Serwis auta w UK

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MalePostNapisane by Matiaz88 » 18 Nov 2013, 20:03 Serwis auta w UK

Witam. Jako że jestem posiadaczem pierwszego auta w Anglii zapytam znawców którzy już mieli parę aut w tym kraju o serwis- mianowicie co obejmuje itd itp. Szykuje mi się długa droga i chyba bym potrzebował powymieniać to czy tamto. Z drugiej strony MOT przeszedł tylko z wpisem że opony mogą jeszcze trochę pojeźdźić poza tym wszystko gra. Przy zakupie nie zapytałem też właściciela o wszystko więc do końca pewny być nie mogę. I oczywiście kwestia finansowa ile taki serwis kosztuje. Nie mówię tutaj o autoryzowanych serwisach ASO tylko czy takie coś może mi zrobić mechanik. Pozdrawiam

Matiaz88
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 24 Mar 2013, 16:16
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 18 Nov 2013, 20:36

To ze przeszedl MOT nie ma nic wspolnego z serwisem ... Serwis to zmiana filtrow, oleju, paska rozrzadu(jezeli takowy jest) plyn hamulcowy.

Co ile mil lub co jaki czas powinnien byc przeprowadzony serwis jest zalezne od marki, modelu silnika ...

Cena takze jest zalezna od kilku czynnikow.

A w ASO to co mechanikow nie ma ?
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by Matiaz88 » 18 Nov 2013, 21:06 Re: Serwis auta w UK

Nie chodziło mi że w ASO nie ma mechaników tylko czy coś takiego może zrobić przysłowiowy Heniek co ma swój garaż i wbić to w książkę. Co do modelu to saab 95 2.0T. A jakie to są czynniki jeżeli dokładnie można zapytać??

Matiaz88
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 24 Mar 2013, 16:16
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 19 Nov 2013, 04:50 Re: Re: Serwis auta w UK

Matiaz88 wrote:Nie chodziło mi że w ASO nie ma mechaników tylko czy coś takiego może zrobić przysłowiowy Heniek co ma swój garaż i wbić to w książkę. Co do modelu to saab 95 2.0T. A jakie to są czynniki jeżeli dokładnie można zapytać??



Zalecenia producenta odnosnie serwisu nie wiem jakie sa dla saaba ale latwo to poszukac to w necie albo w ksiazce serwisowej.

Ja bym radzil olej i filtry zmieniac co 7 tys mil lub co 12 miesiecy, plyn hamulcowy co 2-3 lata.

Paska chyba nie trzeba zmieniac bo masz lancuszek (ale ja tylko zgaduje pewny nie jestem)

ASO nie zawsze drozej wychodzi np w VW dodaja breakdown(£60 na rok) jako gratis do serwisu ktory kosztuje £139 ... No i wiadomo ze przy sprzedazy kupujacy inaczej patrzy na pieczatke dealera, rzadko zdarzaja sie tacy co nie interesuja sie historia serwisowa samochodu przy kupnie...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by Matiaz88 » 19 Nov 2013, 18:29 Re: Serwis auta w UK

Głównie chodzi mi o wszystkie płyny bo nigdy przy kupnie auta nie masz pewności czy były wymieniane w odpowiednim czasie. Co do rozrządu zgadza się jest łańcuch. Dzisiaj rozmawiałem z jednym mechanikiem i wymiana wszystkich płynów, filtrów, świece itd 95f.

Matiaz88
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 24 Mar 2013, 16:16
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by b3ret » 19 Nov 2013, 23:09 Re: Serwis auta w UK

Ja zrobie to za 85:D
User avatar
b3ret
Początkujący
 
 
Posts: 29
Joined: 8 Oct 2013, 16:23
Location: Smethwick
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 20 Nov 2013, 06:23 Re: Re: Serwis auta w UK

Matiaz88 wrote:Głównie chodzi mi o wszystkie płyny bo nigdy przy kupnie auta nie masz pewności czy były wymieniane w odpowiednim czasie. Co do rozrządu zgadza się jest łańcuch. Dzisiaj rozmawiałem z jednym mechanikiem i wymiana wszystkich płynów, filtrów, świece itd 95f.



Pamietaj zeby wybrac warsztat ktory posiada ubezpieczenie i daje gwarancje na przeprowadzane naprawy/serwis.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

PostNapisane by Guest » 20 Nov 2013, 06:52 Re: Serwis auta w UK

Wymiana wszystkich płynów filtrów i świec przecież to banał raptem 2 godziny pracy i ktos chce za to 100£. Czemu nie zrobisz sobie tego sam? To nie wymaga wielkich umiejętności, a w internecie znajdziesz mnóstwo informacji na ten temat.

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 20 Nov 2013, 07:00 Re: Serwis auta w UK

xxxx wrote:Wymiana wszystkich płynów filtrów i świec przecież to banał raptem 2 godziny pracy i ktos chce za to 100£. Czemu nie zrobisz sobie tego sam? To nie wymaga wielkich umiejętności, a w internecie znajdziesz mnóstwo informacji na ten temat.



Nie wszyscy maja miejsce, narzedzia i checi do grzebania w aucie... sa pewne rzeczy ktore Ty tez zlecasz do zrobienia innym bo nie czujesz sie na silach zeby bezproblemowo je zrobic gdzie dla niektorych za banalnie proste...

Zobacz na wypowiedzi OP wyzej jak widac nie ma zbyt duzego pojecia na temat mechaniki, wiec po co sie denerwowac szukac tracic czas na to zeby to zrobic samemu jak mozna to zlecic komus tak funkcjonuje swiat...

Cena £100 z olejem filtrami i swiecami wcale nie jest taka wysoka, pamietaj ze godzina pracy w dobrym warsztacie to okolo £35-£60.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 20 Nov 2013, 16:07 Re: Serwis auta w UK

xxxx wrote:Wymiana wszystkich płynów filtrów (...)


Z ciekawości - co robisz ze zlanymi płynami?
Rozumiem, że oddajesz do punktu zbiorczego za rogiem. Albo tak jak zużyte baterie - w Tesco.

To jest właśnie między innymi w tych 100 funtach...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Matiaz88 » 20 Nov 2013, 17:24 Re: Serwis auta w UK

@xxxx
Gdybym miał garaż i kanał to uwierz mi że zrobiłbym to sam ale płynów o ile się na tym znasz nie wymienie na asfalcie bo pod auto jakoś muszę wejść. Po drugie to nie polska że na każdym podwórku jest kanał na który może sobie wjechać ktokolwiek i to zrobić:) Ostatnio chciałem odkręcić filtr powietrza który jak myślałem jest pod maską a niestety był umieszczony z przodu za zderzakiem:) Poza tym proszę czytać ze zrozumieniem bo poza tym że napisałem płyny, filtry, świece było też itd. czyli jest w tym więcej opcji jak np. wymiana klocków o czym przeczytałem i jeżeli jest taka potrzeba paska rozrządu ale wtedy to oczywiście drożej kosztuje:) Pozdrawiam

Matiaz88
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 24 Mar 2013, 16:16
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by por.Borewicz » 20 Nov 2013, 19:00 Re: Re: Serwis auta w UK

Alzak wrote:Pamietaj zeby wybrac warsztat ktory posiada ubezpieczenie i daje gwarancje na przeprowadzane naprawy/serwis.


Możesz rozwinąć na czym polega gwarancja na zmianę oleju, filtrów itd...
a i jeszcze o to ubezpieczenie, to przed wymianą oleju warsztat ma certyfikat ubezpieczenia pokazać?

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posts: 118
Joined: 10 Mar 2013, 22:03
Location: UK
Reputation point: 21
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 20 Nov 2013, 20:48 Re: Re: Re: Serwis auta w UK

por.Borewicz wrote:
Alzak wrote:Pamietaj zeby wybrac warsztat ktory posiada ubezpieczenie i daje gwarancje na przeprowadzane naprawy/serwis.


Możesz rozwinąć na czym polega gwarancja na zmianę oleju, filtrów itd...
a i jeszcze o to ubezpieczenie, to przed wymianą oleju warsztat ma certyfikat ubezpieczenia pokazać?



Wlanie zlego oleju i zniszczenie silnika ... ktos za to musi zaplacic.

Zerwie sie pasek po wymianie i co ? Dobre warsztaty daja gwarancje na wymienione czesci zakupione u nich jak i na ich wymiane.

A jak samochod zgine albo sie spali kiedy bedzie w warsztacie to co myslisz ze twoja ubezpieczalnia zaplaci ?

Watpie ze jakikolwiek szanujacy sie garaz nie posiada takiego ubezpieczenia.

Dlatego czesto koszt za godzine pracy nie jest niski bo utrzymanie warsztatu tanie nie jest.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

PostNapisane by Guest » 21 Nov 2013, 06:07 Re: Serwis auta w UK

Adam prawie zgadles oddaje stare płyny do firmy zajmującej sie recyklingiem i utylizacja typu Bifa zupełnie za free.

Matiaz do wymiany oleju kanał jest zbędny wystarczy auto podnieść trochę do gory ja to robię na pojeździe przed domem tylko rozkładam sobie kawałek starego dywanu bo zawsze gdzieś trochę oleju kapnie. Szczerze mówiąc nie pomyślałem o porze roku nigdy jakimś cudem mnie to jeszcze nie spotkało zima.

Ja wsumie jestem nastawiony na nie do warsztatów, bo czego dobrego moge sie spodziewać jeśli jadę do kwik fit (renomowana firma) pytam o wymianę oleju i słyszę 30£ olej+filtr i nawet nikt mnie nie pyta o specyfikację oleju w sklepie najtańszy olej do mojego samochodu kosztuje 55£, a filtr 15£ zakładając, ze kwik fit kupi to u producenta za 50% ceny to itak są w plecy i nawet jeśli maja ubezpieczenie ja nie mam ochoty narażać sie na stres, ze wymyśla coś, ze to nie ich wina i zacznie sie ciągnie sie po prawnikach. Jednak to tylko moja opinia.
Pozdrawiam

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 21 Nov 2013, 07:53

Matiaz moja rada sprawdz jakim olejem zalany masz samochod. Jesli nie masz jak sprawdzuc, to moze znasz miejsce ostatniego serwisu w ktorym robiona byla wymiana.
Jesli nie masz jak tego sprawdzić to wtedy jedynie sprawdź jakim olejem powinien byc zalany.
I teraz jesli to full syntetyk to albo nim zalejesz miejac nadzieje ze poprzedni wlasciciel nie chcial przyoszczedzic pare funtow i zalał pół syntetykiem. Lub mozesz zakupić od razu pół syntetyk i nie stresować sie.
Jesli wymiana oleju wydaje ci sie ponad twoje możliwości to masz juz tutaj kilku chetnych.
Co do autoryzowanych serwisow typu kwik fit to jest prawda ze nie maja pojecia co lać do silnika, maja beczkę z olejem i leją.
Alzak ma tez troche racji ale przy starszych i tanszych samochach czesto z nie znana przeszłością serwisowa nie ma co sie spisać.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA

cron