Znieszczone auto

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MalePostNapisane by kuba83 » 27 Mar 2014, 17:02 Znieszczone auto

witam srawa wygalda nastepujaco chcaiblem zapytac czy ktos z uzytkownikow mial taka sytuacje ze jego auto zostalo znieszczone przez druga osoba bez udzailu drugiego pozjazdu ?w moim przypadku byl to maLolat pod wplywem narkotykow :!: moje pytanko do forumowiczow jest nastepujace:czy zrobic to przez firme ubezpieczeniowa ?i czy strace znizki -moja dzielnica zostanie uzana jako niebezpieczna?w jaki sposob zostana sciagniete pinadze z tego maloLATA ?i ogolnie jak zalatwi to firma ubezpieczeniowa dodam ze maska z przodu jest kopletnie zniszczona do wymiany

kuba83
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 21 Mar 2014, 19:50
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malenkagdz » 27 Mar 2014, 19:34 Re: Znieszczone auto

Takie sprawy zglasza sie Na policje za zniszczenie mienia
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by kuba83 » 27 Mar 2014, 20:36 Re: Znieszczone auto

ok zostalo zgloszone i co dalej??kto tonaprawi kiedu i za co ehh

kuba83
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 21 Mar 2014, 19:50
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ktosienka » 28 Mar 2014, 03:07 Re: Znieszczone auto

To zlezy jaki typ polisy masz, nie kazde ubezpieczenie samochodu pokrywa koszty obslugi prawnej w wypadku uszkodzenia auta z winy osob trzecich. Warto zadzwonic do ubezpieczyciela i sprawdzic, nie powinno miec to wplywu na wysokosc Twojej skladki.

Moze warto skontaktowac sie ze sprawca lub jego rodzina i poprosic o pokrycie Twoich kosztow.
Jesli to nie poskutkuje, mozesz po uprzednim pisemnym wezwaniu do zaplaty zalozyc mu sprawe z powodztwa cywilnego- Small Claim.

Procedura duzo prostsza i nie tak kosztowna jak w Polsce. Mozesz sie starac zarowno o zwrot kosztow naprawy jak i kosztow towarzyszacych. https://www.gov.uk/make-court-claim-for-money/overview

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posts: 498
Joined: 22 Oct 2006, 13:06
Reputation point: 65
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by kuba83 » 28 Mar 2014, 07:34 Re: Znieszczone auto

dzieki serdeczne ktosienka twoje porady sa jak najbardziej pomocne ...problem jest tego typu ze to jakas sierota paląca heroine tazke nie bedzie raczej z kogo sciagac policja nie chce ujawnic danych ktore potrzebne mi sa do firmy ubezpieczeniowej i wszyscy kaza czekac ....obawiam sie ze to bedzie trwalo i sprawa rozjedzie sie po kosciach:) gowniarz dalej robi co chce interwecnja za interwencja ehhhhh takie mamy na wyspach dziwne to prawo ... zbieram wszytkie informacje i postaram sie cos rozsadnego zrobic z tym :)

kuba83
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 21 Mar 2014, 19:50
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 28 Mar 2014, 09:58 Re: Znieszczone auto

Wszystkie rady fajne... tylko...

1. Czy znasz sprawcę?
2. Czy masz DOWÓD, że to on zrobił? Jakies nagranie kamery, wiarygodnych świadków itd. Twoje słowo raczej nie wystarczy.

Po zgłoszeniu na policję ten incydent zostanie odnotowany w rejestrach i powiększy statystyki Anti Social Behavoir i na pewno wpłynie na ranking Twojego miejsca zamieszkania a co za tym idzie na przyszłoroczna wysokość składek ubezpiecznieowych dla wszystkich mieszkaców rejonu. W jakim stopniu? Nie mam zielonego pojęcia.

3. W wypadkach samochodowych koszty naprawy idą z ubezpieczenia sprawcy. W Twoim wypadku sprawca takowego nie posiada. Więc jedyną drogą jest cywilna sprawa sądowa. Stąd punkty 1 i 2 które i tak nie gwarantują wygranej, bo adwokaci mogą namieszać.
4. Czy stać Cie na koszty postępowania? Bo zawsze jakieś są. I czy będziesz jeździł z obecną maską przez - nie wiem, strzelam - pół roku, rok, dwa? Chociaz można wymienić, wziąć rachunek naprawy i walczyć o zwrot. Ale z Twojego postu zrozumiałem, że nie masz kasy na naprawę.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by kuba83 » 28 Mar 2014, 14:07 Re: Znieszczone auto

hej z tego co policja przedstawila prawdopodobnie bedzie to wygladalo tak ze sledztwo trwa nic nie moga powiedziec prawdopodobnie to polsja zalozy mu sprawe za zniszczenie miena dowody sa napewno ze to on ale jak oni to z niego sciagna i wycenia szkody nie mam tez zielonego pojecia tez w to nie wieze ...to nie chodzi o kase zrobic to nie jest problem chodzi o to bardziej zeby gowniarz poniols jakies kosekwencje

kuba83
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 21 Mar 2014, 19:50
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


Return to MOTORYZACJA