Czy można zrobić badanie techniczne auta z polski w UK?

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;
Tak jak w temacie interesuje mnie czy ktoś miał taki przypadek, że przegląd auta na polskich tablicach się kończy w UK i co dalej? 6 miesięcy jeszcze nie minęło. Czy na miejscu można to zrobić u polskiego diagnosty z uprawnieniami czy trzeba do polski wracać:?:

Młody
Raczkujący
 
 
Posts: 63
Joined: 6 May 2006, 21:48
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

"Na chłopski rozum" polskie prawodawstwo - a więc i licencjonowanie stacji diagnostycznych - kończy się na Odrze...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

Tak, mozna bezproblemowo tak samo jak w angielskim aucie mozna zrobic w polsce , takie jest prawo miedzynarodowe , pozdro

dworek
Początkujący
 
 
Posts: 41
Joined: 24 Aug 2007, 22:44
Reputation point: 9
Neutralny
Top
-2

bzdury piszesz

gregor75
Raczkujący
 
 
Posts: 50
Age: 49
Joined: 5 Feb 2011, 11:59
Location: bham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

dworek wrote:Tak, mozna bezproblemowo tak samo jak w angielskim aucie mozna zrobic w polsce , takie jest prawo miedzynarodowe , pozdro


I ciekawe jakie kryteria ma wtedy samochod spelniac wymagania Angielskie czy Polskie ?

Oczywiscie ze przegladu nie mozna zrobic w UK ...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

Można zrobić przegląd - przecież robi się taki przed przerejestrowaniem auta np.
Inna kwestia czy taki przegląd cokolwiek zmienia? Chcesz jeździć tym autem po UK? Wracać do Polski?
Zresztą 6 m-cy też nic nie znaczy, bo jeśli pracujesz w uk to polskim autem nawet dnia nie możesz jeździć. 6 miesięcy jest tylko dla turystów. Więc może warto zrobić ten przegląd w uk, aby w razie czego tłumaczyć się ze jest w trakcie przerejestrowania?
Image

-eMPe-
Rozeznany
 
 
Posts: 156
Joined: 23 Jan 2008, 20:09
Reputation point: 19
Neutralny
Top
0

Nie robisz przeglądu na auto na polskich blachach w uk,jeżeli chodzi o przerejestrowanie auta na polskich blacha wiąże się to z przekładką kierownicy tak samo angielskie auto w Polsce nie przejdzie przeglądu niby coś tam unia miała robić w tej sprawie ale nie jestem na bieżąco w temacie co zostało zmienione.
User avatar
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posts: 693
Joined: 26 Jan 2008, 11:01
Location: Dudley
Reputation point: 58
Poczciwy
Top
0

Darwas wrote:Nie robisz przeglądu na auto na polskich blachach w uk,jeżeli chodzi o przerejestrowanie auta na polskich blacha wiąże się to z przekładką kierownicy tak samo angielskie auto w Polsce nie przejdzie przeglądu niby coś tam unia miała robić w tej sprawie ale nie jestem na bieżąco w temacie co zostało zmienione.

Nie trzeba przekładać kierownicy w UK

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

Darwas wrote:Nie robisz przeglądu na auto na polskich blachach w uk,jeżeli chodzi o przerejestrowanie auta na polskich blacha wiąże się to z przekładką kierownicy tak samo angielskie auto w Polsce nie przejdzie przeglądu niby coś tam unia miała robić w tej sprawie ale nie jestem na bieżąco w temacie co zostało zmienione.


W UK jest dużo aut które mają kierownicę po lewej stronie(LHD), popatrz na Ebay, wszystkie te auta są zarejestrowane w UK, więc...bzdury kolego piszesz.

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posts: 118
Joined: 10 Mar 2013, 22:03
Location: UK
Reputation point: 21
Pokojowy
Top
0

No to nawet jak takowe są w uk to one są na blachach angielskich a nie polskich czyli trzeba będzie auto przerejestrować i może wówczas zrobią mot.
User avatar
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posts: 693
Joined: 26 Jan 2008, 11:01
Location: Dudley
Reputation point: 58
Poczciwy
Top
0

Zajrzałem na strony gov, i można robić (a nawet trzeba) przegląd przy przerejestrowaniu, ale ten przeglad to nie jest typowy MOT, nazywa sie trochę inaczej.
Czyli trzy opcje rozwiazania postawionego problemu:
1.przerejestrowanie na uk "blachy"
2.sprzedaz/zezlomowanie
3.wycieczka na przegląd do Polski, albo załatwianie przeglądu "zaocznego"
Image

-eMPe-
Rozeznany
 
 
Posts: 156
Joined: 23 Jan 2008, 20:09
Reputation point: 19
Neutralny
Top
0

rece opadaja jak sie czyta te wasze posty , moj klega juz chyba z 5 razy robil przeglag w uk w aucie z polskimi nr , ja osobiscie robilem 3 razy przeglad w angliku w polsce bo tam mam tez autko angielskie , jesli sie nie znacie to nie piszcie , pozdro

dworek
Początkujący
 
 
Posts: 41
Joined: 24 Aug 2007, 22:44
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

dworek wrote:rece opadaja jak sie czyta te wasze posty , moj klega juz chyba z 5 razy robil przeglag w uk w aucie z polskimi nr , ja osobiscie robilem 3 razy przeglad w angliku w polsce bo tam mam tez autko angielskie , jesli sie nie znacie to nie piszcie , pozdro

Mnie tez opadaja kiedy takie posty czytam.
Tu nie chodzi o to jak naginac czy lamac prawo.
Nie mozna ubezpieczyc normalnym oc w polsce samochodu ktory nie ma polskiego przegladu i nie jest zarejestrowany w pl. Nie przejdzie polskiego przegladu bo nie jest dostosowany do jazdy po prawej stronie. Poza tym ubezpieczenie dziala poza granicami panstwa do 6 miesiecy bo tyle masz prawo jezdzic pojazdem na obcych blachach w innym kraju.
To samo jest w przydku polskiego samochodu w uk. Kiedy tu pracujesz nie masz prawa jezdzic na obcych blachach a jako turysta do 6 miesiecy w roku. Przeglad angielski i fakt ze wiekszosc czasu przebywasz poza pl dyskwalifikuje cie od możliwości ubezpieczenia w pl.
Znam takie walki bo kolega tak robi ma anglika i jezdzci w pl ale ma kolege ktory sprzedaje ubezpieczenia i podklada sie nie podajac ze rejestracja nie jest polska i mot tez nie. A na margiesie mota zalatwia korespondencyjnie z uk.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

Zrobić (technicznie) - można. Przegląd to przegląd.

Ale
dworekl co Ci wbili w polskie papiery robiąc przegląd w UK? Robiac przegląd polskiego samochodu w Polsce w kartę wozu stacja diagnostyczna wbija pieczątkę z numerem uprawnienia i datą badania technicznego. Nie wiem, czy którakolwiek stacja robiąca MOT tutaj ma jakąkolwiek pieczątkę z numerem uprawnienia. I czy jest to honorowane przez polskie urzędy komunikacji.

Jakie papiery dostałeś z polskiej stacji diagnostycznej robiąc przegląd samochodu UK? Tutaj dostajesz szczegółowy raport który potrzebujesz chociazby do wykupienia taxu na poczcie... No i co pani w okienku na poczcie zrobiła jak jej pokazałeś polski przegląd :P

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

oczywiscie ze mozesz
sama tu robiłam przegląd auta polskiego jest tak samo honorowany taki przeglad jak i w polsce
jak chcesz moge ci dac namiar na mechanika który takowy przeprowadza

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posts: 493
Joined: 23 Aug 2012, 10:54
Reputation point: 45
Pokojowy
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA