Re: Samotne mamy jak dajecie rade?

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

FemalePostNapisane by fangtasia » 30 Aug 2011, 10:42 Samotne mamy jak dajecie rade?

Czy sa jakies samotne mamy na forum, ktore same wynajmuja mieszkanie?jestem 30letnia mezatka z dwuletim dzieckiem, pracuje 16 godzin tygodniowo i juz od dluzszego czasu planuje wyprowadzke od meza z wielu bardzo waznych powodow.przeraza mnie i powstrzymuje tylko jedno-jak ja sobie dam rade finansowo?wtym momencie nie otrzymuje zasilkow, mam tylko jak kazdy child benefit.czy sa jakies mamy w podobnej sytuacji?czy i jak dajecie rade finansowo i czy to wogole mozliwe?

fangtasia
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 25 Nov 2010, 21:54
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by vanilia » 21 Feb 2013, 14:10 Re: Samotne mamy jak dajecie rade?

Hej fangtasia, myślę, że to powinno Ci pomóc
http://www.hmrc.gov.uk/taxcredits/peopl ... dcosts.htm
http://www.hmrc.gov.uk/taxcredits/payme ... w-much.htm

Poza tym jeśli jeszcze jesteś z mężem a się wachasz, złóż pozew jeśli uda Ci się przekonać o jego winie to będzie Ci płacił alimenty na Ciebie i na dziecko. Złóż o mieszkanie socjalne, może w councilu coś Ci pomogą. Zawsze warto tam iść i spytać się co by Ci się należało jako samotnemu rodzicowi i jakie masz szanse na mieszkanie, nawet 1/2 bedroom flat na początek byłby dobry. Poza tym należałby Ci się housing benefit jeżeli się nie mylę. A tutaj są pl prawnicy może pomogą przy sprawie rozwodowej.

Wydaje mi się, że spokojnie sobie poradzisz, napewno, będzie dużo stresów na początku, ale dasz sobie radę. Jeśli Twój mąż jest agresywny, zawsze zgłaszaj to na policję, to będzie Twoja podstawa rozwodowa, napewno Ci się uda. Nawet jeśli on będzie Cię zastaraszał to się nie bój, faceci tak robią bo sami się boją. Samotne matki mają dobrze w UK, państwo napewno Ci pomoże, tylko to napewno nie będzie takie hop siup. Musisz się uzbroić w cierpliwość i zacząć działać. Może masz kogoś zaufanego, kto Ci pomoże, a może znasz kogoś kto był w podobnej sytuacji. Nie bój się prosić o pomoc to nic złego. Daj znać jak sobie poradziłaś. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego. Pamiętaj napewno sobie poradzisz, głowa do góry!!!
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
User avatar
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posts: 684
Joined: 24 May 2007, 12:04
Location: Sheldon
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by nieznajoma » 2 Nov 2013, 18:46 Re: Samotne mamy jak dajecie rade?

hej ja jestem w podobnej sytuacji mam 2 dzieci 11lat i 5lat tylko róznica jest taka ze nie jestem w zwiazku małżenskim jesli jest ktos w podobnej sytuacji chce pogadac,spotkac sie piszcie chetnie bym poznała kogos

nieznajoma
Początkujący
 
 
Posts: 13
Age: 45
Joined: 6 Sep 2012, 18:53
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to ŚWIAT KOBIET