Czy warto ocieplic do w Anglii

Dyskusje na temat problemów związanych z utrzymaniem domu i ogrodu. Porady techniczne, remontowe, budowane i ogrodnicze.

MalePostNapisane by Thomas » 11 Dec 2011, 18:01 Re: Czy warto ocieplic do w Anglii

Moj dom jest z lat 60-tych i ma cavity wall, takze to nie regula.

Ale robicie problem, jesli nie jestescie pewni jaki rodzaj scian ma wasz dom to zaden problem, wszystkie firmy ktore oferuja ocieplanie scian oferuja darmowa wycene/survey, przyjada spradza, ocenia i wycenia. Proste co.

A czy ocieplenie bedzie bezplatne, czesciowo lub wpelni platne sprawdzie czy dostaniecie grant na stronie ktora podalem wyzej.
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by Kitka » 11 Dec 2011, 19:53 Re: Czy warto ocieplic do w Anglii

Thomas Wolę wezwać ludzi do konretnej pracy, a nie do sprawdzenia czy ściana jest taka czy siaka. Szkoda ich i mojego czasu. Czy będzie to za darmo czy za kasę obojętne mi, bo i tak chcę to zrobić.
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 11 Dec 2011, 20:07 Re: Czy warto ocieplic do w Anglii

Chyba nie zrozumialas mojego posta.
Ja pisze o specjalistycznych firmach ktore oferuja ocieplanie.
Zamow ekipe to przyjada wycenia i zrobia, a czy zaplacisz czy nie juz inna historia a na marfinesie fortuny to nie kosztuje od 150-350 funow zaleznosci od wielkosci i ilosci scian.
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by Kitka » 13 Dec 2011, 18:24 Re: Czy warto ocieplic do w Anglii

Thomas Zrozumiałam Cię :wink:
Pytałam o wszystko, bo nie chciałam wzywać ludzi do roboty skoro nie mam wcale cavity wall w domu :wink: Trochę głupio by mi było, gdyby ktoś przyjechał i stwierdził, że w ogóle nie może tego wykonać :roll:
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by agna78 » 13 Dec 2011, 19:23 Re: Czy warto ocieplic do w Anglii

dorotajab nie przeczytalam wszystkich wypowiedzi, ale zeby ocieplic strych nie trzeba byc wlascicielem budynku.
Wystarczy, ze placisz council tax i dom jest np stary, albo np. masz jakies taxy.
Jakby co podam namiar na firme docieplajaca poddasza.
Ja mam ocieplone i powiem Ci, ze w porownaniu z poprzednim sezonem, oszczednosc jest widoczna na kwotach placonych doladowan:)
Pozdrawiam
Agnieszka

agna78
Rozeznany
 
 
Posts: 222
Joined: 4 Feb 2010, 23:33
Reputation point: 52
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by Kitka » 1 Jun 2012, 10:46 Re: Czy warto ocieplic do w Anglii

Od ostaniego moje wpisu trochę się zmienilo :wink: Strych ocieplony przez firmę, która chodziła po domach i proponowała robotę. Zapłaciliśmy tylko 69f reszta sponsorowana. Nie pytali nas o dochod, więc to chyba nie ważne. Trochę ponad godzina pracy i po robocie, czysto zostawili :wink:

Okazało się również, że ocieplanie ścian już było zrobione, czego nie wiedzielismy :grin:

Teraz mam inne pytania. Szukam solidnej firmy

1. ...która ociepli mi ściany domu po polsku :wink: styropian, siatka, tynk. Może ktoś się orientuje w cenach :?: U nas tylko dwie i pół ściany oraz dwie niskie ściany od utylity room wchodzą w grę.

2. ...która położy nowy dach z oknem w utility room. Jestem ciekawa kosztów :?:

3. ...która postawi porch przed domem. Tu mam kilka opcji i zastanawiam się, która wybrać. Ganki są bardzo różne od przeszklonych całkowicie po ceglane z jednym okienkiem i drzwami. Może ktos zna ceny :?:
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by S1R » 18 Jul 2012, 17:15 Re: Czy warto ocieplic do w Anglii

Cześć - Witam
Tak sobie poczytałem ten wątek i mam kilka sugestii dla niektórych.

1. nie ociepla się domu od wewnątrz ponieważ grozi to grzybem (wręcz jest to kwestia czasu). Gdy materiał izolacyjny jest w środku to ściana zewnętrzna przemarza lub po prostu jest chłodna i na styku tej chłodnej ściany i materiału ciepłego czyli wełny powstaje tzw. punkt rosy czyli po prostu występuje skraplanie = wilgoć. No chyba że jest zachowana szczelina między wełną a ścianą i b.dobry obieg powietrza - ale to jest raczej ciężko wykonalne. jeśli jest ocieplenie na zewnątrz to chroni ścianę i skraplania nie ma - bo powstaje połączenie ciepły z ciepłym. Poza tym jest dodatkowa zaleta, że mury się nagrzewają od środka ( są przeważnie z cegły ) a cegła ma właściwości akumulacyjne. czyli mamy przez pewien czas darmowe ogrzewanie z murów.
2. w UK jak już ktoś napisał są mury 3 warstwowe. Czyli ściana nośna, warstwa izolacyjna ( może być pustka bo powietrze też jest przecież izolatorem - słabym ale za to jakim tanim :) ) jeśli wełna to powinna być na styk to ściany nośnej + szczelina między ścianą osłonową. W ścianie osłonowej jak już ktoś napisał są szczeliny aby powietrze wentylowało izolację. Wełna jeśli zamoknie to powstaje nie tylko fajne środowisko dla grzyba ale też traci swoje właściwości izolacyjne ). tak więc widać, że angole to co prawda niechluje ale nie aż takie tumany w budownictwie.
3. Wydaje mi się, że sporo ciepła ucieka wam jednak przez kiepskie okna i drzwi oraz izolację dachu - to są jednak najsłabsze ogniwa w utrzymaniu temp. - zwłaszcza w angielskich domach. Klimat w Bham, przecież nie jest aż tak srogi, żeby się opatulać styropianami. Macie głównie wilgoć w powietrzu co potęguje odczuwanie zimna.

pozdr. dla wszystkich polaków w UK. Wybieram się do was bo w PL kiepsko z pracą a jak jest to słabo płatna. w UK jest też ciężko ale mam nadzieje, że wyjdziecie z kryzysu.

S1R
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 18 Jul 2012, 16:28
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by komar77 » 22 Nov 2012, 14:26 Re: ocieplenie domu

Warto wznowić temat.Podobno spodziewają się zimy stulecia z dwudziestostopniowymi mrozami więc może warto by było postarać się o ocieplenie.Na naszej ulicy od kilku dni obserwujemy taką akcję,kilka brygad ociepla domy metodą znaną mi z Polski,bo styropianem.Ponieważ nasz dom nie kwalifikował się na ocieplenie wewnętrzne taka opcja byłaby dobrym rozwiązaniem.Pracują dla British Gas,zadzwoniłam i usłyszałam,że już nie będą tego robić.Może ktoś z Was wie ,gdzie jeszcze można aplikować o to.
User avatar
komar77
Raczkujący
 
 
Posts: 76
Age: 46
Joined: 25 Mar 2009, 14:24
Location: Tyseley/Torun
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by karmelek » 9 Jun 2014, 14:38 Re: Czy warto ocieplic do w Anglii

Chciałam się dowiedzieć od osób które ocieplały domy od wewnątrz (poddasze jest już ocieplone) jakie są wasze opinie. Nasz dom jest z 1920 wiec cavity nie wchodzi w grę, a domy w kolo są same ceglane + nowe osiedle tez cegła wiec pozwolenia na ocieplenie z zewnątrz możemy nie dostać. Z góry dziękuje za jakiekolwiek informacje :)
♥ ♥ ♥ Bycie mamą to najcięższa praca i największa radość ♥ ♥ ♥

karmelek
Rozeznany
 
 
Posts: 189
Age: 39
Joined: 30 Oct 2007, 08:47
Reputation point: 27
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by ktosienka » 9 Jun 2014, 21:05 Re: Czy warto ocieplic do w Anglii

Mysmy ocieplali i jestesmy zadowoleni, koszt operacji byl stosunkowo niski, a dom jest teraz jak termos- cieply w zimie, a milo chlodny w lecie. Ale to nasze doswiadczenie i wymienialismy tez centralne. Na to czy izolazcja zadziala efektywnie sporo innych czynnikow bedzie mialo wplyw. Cieplo moze "uciekac" z domu roznymi drogami- stolarka okienna i drzwiowa, ewentualne mostki cieplne , niezaizolowane posadzki na parterze. Poddasze macie zrobione, ale dach to tez jedna z glownych drog strat ciepla.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posts: 498
Joined: 22 Oct 2006, 13:06
Reputation point: 65
Poczciwy
Top
0

Previous

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to DOM I OGRÓD