Dziewczyny uważajcie na siebie na West Bromie.

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym
Śmiać mi się chce jak widzę te filmiki instruktażowe odnośnie samoobrony. Wszystko fajnie, ale aby to było skuteczne to trzeba przynajmniej pół roku praktyki... PRAKTYKI a nie rzucania się po matach tak by kogoś nie uszkodzić (nie wspominając, że sporo osób naogląda się takich pierdół i myślą, że to im pomoże - w stresowej sytuacji i tak niewytrenowane osoby będa musiały improwizować). Tak jak powiedział mój kolega, który walczy zawodowo w MMA w Polsce: jak masz komuś przyjebać to zrób to - inaczej możesz nie mieć drugiej szansy.

Zasada na początek jest prosta - walisz tak by napastnik nie zauważył, czyli najlepiej kopnięcie frontalne lub boczne podeszwą w kolano. Noga zazwyczaj jest dłuższa niż ręka a po takim kopnięciu każdy zwykły człowiek się składa na ziemię. Jak padnie to zmykasz najszybciej jak potrafisz. Nie dzwonisz na policję, gdyż jak go złapią i zobaczą, że uszkodziłeś/łaś mu kolano to ty bekniesz a nie on. On jeszcze nic nie zdążył zrobić.

Krzysiek2099
Rozeznany
 
 
Posts: 151
Joined: 2 Jun 2013, 23:02
Reputation point: 12
Neutralny
Top
0

Prawda. Ja tez zaczepiana najczesciej jestem przez ciemnoskorych mezczyzn.
Rownouprawnienie konczy sie wraz z pierwsza ciaza.
Prawdziwe rownouprawnienie bedzie, kiedy ciaze bedzie mogl sobie zaaplikowac mezczyzna.

ewanowakowska
Raczkujący
 
 
Posts: 61
Joined: 3 Feb 2012, 17:33
Location: Walsall
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

A mnie nikt nigdy nie zaczepia a mieszkam w UK juz 5 lat. Jedyne co sie zdarza to czasami ktos zapyta o zapalniczke, papierosa, ewentualnie o droge albo godzine
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

Nie tylko kobiety/dziewczyny sa zaczepiane ostatnio ida po parku zostalem napadniety, dostalem w glowe ale zlapalem czarnucha przekopke dostal porzadna i nawet mnie zacza przepraszac i oddal sluchawki ktore probowal ukrasc ;) Trzeba sie pilnowac i jak najdalej od ci..a i czarnych.

maciek109
Rozeznany
 
 
Posts: 132
Age: 28
Joined: 5 Apr 2013, 21:17
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

mowicie najdalej od ci..a i czarnych, polacy czesto na swoich napadaja wiec przestance generalizowac ze tylko ci..a i murzyni sa zli bo to nie jest prawda !

napadaja rozni , biali, zieloni , czerwoni itd
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

malenkagdz wrote:
napadaja rozni , biali, zieloni , czerwoni itd


a tych zielnych to gdzie widujesz? :D
Gdy wyliczam
dary losu...
Was zawsze liczę podwójnie...

Ela Eriska
Rozeznany
 
 
Posts: 255
Age: 47
Joined: 13 May 2011, 16:05
Reputation point: 31
Pokojowy
Top
0

Polakom to sie zdarza miedzy soba pobic w trakcie jednej imprezy na ktorej wczesniej razem pili :roll:
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

Ela Eriska wrote:
malenkagdz wrote:
napadaja rozni , biali, zieloni , czerwoni itd


a tych zielnych to gdzie widujesz? :D




taka mala przenosnia :D
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

Czytając wasze posty przypomina mi się następujący fakt:
Dwa razy byłem w Polskim klubie na Digbeth na sylwestrze- ale było to bodajże na sylwestrach 2005/2006 oraz 2006/2007 lub o rok później.
Obydwa skończyły się bijatyką wywołaną przez mniej kulturalną część polskiej społeczności będącą gośćmi na sylwestrze.W obydwu przypadkach oczywiście sytuację opanowywała policja.
Zadymy przypominały rozróby na prowincjonalnych weselach- brakowało tylko walk na sztachety i to prawdopodobnie wyłącznie z przyczyny ich braku.
I wyglądało to tak, jak wspomniała moja przedmówczyni Ewela119.

Pamięta ktoś może te sylwestry?
W tym drugim bójkę wszczął kark z dużą ilością tatuaży na odsłoniętych częściach ciała który wcześniej chwalił się wszem i wobec iż rzekomo jest z zawodu marynarzem...
Pamięta ktoś?

P.S. Macie rację co do tego iż kursy samoobrony nie przynoszą spodziewanego rezultatu w przypadkach tego wymagających.
Jako były pies mogę tylko zasugerować, że grunt to NIE POKAZYWAĆ PRZECIWNIKOWI STRACHU I NIE DAĆ SIĘ ZASTRASZYĆ.ZDECYDOWANE DZIAŁANIE- CZASAMI COKOLWIEK NAWET WYSKOCZENIE Z TZW. RYJEM NA PRZECIWNIKA DAJE WIĘKSZY SKUTEK NIŻ PRÓBY SPONTANICZNEGO ODPIERANIA NAPASTNIKA.TO PSYCHOLOGIA! to ostatnie często powoduje efekt przeciwny- gościu nie padnie na ziemię tak jak zamierzaliśmy tylko jeszcze bardziej się rozjuszy natomiast 99% prób kopnięć czy jakiś ciosów nogą czy kolanem nie powali przeciwnika od razu na ziemię- bo sa wykonane w silnym stresie i spięciu. ;)
Pozdrawiam i wszelakiej pomyślności życzę w nowym roku!
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
User avatar
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posts: 362
Age: 45
Joined: 27 Sep 2010, 22:34
Location: Birmingham
Reputation point: 75
Poczciwy
Top
0

Previous

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to HYDE PARK