Rover 75 - ktos tym jezdzi? co sądzicie o tym aucie?

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;
Serio wiadomo czlowiek ma rozne gusty i widzi co innego ale tez mozna pojsc w inna strone. Dwie osoby lubie ta sama marke np VW golf mk4. Silnik 1,8. Jedna i druga kupuje auto. Tylko wlasnie zalezy od kogo kupujesz. Bo jeden wlasciciel moze dbac o auto a drugi traktuje go jako taczke. Czasami kupujesz auto z duzym przebiegiem i starsze w lepszym stanie niz nowsze i z malym przebiegiem. Ale to tylko moja sugestia.

Mherba
 
 
Top
0

A przepraszam od kiedy to przy łańcuchu mamy wymianę z głowy? Taki łańcuch wymienia się po około 300k km (w bmw 2.0i). Przy 15 letnim aucie (jakże popularny wiek w polsce) nie trudno o taki przebieg. Są ludzie co i 400k najeździli na łańcuchu, ale zazwyczaj samochody nie osiągają takich przebiegów.

Krzysiek2099
Rozeznany
 
 
Posts: 151
Joined: 2 Jun 2013, 23:02
Reputation point: 12
Neutralny
Top
0

Witam. Mialem Rovera 75 2.0 CDT 2000r. w Polsce. Kupilem za 16.000zl, przez 1.5 roku wlozylem okolo 5.000zl i sprzedalem z ogromnymi problemami za 10.500zl. Raz w miesiacu bylem u mechanika. Moze trafilem wadliwy egzemplarz...Odradzam :) (Przebieg 200.000 km)

Glowne awarie-
Kolo dwumasowe
Czujnik walka rozrzadu (padl mi 2 razy, wymienialem na orginalny BMW za 400zl)
Czujnik walu korbowego
Inne czujniki, glownie elektronika...
Skrzynia biegow.

Zalety: Auto ladne, wygodne, dobrze wyposazone. Malutkie spalanie. Trasa 5-6l, Miasto 7-9l (w zaleznosci od stylu jazdy)

W Anglii auto bardzo pospolite, jak Golfik w Polsce :)

patrykslus
Początkujący
 
 
Posts: 28
Joined: 11 Apr 2013, 15:52
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

No i kupilem (Rover 75 2.0 CDT 2003 automat) i mecze toto od maja.... w miedzyczasie wakacje w PL - ponad 4.500 km bez problemow (lacznie od zakupu jakies 6k mil). Zrobine klocki + tarcze + sprezyny. Generalnie jazda bez niespodzianek i problemow. Wygodne. Kiepska widocznosc do tylu ale po montazu czujnika cofania da sie zyc. Bardzo malo pali jak na auto o tej wadze i gabarytach. Moge smialo polecic...

Dodano: -- 7 wrz 2013, o 15:00 --

W sumie to wszystko zalezy od przebiegu i sposobu eksploatacji. Kupowanie uzywanego auta to zawsze troche totolotek...
Pomogła Ci moja odpowiedź? Nie żałuj i wciśnij Image :)
User avatar
Amigo_uk
Rozeznany
 
 
Posts: 246
Age: 49
Joined: 10 May 2007, 18:10
Location: Sandwell
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

Amigo,
Jaki masz przebieg?

Tak jak mowisz, totolotek :) Zalezy jak sie trafi...

patrykslus
Początkujący
 
 
Posts: 28
Joined: 11 Apr 2013, 15:52
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

rover 75 1.8 ponad rok jazdy zrobilem okolo 23.000mil ani razu sie niezepsul sam go servisuje sprawdzam stan oleju raz w miesiacu stan paskow klinowych i poziom plynu w zbiorniczkach auto 1 klasa wygodne duze ekonomiczne polecam jedyne co zmienilem to wydech :lol:
User avatar
ANIUNIAPS
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 9 Mar 2014, 17:40
Location: Walsall, West Midlands
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Witam, roverek piekna buda, klimatyczne podswietlenie zegarów, kiedys mialem 75 z silnikiem 1.8, po miesiacu padla uszczelka pod głowicą...to główna bolączka tego silnika, potem miałem właśnie 2.0 cdt, 2002 rok też w automacie...dla dziadka to samochód ok, ale żeby tym wyprzedzić...zapomnij. Z manualem na pewno było by lepiej. Sprzedałem po kilku miesiacach i kupiłem omegę 2.2dti, o niebo lepsze auto...no ale to tylko moje gusto ;) każdy lubi to co lubi. Teraz mam omke elite 3.2, smok...ale jakie zabawki ma...i jak jedzie fajnie :P Pozdr!

Jarqo1981
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 19 Apr 2014, 22:03
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Previous

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA