Sprzedaż angielskiego auta w Polsce

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MalePostNapisane by siklers90 » 8 Jun 2014, 08:00 Sprzedaż angielskiego auta w Polsce

Witam,
Za miesiąc wybieram się do Polski autem chce je tam sprzedać i wrócić samolotem. Pierwsze pytanie to jakie dokumenty będę mi potrzebne i czy muszę tą sprzedaż zgłaszać tutaj w UK ? Drugie czy myślicie, że jest to w ogóle opłacalne ? W przeliczeniu moje auto w Polsce jest warte kilka tysięcy złotych więcej niż ja za nie zapłaciłem . Za każde podpowiedzi będę wdzięczny

siklers90
Początkujący
 
 
Posts: 28
Joined: 8 Oct 2013, 06:31
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Darwas » 8 Jun 2014, 18:23 Re: Sprzedaż angielskiego auta w Polsce

Ciężko sprzedać takie auto,dochodzi koszt przekładki a nie jest to tanio.Można śmigać anglikiem po Polsce ale ciężko sprzedać.Co do zgłoszenia tak trzeba wysłać do DVLA zgłoszenie.
User avatar
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posts: 693
Joined: 26 Jan 2008, 11:01
Location: Dudley
Reputation point: 58
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by gregor75 » 8 Jun 2014, 19:06 Re: Sprzedaż angielskiego auta w Polsce

Zalezy jaki samochod.Niektore marki i modele szczegolnie te lepszej klasy warto w pl przerobic wiec moze sie uda sprzedac za dobra cene ale innych niestety nie.Chyba ze w koncu zaczna w pl rejestrowac tzw angliki, podobno Unia Europejska wymusila to na pl i kwestia miesiecy jest to ze w pl bedzie mozna jezdzic z kierownica po prawej stronie.

gregor75
Raczkujący
 
 
Posts: 50
Age: 49
Joined: 5 Feb 2011, 11:59
Location: bham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by dana79 » 11 Jun 2014, 13:32 Re: Sprzedaż angielskiego auta w Polsce

Pon9c juz mozna auta z angielska strona rejestrowac tylko ze ubezpieczenia sa wysokie.?:/

dana79
Raczkujący
 
 
Posts: 90
Joined: 23 Sep 2013, 10:33
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by izabelam » 11 Jun 2014, 16:25 Re: Sprzedaż angielskiego auta w Polsce

Witam.nie trzeba zadnych specjalnych papierow.dajesz nowemu wlascicielowi dowod rejestracyjny,a Ty po powrocie odslyszal czesc z drugiej kartki o eksporcie auta z data opuszczenia uk.nic wiecej.czy sie oplaca?nie bardzo,w wiekszosci przypadkow kupcem jest handlarz ktory przerabia samochody,wiec cena bedzie duzo nizsza niz tutaj(przy cenie auta w pl okolo 25-30tysiecy zlotych dostaniesz 10-13,czyli jak wartosc oscyluje 3-3.5k tutaj to w pl dostaniesz okolo 2tysiecy £)nie wiem jak teraz bo niby sie Bede zmienialy przepisy I nie trzeba bedzie przerabiac to dostaniesz wiecej.

izabelam
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 15 May 2014, 16:11
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI