Zależy od wewnętrznych zasad danej placówki i dostępnych miejsc,mogą ją przyjąć od razu , mogą od stycznia a mogą od przyszłego roku ( od wrzesnia 2014 nadal będzie chodzić do przedszkola) obowiązkową naukę zacznie od 2015 roku , wtedy już musisz działać szybciej i składać aplikacje do 3ch szkół już w przyszłym roku.
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by maja2104 » 12 Sep 2013, 18:01 Re: Jaka szkoła dla 3 latka ?

moj synek tez jest z wrzesnia tyle,ze konczy za pare dni 4 latka i teraz zaczal przedszkole wiec jesli sie nie myle to Twoja corka za rok zacznie ale aplikacje lepiej skladac duzo wczesniej

maja2104
Początkujący
 
 
Posts: 19
Age: 43
Joined: 1 Oct 2009, 14:15
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 12 Sep 2013, 18:23 Re: Jaka szkoła dla 3 latka ?

patulek29, jest tak jak malaroksi napisala. najlepiej szukaj przedszkola, do ktorego bedzie mogla juz isc od nastepnego semestru (styczen).
do konca przyszlego roku musisz wybrac szkole I zlozyc aplikacje (ale o to jeszcze nie musisz sie martwic).
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
1

FemalePostNapisane by patulek29 » 12 Sep 2013, 18:32 Re: Jaka szkoła dla 3 latka ?

Dziekuje wam dziewczyny za pomoc jestescie wielkie :roza: zrobie tak jak mowicie :)
User avatar
patulek29
Początkujący
 
 
Posts: 24
Joined: 11 Oct 2012, 13:30
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by bellaip6 » 13 Sep 2013, 10:22 Re: Jaka szkoła dla 3 latka ?

Zarowno w tym,jak i przyszlym roku Twoje dziecko bedzie chodzilo do nursery,poniewa jest urodzone po 31 sierpnia.Do reception pojdzie we wrzesniu 2015r.
Tak jak napisano wyzej idz do wybranej przez siebie szkoly,popros o aplikacje ,zloz ja i czekaj na miejsce.Moj syn zostal przyjety dzien po swoich 3 urodzinach,ale kazda szkola ma swoje zasady.

bellaip6
Początkujący
 
 
Posts: 30
Joined: 16 Sep 2011, 15:25
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Eryk1 » 15 Jun 2014, 21:12 Re: Jaka szkoła dla 3 latka ?

Jesli moja córeczka jest z października i ma 18 miesiecy to kiedy najlepiej składać aplikacje , bo niektorzy strasza ze juz:( No i jak to jest wybrane miejsca trzeba odwiedzic z osobna i prosic o aplikacje czy mozna online?

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posts: 333
Joined: 27 Apr 2007, 20:40
Reputation point: 16
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by martizzoo88 » 27 Jun 2014, 12:13 Re: Jaka szkoła dla 3 latka ?

witam, moj maluch skończył 16 miesięcy i parę dni temu zapisałam go do przedszkola, na listę oczekujących, jak skończy 3 latka, żeby od razu mógł pójść- w wybranym przeze mnie miejscu czeka się około roku, takie obłożenie ... Chciałam tam, bo chodzimy do centrum dla dzieci i część staffu jest ta sama w przedszkolu, więc mały będzie pod okiem kogoś kogo już kojarzy... Aplikację składałam osobiście. Pytania w stylu: adres, kto może odbierać dziecko, kto jest lekarzem rodzinnym, alergie, choroby, w jakie dni tygodnia chcę dać dziecko, czy na rano czy popołudnia itd. Składaliśmy też to bliższego przedszkola i tam pytali tylko o adres, numer Child Benefit, datę urodzenia i od kiedy chcę dać dziecko do przedszkola.

martizzoo88
Początkujący
 
 
Posts: 12
Joined: 28 Nov 2013, 16:23
Reputation point: 4
Neutralny
Top
4

MalePostNapisane by Eryk1 » 27 Jun 2014, 14:24 Re: Jaka szkoła dla 3 latka ?

Dzieki bardzo ,wiec chyba czas zaczac sie rozgladac :)

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posts: 333
Joined: 27 Apr 2007, 20:40
Reputation point: 16
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZKOŁY