Podroz pociągiem/metrem gdzie kupic bilet

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MalePostNapisane by derdziu » 18 Oct 2013, 10:55 Podroz pociągiem/metrem gdzie kupic bilet

Witam,
chce sie dostac z West Bromwich do Worcester musze sie dostac na szkolenie w fabryce ciastek. Wiem ze metrem/pociagiem musze jechac tylko pytanie gdzie moge kupic bilet jedno dniowy na taka podroz? Bo na okolicznych dwoch stacjach metra/pociagu bylem i nie bylo zadnych automatow by sobie w nich kupic bilet.

Pewnie nie tylko ja mam taki problem :) i dziekuje za pomoc.
User avatar
derdziu
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 8 Sep 2013, 19:48
Location: West Bromwich
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kamix1234 » 18 Oct 2013, 21:55 Re: Podroz pociągiem/metrem gdzie kupic bilet

bezposredni pociag do worcester masz se Smethwick Galton Bridge.I tam jest maszynka do biletów,jak również kasa biletowa.Bilet też można kupić bezpośrednio u konduktora.Wsiadasz do pociągu i pierwsze co to szukasz konduktora i kupujesz bilet :)

kamix1234
Raczkujący
 
 
Posts: 70
Joined: 16 Aug 2009, 21:48
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

jest jakis powod dlaczego nie mozesz kupic biletu w okienku,w kasie? do worcester dojedziesz pociagiem, operator to london middland. Jezdza czesto z bham new street i moor street. Blizej west bromwich masz pociagi ze stacji smethwick galton bridge station. Bilet powrotny w ten sam dzien np. z bham new street to chyba £8.30. Mozesz tez kupic przez internet
Planuj tak jakbys mial zyc wiecznie. Dzialaj, jakbys mial umrzec jutro
User avatar
relentless
Rozeznany
 
 
Posts: 205
Age: 41
Joined: 16 Apr 2011, 12:18
Location: 52.2000° N, 2.2400° W
Reputation point: 44
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by derdziu » 18 Oct 2013, 22:57 Re: Podroz pociągiem/metrem gdzie kupic bilet

powiem tak to bedzie moj "pierwszy raz" :) wiec wolalem sie upewnic i zaczerpnac troche wiedzy z tego o to forum :). relentless ten bilet o ktorym piszesz to jednodniowy ? Czy tyle kosztuje podroz ze smetwick do worcester? Sorry za takie pytania ale jestem lajkiem w tym.
i drugie pytanie jakbym kupil jedno dniowy to moge sie poruszac zarowno pociagami jak i autobusami ?
User avatar
derdziu
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 8 Sep 2013, 19:48
Location: West Bromwich
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

A na ktora masz to szkolenie i kiedy?

asiencja20
Początkujący
 
 
Posts: 43
Age: 33
Joined: 24 Feb 2011, 17:58
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kamix1234 » 19 Oct 2013, 10:05 Re: Podroz pociągiem/metrem gdzie kupic bilet

O ile się nie mylę to na pociągi nie ma biletów jednodniowych tylko return ticket,czyli tam i spowrotem. Niestety jest to bilet tylko na pociąg,jak dojedziesz do Worcester bedziesz musial kupic bilet na komunikację miejską.Jesli cena ktorą podal kolega jest z new street to ze smethwick galton bridge bilet bedzie pare groszy tanszy.wejdz tutaj http://www.nationalrail.co.uk/ a dowiesz sie wszystkiego :wink:

kamix1234
Raczkujący
 
 
Posts: 70
Joined: 16 Aug 2009, 21:48
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by VA » 19 Oct 2013, 10:06 Re: Podroz pociągiem/metrem gdzie kupic bilet

VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by kojakus » 19 Oct 2013, 10:13 Re: Podroz pociągiem/metrem gdzie kupic bilet

siemka ja mam to samo pierwszy raz w uk będę mieszkał podobnie jak kolega przydała by i mi się taka pomoc jak się poruszać w komunikacji gdzie co i jak zrobić .Dzięki

kojakus
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 19 Oct 2013, 10:07
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

w tym przypadku bilety na pociag sa oddzielne, to nie cos w rodzaju miejskiego travel card. Mozesz sprawdzic ceny na http://www.southwesttrains.co.uk , czasem tam dziwne ceny moga wyskoczyc. Cena ze smethwick powinna byc bliska tego £8. Moze byc nawet taniej jak kupisz dzien lub kilka dni wczesniej, mozesz tez przez net kupic na tej stronie tak jak napisalem wczesniej. Masz tez autobus 144 do worcester przy bham new street, bilet kupujesz u kierowcy, cena powinna byc okolo £4-5 w jedna strone. Jak chcesz pozniej poruszac sie po worcester busem to mozesz kupic jednodniowy bilet, tu dowiesz sie wiecej http://www.firstgroup.com/ukbus/worcest ... ster_city/

Dodano: -- 19 paź 2013, o 10:23 --

...bilet to powrotny, jak kupujesz to zaznaczasz czy wracasz w ten sam dzien czy w inny.
Planuj tak jakbys mial zyc wiecznie. Dzialaj, jakbys mial umrzec jutro
User avatar
relentless
Rozeznany
 
 
Posts: 205
Age: 41
Joined: 16 Apr 2011, 12:18
Location: 52.2000° N, 2.2400° W
Reputation point: 44
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by derdziu » 19 Oct 2013, 15:01 Re: Podroz pociągiem/metrem gdzie kupic bilet

ok, dziekuje bardzo za pomoc.
User avatar
derdziu
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 8 Sep 2013, 19:48
Location: West Bromwich
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI