Wypadek w pracy, pogarszająca sie sytuacja i problem z domem

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...
Witam,
W grudniu zeszłego roku miałem wypadek w pracy, iskry spawalnicze wypaliły mi dziury w rękawicy a co łączy sie z tym w ręce i wdała sie infekcja która niemal kosztowała mnie utratę ręki.
Od wypadku tj. od 7 grudnia jestem na zwolnieniu lekarskim, a stan mojej ręki nie porawia sie zbyt szybko.
Oczywiście aplikowałem o employ support allowence, ale puki co czekam na ich odpowiedzi bez rezultatów.
Żyje wraz z dzieckiem i moją ciężarną partnerką za 150 funtów benefitów które mam na tydzień ,ale fizycznie nie starcza nam na rachunki i życie więc powoli agencja przez którą wynajmuje mieszkanie zaczyna upominać sie o pieniądze których nie mam nie ze swojej winy.
Czy w takiej sytuacji mam prawo starać sie o mieszkanie socjalne?
Mam powoli dość sytuacji , mamy dość spore nerwy przez wzgląd na finanse oraz na fakt, że w czerwcu mamy rozwiązanie terminu ciaży.
Sytuacja jest conajmniej mówiąc nie ciekawa - czekanie na odszkodowanie i benefity sprawia, że mamy coraz większe problemy i długi...
Jeśli ktoś miał podobną sytuacje, albo wie gdzie odwoływać sie o pomoc prosze o kontakt.
Tak ubarwiwszy nagą mą niecnotę, zbutwiałym pierzem z Biblii wyskubanym, świętym sie wydam, gdym w gruncie szatanem.
User avatar
Ossey
Raczkujący
 
 
Posts: 89
Age: 34
Joined: 20 Mar 2010, 11:48
Location: Z znikąd...
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

Najlepiej chyba by bylo skontaktowac sie z citizen advice, tam konkretnie udziela informacji I co mogloby ci sie nalezec w takiej sytuacji a na dom z coucilu mozesz skladac spokojnie :)
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

Ossey, a o pomoc w dofinansowaniu do czynszu aplikowales? o to chyba latwiej i szybciej? za mieszkanie councilowskie tez placic trzeba, wiec problemu to nie rozwiaze chyba.
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

na west bromwich na przeciwko lidla jest biuro prawnicze ktore pomoze rozwiazac twoj problem az za sklepem polskm spizarnia

marek55
Raczkujący
 
 
Posts: 81
Joined: 23 May 2010, 21:04
Location: west bromwich
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

jasne, że aplikowałem ,ale ta biurokracja trwa od stycznia i bez skutku puki co - nawiasem mieszkanie które wynajmuje kosztuje mnie 600 funtów plus media które też przekraczają normy normalności, bo mieszkanie jest na prąd bez gazu, dlatego też uważam, że socjalne będzie znacznie tańsze i mniej "ryzykowne" w tym momencie... Nie wiem ile sprawa będzie sie jeszcze ciągnąć, ale agencja pewnie bęzie mniej wyrozumiała niż socjal który ma między sobą przepływ danych i rozumie, że inwalida w trakcie rechabilitacji nie jest w stanie przeskoczyć pewnych progów.
Dzięki Marku przejade sie do nich po świętach.
Tak ubarwiwszy nagą mą niecnotę, zbutwiałym pierzem z Biblii wyskubanym, świętym sie wydam, gdym w gruncie szatanem.
User avatar
Ossey
Raczkujący
 
 
Posts: 89
Age: 34
Joined: 20 Mar 2010, 11:48
Location: Z znikąd...
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

Ossey, nawet jeśli będą chcieli was eksmitować to bez nakazu sądowego nie mają prawa nawet jednej rzeczy wyrzucić z waszego mieszkania bo musieliby wam ogromne odszkodowanie płacić. Spróbuj przejść się do Sandwell Homes tam najszybciej dostaniesz mieszkanie socjalne biorąc pod uwagę że Twoja żona jest w ciąży macie dużą szansę. Spróbuj też zadzwonić do CAB oni napewno Ci pomogą i to za darmo. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia i rozwiązania problemów.
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
User avatar
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posts: 684
Joined: 24 May 2007, 12:04
Location: Sheldon
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
3

Ossey, podam ci namiary na biuro prawne w centrum miasta. W twojej sytuacji dostaniesz nie tylko poradę prawną za darmo, ale także będą cię reprezentować w sądzie jeśli zajdzie taka potrzeba. Eksmisją się nie przejmuj, bo tak jak napisała vanilia, nikt was nie może bez wyroku sądu wyrzucić na ulicę. Prawnicy z tej firmy są w stanie zadzwonić wszędzie w twoim imieniu i ponaglić odpowiednio opieszałe biurwy, żeby decyzja w twojej sprawie została wydana jak najszybciej to możliwe. Życzę powodzenia :)

Shelter West Midlands
4th Floor
Gateway House
50-53 High Street
Birmingham
B4 7SY
tel.08445151800
tel.08445152946
Gdy życie rzuca ci kłody pod nogi - otwórz tartak.

bawa31
Stały Bywalec
 
 
Posts: 376
Joined: 1 Sep 2008, 13:14
Reputation point: 35
Pokojowy
Top
2

Dziękuje Wam bardzo! Udam sie tam zaraz po świętach, miejmy nadzieje, że coś ciekawego sie urodzi :).
Jeszcze raz dziekuje i życze Wesołych świąt!
Tak ubarwiwszy nagą mą niecnotę, zbutwiałym pierzem z Biblii wyskubanym, świętym sie wydam, gdym w gruncie szatanem.
User avatar
Ossey
Raczkujący
 
 
Posts: 89
Age: 34
Joined: 20 Mar 2010, 11:48
Location: Z znikąd...
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

Jezeli Twoj pracodawca przyznalk sie do winy za wypadek, to mozesz porozmawiac z osoba prowadzaca Twoja sprawe o odszkodowanie zeby poprosili o zaliczke w Toim imieniu (tzw interim paymnet). Jezeli chcesz wiedziec wiecej na ten temat, skontaktuj sie ze mna na priv, to wytlumacze. Powodzenia.

misia33
Początkujący
 
 
Posts: 30
Joined: 8 Jan 2012, 18:31
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

Chetnie pomoge, prosze napisac na priv - udziele stosownej porady. Pozdrawiam -Ewa Nowakowska
Rownouprawnienie konczy sie wraz z pierwsza ciaza.
Prawdziwe rownouprawnienie bedzie, kiedy ciaze bedzie mogl sobie zaaplikowac mezczyzna.

ewanowakowska
Raczkujący
 
 
Posts: 61
Joined: 3 Feb 2012, 17:33
Location: Walsall
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MIESZKANIE