Zabezpieczenie praw autorskich w UK.

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MalePostNapisane by kalafiori » 6 Oct 2013, 15:58 Zabezpieczenie praw autorskich w UK.

Chciałem zapytać się czy w UK. istnieje coś takiego jak ,,nadanie daty pewnej” u notariusza?
W Polsce idzie się do notariusza i podobno na każdej kartce dokumentu nabija on pieczątkę. Podobno nawet nie musi czytać zawartości, a jedynie daje pieczątkę i zapisuje u siebie że dana osoba była wtedy a wtedy w biurze.
Chodzi mi wyłącznie o zabezpieczenie swoich praw autorskich względem pewnego stworzonego dzieła prze zemnie.
Wolałbym zrobić to Polsce ale jest opinia że w Polsce prawa autorskie są prawie wcale nie zabezpieczane.
A może jeszcze istnieje inny sposób na to by na arenie międzynarodowej zagwarantować sobie własne prawa autorskie?
Wysyłanie zamkniętej koperty z pracą, na swój adres, i nie otwieranie jej do ewentualnej sprawy sądowej wydaje mi się nieco słabym dowodem. Jestem gotów zapłacić większe pieniądze danej instytucji, która odbierze moją pracę i uchroni ją w temacie praw autorskich.
Będę wdzięczny za opinie w tej sprawie.

kalafiori
Raczkujący
 
 
Posts: 66
Joined: 19 Dec 2008, 14:29
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by edmun » 6 Oct 2013, 22:07 Re: Zabezpieczenie praw autorskich w UK.

skanujesz i wrzucasz na serwer. liczy się data utworzenia pliku. warto plik wrzucić na jakiś serwer który nie padnie po kilku latach. w przypadku plagiatu udowadniasz ze jesteś posiadaczem oryginalnego dzieła a w przypadku pomysłu / idei masz podstawę ze byłeś pierwszy a ta druga osoba skopiowala dzieło od Ciebie
User avatar
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posts: 444
Joined: 27 Oct 2011, 19:06
Reputation point: 48
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by kalafiori » 7 Oct 2013, 07:31 Re: Zabezpieczenie praw autorskich w UK.

edmun wrote:skanujesz i wrzucasz na serwer. liczy się data utworzenia pliku. warto plik wrzucić na jakiś serwer który nie padnie po kilku latach. w przypadku plagiatu udowadniasz ze jesteś posiadaczem oryginalnego dzieła a w przypadku pomysłu / idei masz podstawę ze byłeś pierwszy a ta druga osoba skopiowala dzieło od Ciebie

Pod pojęciem ,,skanowania”, jedynie Edmun na myśli masz kopiowanie dokumentu i wrzucanie go np. w formie PDF, do sieci?
Rosną też we mnie obawy że w tej sieci zostaną pewne materiały splagiatowane.
A może są jakieś specjalne strony do tego?
A co w przypadku brytyjskich notariuszy? Oni nie mogą zapewnić mi ,,daty pewnej”. A może jest jakaś instytucja w U.K. od rejestracji praw autorskich?


Mam też inne pytanie w związku z patentami, logo itp. Jak, gdzie i mniej więcej za jaką cenę, załatwia się takie sprawy w U.K?
Dziękuję za informacje.

kalafiori
Raczkujący
 
 
Posts: 66
Joined: 19 Dec 2008, 14:29
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by edmun » 7 Oct 2013, 07:43 Re: Zabezpieczenie praw autorskich w UK.

skanujesz nawet do JPG w zależności od Twojego dzieła. wrzucasz do zabezpieczonego archiwum za pomocą bardzo mocnego hasła. wrzucasz taki spakowany plik na google drive, dropbox czy skydrive i masz dowód ze posiadasz to dzieło jako pierwszy. co do patentów to urząd patentowy , niestety nie wiem jak to w UK będzie ale patent zazwyczaj obowiązuje na cały świat nie wliczając Chin i Rosji
User avatar
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posts: 444
Joined: 27 Oct 2011, 19:06
Reputation point: 48
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by kalafiori » 7 Oct 2013, 08:10 Re: Zabezpieczenie praw autorskich w UK.

edmun wrote:skanujesz nawet do JPG w zależności od Twojego dzieła. wrzucasz do zabezpieczonego archiwum za pomocą bardzo mocnego hasła. wrzucasz taki spakowany plik na google drive, dropbox czy skydrive i masz dowód ze posiadasz to dzieło jako pierwszy. co do patentów to urząd patentowy , niestety nie wiem jak to w UK będzie ale patent zazwyczaj obowiązuje na cały świat nie wliczając Chin i Rosji

Dziękuję Ci Edmun. Podsunąłeś naprawdę bardzo ciekawy pomysł, i zapewne w prawie wszystkich przypadkach jest to najlepszy z możliwych pomysłów na zabezpieczenie swych praw. Ja jednak boję się że np. administratorzy danej sieci wejdą w moje zabezpieczenia i dużą część splagiatują.
Wolałbym znaleźć jakąś instytucję która da mi potwierdzenie odbioru mojej pracy, itp.

kalafiori
Raczkujący
 
 
Posts: 66
Joined: 19 Dec 2008, 14:29
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by edmun » 7 Oct 2013, 09:30 Re: Zabezpieczenie praw autorskich w UK.

oj. oprosz Prism i NSA i wszelkich agencji wywiadowyczych to mało kto ma sprzęt aby złamać 256bitowy klucz oparty na 42 znakach.

polecam poszukać programikow do szyfrowania plików, zaszyfrowac to za pomocą najsilniejszej metody i jakiegos mocnego hasła i dodatowo spakować i też dac inne mocne hasło.

o ile nie jest to projekt warty miliardy dolarów to myślę ze moglbys spać spokojnie

wciąż mówimy tylko o zabezpieczeniu danych aby moc dochodzić swoich praw na podstawie praw autorskich
User avatar
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posts: 444
Joined: 27 Oct 2011, 19:06
Reputation point: 48
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by kalafiori » 7 Oct 2013, 10:31 Re: Zabezpieczenie praw autorskich w UK.

edmun wrote:oj. oprosz Prism i NSA i wszelkich agencji wywiadowyczych to mało kto ma sprzęt aby złamać 256bitowy klucz oparty na 42 znakach.

polecam poszukać programikow do szyfrowania plików, zaszyfrowac to za pomocą najsilniejszej metody i jakiegos mocnego hasła i dodatowo spakować i też dac inne mocne hasło.

o ile nie jest to projekt warty miliardy dolarów to myślę ze moglbys spać spokojnie

wciąż mówimy tylko o zabezpieczeniu danych aby moc dochodzić swoich praw na podstawie praw autorskich


Dziękuję Ci Edmun za zainteresowanie tematem.
Ja posiadam sprzęt Apple, z racji tej mam otwarte konto na czymś co nazywa się: icloud.
http://www.apple.com/pl/icloud/features/
Czy według Twojego pomysłu, ten icloud mógłbym wykorzystać do zabezpieczenia mych praw autorskich?
Czy to oznacza że właściciele ( założyciele, administratorzy ) danej funkcji, chociażby chcieli to nie mają wstępu do poufnych informacji swych użytkowników? Np. na tym forum wydaje mi się że każda wysłana prywatna wiadomość może być odczytana przez osoby z administracji tego forum. Czy się mylę?
A może inne systemy o jakich wspomniałeś „google drive, dropbox czy skydrive”, ( w mym przypadku „icloud”) są wyjątkiem gwarantującym brak dostępu do danych osób trzecich?

kalafiori
Raczkujący
 
 
Posts: 66
Joined: 19 Dec 2008, 14:29
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by edmun » 7 Oct 2013, 10:50 Re: Zabezpieczenie praw autorskich w UK.

o ile nikt nie odpowie to postaram się sklecic jakąś sensowa odpowiedź na Twe pytania. niestety zbieram się do Londynu na tydzień więc muszę przeprosić za opóźnienie w odpowiedzi
User avatar
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posts: 444
Joined: 27 Oct 2011, 19:06
Reputation point: 48
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by kalafiori » 7 Oct 2013, 11:08 Re: Zabezpieczenie praw autorskich w UK.

edmun wrote:o ile nikt nie odpowie to postaram się sklecic jakąś sensowa odpowiedź na Twe pytania. niestety zbieram się do Londynu na tydzień więc muszę przeprosić za opóźnienie w odpowiedzi

Bardzo dziękuję Ci Edmun. Po tygodniowym pobycie w Londynie chyba stolica spodoba Ci się na tyle, aby w niej pozostać na dłużej :wink:

kalafiori
Raczkujący
 
 
Posts: 66
Joined: 19 Dec 2008, 14:29
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by edmun » 7 Oct 2013, 12:12 Re: Zabezpieczenie praw autorskich w UK.

żaden serwer nie daje gwarancji ze nikt nie zaglada w Twoje pliki. niestety tak już jest. jedyne co na plus to ze na pewno masz jakis folder prywatny na serwerze. nie wiem jak to jest dokładnie z cloudem od Apple ale chyba podobnie więc oprocz osob zautoryzowanych do dostępu , nikt więcej nie powinien zobaczyć ze są tam pliki.

dlatego też, pomimo ze administratorzy mają dostep", polecam zaszyfrowac plik za pomocą oprogramowan szyfrujacych plus zaszyfrowac to (już zaszyfrowany plik) za pomocą archiwum które też będzie szyfrowane.

jak już jesteś gigantycznym maniakiem to możesz jeszcze zaszyfrowany plik podzielić na 100 małych archiw które też będą zaszyfrowane i rozrzucic po różnych serwerach, na każdy serwer ustawić osobny login i hasło korzystajac z różnych adresów email.

póki osoba która będzie chciała miec dostęp do plików nie bedzie miała wszystkich loginow i haseł oraz każdego małego archiwum, plus hasła do archiwum oraz hasła od odszyfrowania rozpakowanych plików to nie bedzie miał możliwości udowodnić ze posiada źródło


a teraz kawa, wsiadam w autko i jadę na Londyn.

w stolicy byłem nie raz a teraz i tak znowu jadę służbowo się poobijac :-)
User avatar
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posts: 444
Joined: 27 Oct 2011, 19:06
Reputation point: 48
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by kalafiori » 10 Oct 2013, 09:43 Re: Zabezpieczenie praw autorskich w UK.

Dziękuję Edmun. Mimo wszystko, prócz świetnych możliwości jakie daje nam internet, chciałem wpierw odnaleźć jakieś biuro, instytucję w U.K, ( np. w Londynie ), do którego można się fizycznie udać i dokonać wszelkich formalności ( za odpłatą ). Ale czy istnieje takie miejsce w U.K.?

kalafiori
Raczkujący
 
 
Posts: 66
Joined: 19 Dec 2008, 14:29
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI