Upg w corsa 1.2 16v

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MalePostNapisane by dante1983 » 10 Feb 2014, 17:42 Upg w corsa 1.2 16v

Witam
Prosze o pomoc mam do wymiany uszczelke pod glowica w corsie 1.2 16v z 2001 roku. Wie moze ktos ile to moze kosztowac i polecic jakis warsztat najlepiej polski blisko Walsall
Z gory dziekuje za pomoc

Dodano: -- 13 lut 2014, o 17:03 --

Czy nikt nie jest w stanie mi pomóc?

dante1983
Przyczajony
 
 
Posts: 10
Joined: 2 Dec 2010, 09:35
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by lukaszm8404 » 14 Feb 2014, 08:25 Re: Upg w corsa 1.2 16v

Witam co do kosztow to splanowanie glowicy i sprawdzenie ok 60f, robocizna od 150 do 300, czesci ok 100 (uszczelki, sruby, olej plyn). Co do zakladu to znam tylko w centrum birmi. Pozdr

lukaszm8404
Przyczajony
 
 
Posts: 10
Joined: 18 Apr 2010, 07:58
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

PostNapisane by Guest » 15 Feb 2014, 08:13 Re: Upg w corsa 1.2 16v

Moim zdaniem nie opłaca sie tego robić koszta przekroczą wartość auta.

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by por.Borewicz » 15 Feb 2014, 17:25 Re: Upg w corsa 1.2 16v

Planowanie głowicy,test szczelności,itd 55f, uszczelka 20f, śruby 10f,olej+filtr 15f, razem około 100f plus około 100-150f za robociznę, to są ceny na dzień dzisiejszy , można sprawdzić na ebay lub eurocarparts (nie wiem dlaczego bez sprawdzenia cen ludzie się tutaj rozpisują na ten temat?)
Więc razem około 200- max 250f i masz auto z nowym olejem i filtrem, moim zdaniem się opłaca i koszty nie przerosną wartości auta jak kolega sugeruje, ale wybór należy co Ciebie...

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posts: 118
Joined: 10 Mar 2013, 22:03
Location: UK
Reputation point: 21
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by lukaszm8404 » 15 Feb 2014, 20:02 Re: Upg w corsa 1.2 16v

To bardzo dobrze kolgo por. Borewicz ze ty sie wypowiedziales na temat na temat ale umknelo ci kilka rzeczy (uszczelka kolektora ssacgo i wydechowego, uszczelka pokrywy zaworow, plyn chlodzacy, plus termostat a moze pompa wody a moze wentylator sie nie zalancza bo przeciez jakas przyczyna musi byc skoro wywalilo uszczlke ????) No i robocizna za 100 to szanujacy sie zaklad wymieni rozrzad i olej a nie glowice. Tyle w temacie.

lukaszm8404
Przyczajony
 
 
Posts: 10
Joined: 18 Apr 2010, 07:58
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by por.Borewicz » 15 Feb 2014, 22:21 Re: Upg w corsa 1.2 16v

lukaszm8404 wrote:To bardzo dobrze kolgo por. Borewicz ze ty sie wypowiedziales na temat na temat ale umknelo ci kilka rzeczy (uszczelka kolektora ssacgo i wydechowego, uszczelka pokrywy zaworow, plyn chlodzacy, plus termostat a moze pompa wody a moze wentylator sie nie zalancza bo przeciez jakas przyczyna musi byc skoro wywalilo uszczlke ????) No i robocizna za 100 to szanujacy sie zaklad wymieni rozrzad i olej a nie glowice. Tyle w temacie.


Jeśli Ty uważasz że przy wymianie uszczelki pod głowicą wymienia się też termostat,pompę wody i wentylator......nie lepiej przed wymianą sprawdzić czy działa??? Uszczelki kolektorów można zostawić jeśli są dobre(metalowe uszczelki) płyn jeśli nie jest zmieszany z olejem dlaczego chcesz zmieniać?
Chyba że Ty wymieniasz wszystko co w ręce wpadnie, to by tłumaczyło Twoje ceny.
Prawie wszystkie silniki 1.8 rovera mają takie problemy,ale wymienia się uszczelkę i jeździ się dalej kolejne 70-80 tys nikt nie wymienia pół auta.
Co do zakładu ,to myślę że z corsą z 2001r raczej do serwisu kolega nie pojedzie i to co napisałeś o 300f za robociznę to troszkę przesadziłeś.
Tyle w temacie.
aaa Ty się pisze z dużej litery , ot taka oznaka szacunku...

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posts: 118
Joined: 10 Mar 2013, 22:03
Location: UK
Reputation point: 21
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by lukaszm8404 » 16 Feb 2014, 06:34 Re: Upg w corsa 1.2 16v

Chcesz mi powiedziec ze 13 letnie uszczelki pod kolektorami beda dobre??? Ze plyn nie zmieszal sie z olejem ?? Zrobiles wycene auta jakbys mial rozebrany silnik i widzial co jest do wymiany. Chcialbym zeby kolega zorebral ten silni i podal co jest do wymiany i wtedy bysmy sie przekonali kto ma racje. Bo narazie to bijesz niepotrzebnie piane. Chesz mi powiedziec ze w glowicy nie bedzie trzeba wymienic uszczelniaczy na zaworach a przy okazji je dotrzec a moze ktorys wymienic bo jest wypalony?? To co ty podajesz to jest oki jesli chcesz zrobic auto na sztuke na sprzedaz a nie jezdzic autem a pozniej miec pretensje do mechanika ze jest cos nie tak ale coz polak madry po szkodzie. Pozdr

lukaszm8404
Przyczajony
 
 
Posts: 10
Joined: 18 Apr 2010, 07:58
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by krzysmad » 16 Feb 2014, 08:59 Re: Upg w corsa 1.2 16v

lukaszm8404 wrote:Chcesz mi powiedziec ze 13 letnie uszczelki pod kolektorami beda dobre??? Ze plyn nie zmieszal sie z olejem ?? Zrobiles wycene auta jakbys mial rozebrany silnik i widzial co jest do wymiany. Chcialbym zeby kolega zorebral ten silni i podal co jest do wymiany i wtedy bysmy sie przekonali kto ma racje. Bo narazie to bijesz niepotrzebnie piane. Chesz mi powiedziec ze w glowicy nie bedzie trzeba wymienic uszczelniaczy na zaworach a przy okazji je dotrzec a moze ktorys wymienic bo jest wypalony?? To co ty podajesz to jest oki jesli chcesz zrobic auto na sztuke na sprzedaz a nie jezdzic autem a pozniej miec pretensje do mechanika ze jest cos nie tak ale coz polak madry po szkodzie. Pozdr


To co pisze por.Borewicz to postawa po wym.uszczelki ,a to co Ty napisales to naprawa glowicy po zerwaniu paskarozrzadu. Jakie docieranie i wymiana zaworow? Przeciez glowice masz po tescie szczelnosci.
Co Ty remont silnika chcesz zrobic???

krzysmad
Raczkujący
 
 
Posts: 62
Joined: 29 Jan 2009, 13:04
Reputation point: 14
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Darwas » 16 Feb 2014, 09:19 Re: Upg w corsa 1.2 16v

A więc kolega ma rację to że została uszkodzona uszczelka musiało mieć przyczynę.Nie odpowiednie chłodzenie silnika,mógł to być termostat może czujnik temperatury lub wyciek płynu z chłodnicy ciężko oceniać koszta na odległość nie widząc tego.Bo może być i tak że niema co planować i dojdzie koszt nowej głowicy,płyn wymiesza się z olejem dojdzie to do wymiany.Ale zakładając że całość ma kosztować 300 f to jest to nie opłacalne w tej cenie ten rocznik auta idzie kupić.
User avatar
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posts: 693
Joined: 26 Jan 2008, 11:01
Location: Dudley
Reputation point: 58
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by lukaszm8404 » 16 Feb 2014, 10:10 Re: Upg w corsa 1.2 16v

krzysmad jezeli robisz juz uszczelke to normalne ze wymienia sie uszczelniacze na zaworach a do tego trzeba rozpiac zawory i je dotrzec. Napisalem ze moze bedzie jakis zawor wypalony aniue ze tzreba wymienic. Nie pouczaj mnie co kiedy sie wymienia w aucie bo jestem mechanikiem samochodowym. Wiec albo czytaj ze zrozumieniem albo nie wypowiadaj sie na tematy o ktorych nie masz pojecia. Bo kolega nie podal dokladnie co dzieje sie z autem. Wiec bijemy piane i tyle. A jak juz tak to co z rozrzadem tez nie wiemy kiedy i czy wogole byl wymieniany. Pozdr i zycze milej niedzieli

lukaszm8404
Przyczajony
 
 
Posts: 10
Joined: 18 Apr 2010, 07:58
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by dante1983 » 16 Feb 2014, 10:21 Re: Upg w corsa 1.2 16v

od razu na wstępie zaznaczam, że jest to silnik łańcuchowy więc nie wymieniałem rozrządu.
Sprawa wygląda tak na korku od oleju pojawił się budyń w kolorze kawa z mlekiem.
Na każdym forum czytałem ze jest to uszczelka pod głowicą. Miałem wczoraj po części silnik rozebrany ale okazało się że trzeba by było spuścić silnik z łapy żeby odkręcić kilka śrub, tak mi powiedziano. Tak więc samochód został złożony i problem dalej istnieje.
Też się zastanawiałem czy jest sens to robić, chociaż to samochód mojej żony i bardzo by chciała żeby nadal jeździł.

Dodano: -- 16 lut 2014, o 10:23 --

Za 200 - 250 funtów za naprawę od razu bym naprawiał

Dodano: -- 16 lut 2014, o 10:30 --

Aha jeszcze jedno kupiłem komplet uszczelek tylko nie zostały jeszcze wymienione, bo niestety w warunkach domowych nie dało się tego wymienić.

dante1983
Przyczajony
 
 
Posts: 10
Joined: 2 Dec 2010, 09:35
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Darwas » 16 Feb 2014, 10:36 Re: Upg w corsa 1.2 16v

Tego nikt ci nie powie jakie koszta,to trzeba zobaczyć z tego co piszesz na 100% płyn chłodzący wymieszał się z olejem.Nie wiadomo jaki jest stan tej głowicy tak jak pisałem wczesniej nie wiadomo czy będzie co planować może się zakończyć kupnem nowej.Ciężko debatować nad czymś czego się nie widzi.
User avatar
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posts: 693
Joined: 26 Jan 2008, 11:01
Location: Dudley
Reputation point: 58
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by lukaszm8404 » 16 Feb 2014, 10:55 Re: Upg w corsa 1.2 16v

Jezeli jest do wymiany uszczelka dochodzi jeszcze rozrzad do wymiany, plus plukanie ukladu chlodzenia. Ale czy to napewno uszczelka bo jesli samochod jezdzi na krotkich odcinkach i jest niedogrzany to bedzie sie zbierala woda pod korkiem. Kiedy byl wymieniany olej? Termostat dziala? Woda sie nie gotuje? Jest jeszcze gdzies kawa z mlekiem czy tylko pod korkiem? Wody nie ubywa? Pozdr

lukaszm8404
Przyczajony
 
 
Posts: 10
Joined: 18 Apr 2010, 07:58
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by por.Borewicz » 16 Feb 2014, 12:05 Re: Upg w corsa 1.2 16v

lukaszm8404 wrote:krzysmad jezeli robisz juz uszczelke to normalne ze wymienia sie uszczelniacze na zaworach a do tego trzeba rozpiac zawory i je dotrzec.


Przy wymianie uszczelki pod głowicą, gdzie głowica była planowana i sprawdzana pod względem szczelności trzeba docierać zawory...???

Dodano: -- 16 lut 2014, 12:07 --

lukaszm8404 wrote:Jezeli jest do wymiany uszczelka dochodzi jeszcze rozrzad do wymiany


No teraz pojechałeś, to znaczy ma zmienić łańcuch???bo uszkodziła się uszczelka???

Dodano: -- 16 lut 2014, 12:10 --

lukaszm8404 wrote: Nie pouczaj mnie co kiedy sie wymienia w aucie bo jestem mechanikiem samochodowym. Wiec albo czytaj ze zrozumieniem albo nie wypowiadaj sie na tematy o ktorych nie masz pojecia.


Aaa ,no teraz wszystko jasne, skoro jesteś mechanikiem? (jak napisałeś) to dlatego chciałbyś wszystko wymieniać, nawet łańcuch przy wymianie uszczelki :D .
To że jesteś mechanikiem? to nie znaczy że masz pojęcie o naprawie...niestety...

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posts: 118
Joined: 10 Mar 2013, 22:03
Location: UK
Reputation point: 21
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by krzysmad » 16 Feb 2014, 12:21 Re: Upg w corsa 1.2 16v

lukaszm8404 wrote:Jezeli jest do wymiany uszczelka dochodzi jeszcze rozrzad do wymiany, plus plukanie ukladu chlodzenia. Ale czy to napewno uszczelka bo jesli samochod jezdzi na krotkich odcinkach i jest niedogrzany to bedzie sie zbierala woda pod korkiem. Kiedy byl wymieniany olej? Termostat dziala? Woda sie nie gotuje? Jest jeszcze gdzies kawa z mlekiem czy tylko pod korkiem? Wody nie ubywa? Pozdr


Co za roznica czy termostat dziala? W poscie wyzej napisales ze termostat do wymiany wiec co roznica czy dziala?
Wymiana lancucha rozrzadu ,bo uszczelka pod glowica uszkodzona?
Zycze wielu udanych napraw i jeszcze wiecej nieswiadomych klientow panie mechaniku.

krzysmad
Raczkujący
 
 
Posts: 62
Joined: 29 Jan 2009, 13:04
Reputation point: 14
Neutralny
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA