Olsztyn kocham

Przedstaw się innym użytkownikom naszego forum i napisz jak do nas trafiłaś/eś.

MalePostNapisane by hadron » 20 Mar 2014, 09:16 Re: Olsztyn kocham

Oni sa falszywi, bardziej chlaja od nas Polakow. Sam widzialem Hindusow kupujacych przed swietami cale palety Jacka Danielsa. Byla wtedy promocja na butelki 0.7L za okolo 15 funtow za sztuke. Chowaja sie po katach z alkoholem oszukujac samych siebie. Widzialem takze muzulmanow jedzacych pizze salami! Drazni mnie ich kultura, nierobctwo, matactwo i brudactwo... Dlatego masz racje, ze lepiej mieszkac wsrod swoich. Z tego glownie powodu chcemy sie przeprowadzic z dala od dziwakow. Najlepiej byloby wrocic do Olsztyna, zwlaszcza, ze tam mamy swoje mieszkanie , ktore kupilismy kilka lat temu. Stoi niewynajete, jezdzimy tam na wakacje i tesknimy. Olsztym latem jest piekny. Jezioro Krzywe niczym nie ustepuje na przyklad j. Niegocin w Gizycku czy j. Czos w Mragowie. Lecz niestety lato nie trwa caly rok. Jakos trzeba uzbierac pieniadze na czynsz, oplaty i zycie. Moja kobieta niedawno zrobila magistra w Coventry i jej angielski jest na bardzo wysokim poziomie. Tak z czystej ciekawosci wyslala CV do kilku wiekszych firm (miedzynarodowych) w PL i (po 40 min interview przez telefon) dostala oferte pracy za 2000 zl do reki miesiecznie hehe (dlatego w PL sie mydli ludziom oczy podajac wynagrodzenie w BRUTTO, bo to przeciez lepiej bzmi! A prawda jest taka, ze srednio 40% z tej kwoty zawsze trzeba odjac). I to jeszcze musialaby mieszkac w Warszawie, bo placowki w Olsztynie nie maja. Smiech na sali normalnie. Otworzyc swoja wlasna dzialalnosc w PL to z drugiej strony ryzyko i obawy przed skarbowka. Zwlaszcza, ze jest mus dawania ''przymusowych kar'' dla ''swierzynki'' powracajacych z zagranicy przedsiebiorcow, zeby ograbic z majatku ciezko zapracowanego za granica. Tutaj taki maly filmik wyjasniajacy roznice prowadzenia dzialalnosci w PL i UK:
https://www.youtube.com/watch?v=vQC_HwdZ1tA

a tutaj ciekawy artykulik:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/4-powod ... 08649.html

Grom wie co robic. Lecz uwazam myslec trzeba, bo zycie przeleci, mlodosc minie i w koncu zdziwaczejemy na starosc..
Last edited by hadron on 20 Mar 2014, 09:29, edited 2 times in total.

hadron
Raczkujący
 
 
Posts: 57
Joined: 31 Oct 2012, 19:45
Reputation point: 0
Neutralny

MalePostNapisane by rad » 20 Mar 2014, 09:27 Re: Olsztyn kocham

hadron, hindus, a muzułmanin to dwie odrębne kultury. Hindusi pracują, muzułamnie wolą zasiłki.

Kilka lat temu, także miałem myśli o powrocie, wysłałem cv w odpowiedzi na dwa ogłoszenia. Niestety, moja wina. CV było po angielsku. Z jednej firmy, dosatłem odpowiedź, iż nie rozumieją co napisane, z drugiej, iż posiadam niezbędne kwalifikacje, masło maślane, lecz jestem za stary...

Firmę, możesz założyć w U.K, a działać w PL...

rad
Stały Bywalec
 
 
Posts: 325
Joined: 28 Jan 2008, 21:07
Reputation point: 25
Pokojowy

MalePostNapisane by hadron » 20 Mar 2014, 09:39 Re: Olsztyn kocham

Dla nas Hindusi i Muzulmanie maja ten sam zapach jesli wiesz co mam na mysli :P.. Tak jak dla nich my Polacy i na przyklad Ukraincy.. Prowadzenie biznesu w PL zarejestrowanego w UK ma krotkie nozki. Po pierwsze nie mozna byc selfemployed (a w tym roku ponad 10 tys funtow bedzie wolne z podatku), po drugie nie kazdy bizness sie nadaje na spolke proponowana przez na przyklad tego Pana: http://www.pawelkurnik.pl/dlaczego

Z reszta takie experymenty sa ryzykowne. Trzebaby wszystko co sie ma poprzepisywac gdzies w rodzine i wtedy mozna probowac, tylko pytanie czy takie zycie bedzie szczesliwe?

hadron
Raczkujący
 
 
Posts: 57
Joined: 31 Oct 2012, 19:45
Reputation point: 0
Neutralny

MalePostNapisane by rad » 20 Mar 2014, 09:40 Re: Olsztyn kocham

Uważam, iz miałeś/masz dobry pomysł z monopolowym. Normalny europejczyk, będzie zadowolony mając coś takiego niedaleko siebie.

Ciekawy blog, można sporo się dowiedzieć...

Dodano: -- 20 mar 2014, o 15:24 --

Sąsiadka z bloku obok ;)

rad
Stały Bywalec
 
 
Posts: 325
Joined: 28 Jan 2008, 21:07
Reputation point: 25
Pokojowy

FemalePostNapisane by Plumbum » 20 Mar 2014, 20:35 Re: Olsztyn kocham

Ano sąsiadka :) A który rocznik jesteś? Może razem do szkoły chodziliśmy? Ja 83. Klasa Pani Zielińskiej, a potem Pani Hundert (czy jakoś tak...)

Plumbum
Początkujący
 
 
Posts: 40
Joined: 19 Mar 2014, 11:35
Reputation point: 0
Neutralny

MalePostNapisane by rad » 20 Mar 2014, 21:06 Re: Olsztyn kocham

75 rocznik :)

rad
Stały Bywalec
 
 
Posts: 325
Joined: 28 Jan 2008, 21:07
Reputation point: 25
Pokojowy

FemalePostNapisane by Plumbum » 20 Mar 2014, 21:19 Re: Olsztyn kocham

To jak ja zaczynałam szkołę, to Ty pewnie kończyłeś :)

Plumbum
Początkujący
 
 
Posts: 40
Joined: 19 Mar 2014, 11:35
Reputation point: 0
Neutralny

MalePostNapisane by rad » 20 Mar 2014, 21:33 Re: Olsztyn kocham

Na to wygląda ;) Z PT wyprowadziłem się w 2000. Kojarzysz Adama Ś?

rad
Stały Bywalec
 
 
Posts: 325
Joined: 28 Jan 2008, 21:07
Reputation point: 25
Pokojowy

FemalePostNapisane by Plumbum » 20 Mar 2014, 21:34 Re: Olsztyn kocham

Z 3 piętra w 8? Pewnie, że tak. Była jeszcze Ania i Grzesiu - cała trójka. Dobrze ich pamiętam

Plumbum
Początkujący
 
 
Posts: 40
Joined: 19 Mar 2014, 11:35
Reputation point: 0
Neutralny

FemalePostNapisane by Elka96 » 20 Mar 2014, 21:47 Re: Olsztyn kocham

Hej Plumbum...witamy w swiecie wiecznie teskniacych za Olsztynem:)
Tez bym wrcila na stare smieci gdybym tak miala w swoim ukochaym miescie taka najnizsza krajwa jak tu;)
Pewnie znasz sie z moim mezem, mieszkal w 4.
Zycze powodzenia.
No i glowy do gory Olsztyniacy...moze za nascie lat spotkamy sie na Starym Miescie i bedziemy wspominali jak to nedznie w tej Anglii placili...taka w Olsztynie bedzie srednia placa :o)))

Elka96
Rozeznany
 
 
Posts: 117
Joined: 9 Mar 2012, 21:11
Reputation point: 7
Neutralny

MalePostNapisane by rad » 20 Mar 2014, 21:55 Re: Olsztyn kocham

Po co czekać na spotkanie w "Olku", skoro można Tutaj? Wystarczy odrobina chęci...

rad
Stały Bywalec
 
 
Posts: 325
Joined: 28 Jan 2008, 21:07
Reputation point: 25
Pokojowy

FemalePostNapisane by Elka96 » 20 Mar 2014, 22:06 Re: Olsztyn kocham

Dobry pomysl Rad, niech sie tylko cieplej zrobi bo ja ponizej 20 z domu nie wychodze:))

Elka96
Rozeznany
 
 
Posts: 117
Joined: 9 Mar 2012, 21:11
Reputation point: 7
Neutralny

MalePostNapisane by hadron » 21 Mar 2014, 07:08 Re: Olsztyn kocham

Plumbum wrote:W Olsztynie panuje największe bezrobocie w całej Polsce. Utrzymuje się na poziomie 14%. Oferty pracy owszem, pojawiają się, ale za najniższą krajową. Mój mąż od kilku lat podwyżki nie widział, za to rachunki i samo życie poszło parokrotnie do góry. Doszło do sytuacji, że zaczęliśmy dokładać do utrzymania z naszych oszczędności. Musimy się jakoś ratować. Mamy hipotekę na karku i to nas zabija. Jakby nie było kredytu, dałoby się jakoś wytrzymać.
Jakiś czas temu byliśmy w NL i przy najgorszej pracy za średnią poniżej krajowej udało nam się odłożyć trochę grosza, dlatego teraz celujemy w UK. Przy naszym wyniesionym z Polski oszczędnym trybie życia pracując we dwoje powinniśmy zarobić na rachunki i utrzymanie.
Jeśli chcecie wrócić, dwa razy bym się zastanowiła, bo rzeczywistość w Olsztynie jest bardzo brutalna: ceny na poziomie europejskim, niestety zarobki, cóż, szkoda gadać....
Najwięcej pracy jest dla przedstawicieli handlowych, ale to praca od rana, do wieczora i wymaga całkowitego poświęcenia. Do tego dochodzi mobbing, bo jak nie Ty, to mają już setki innych chętnych do pracy za 1600 brutto. Tak więc powodzenia :-)


Pokazalem ten tekst swojej babce i sie jej juz odwidzialo :) Mam spokoj na jakis czas :)

Dodano: -- 21 mar 2014, 08:20 --

rad wrote:Po co czekać na spotkanie w "Olku", skoro można Tutaj? Wystarczy odrobina chęci...


No wlasnie w tym sek, ze ludzie sa nieufni do siebie. Zwlaszcza do innych nieznajomych Polakow. Ale skoro sa tutaj osoby, ktore byly sasiadami w Olsztynie to czemu by nie spotkac sie i poznac swoje pyszczki hehe...

hadron
Raczkujący
 
 
Posts: 57
Joined: 31 Oct 2012, 19:45
Reputation point: 0
Neutralny

MalePostNapisane by rad » 21 Mar 2014, 07:26 Re: Olsztyn kocham

hadron, zawsze moze się okazać, iż ktoś mieszkał po sąsiedzku, czy do jednej klasy chodził ;)

rad
Stały Bywalec
 
 
Posts: 325
Joined: 28 Jan 2008, 21:07
Reputation point: 25
Pokojowy

FemalePostNapisane by Plumbum » 21 Mar 2014, 08:56 Re: Olsztyn kocham

Dokładnie Rad :-) Być może znamy się nawet z widzenia, kto to wie? Tyle lat obok siebie, blok w blok :)
Elka96 jestem rocznik 83, do klasy z 4 chodziłam z Mirkiem W., ale znam też bodajże z 1 piętra rodzinkę Ż. Była ich trójka, może potem 4, byli bracia S.: Piotrek i Darek, Beata K. z ostatniej klatki (wiem, że ona z Mateuszem wyjechała dawno temu do UK, teraz już w PL siedzą)
Co tam jeszcze... Nieraz na kółku się spotykaliśmy na tej zielonej budce... Co to były za czasy.... :-) Może Twój mąż pamięta
Handron napisałam szczerą prawdę. Jak nie masz pleców, to taka przyszłość czeka Was w OL

A co do samego spotkania to w Bham. będę 1 kwietnia. Bardzo chętnie z mężem się spotkamy, jak tylko się ogarniemy :)

Pozdrawiam wszystkich

Plumbum
Początkujący
 
 
Posts: 40
Joined: 19 Mar 2014, 11:35
Reputation point: 0
Neutralny

PreviousNext

Return to PRZEDSTAW SIĘ