Pielegnacja i dbanie o siebie podczas ciazy i po porodzie

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...
14 a co? ;) Co ma moj wiek do rzeczy. Moze jestem dla Ciebie dziecinna mam to gdzies. Ale bardziej niz dziecinna jestem samotna w tym wstretnym ponurym miescie. Powaznie to nie jestem duzo mlodsza od Ciebie, kilka lat, fakt nigdy dotad nie pisalam na zadnym forum bo zawsze mialam wlasne zycie, niestety tutaj jakos takze przez ta ciaze sie zamknelam. No a na forum znow buzia mi sie rozwiazala. Widac przesadzilam. Dobra zbieram sie. Mam nadzieje ze jak wroce nie zobacze tu 40 zlosliwych komentarzy ale zobaczymy..

Dodano: -- 7 mar 2013, 15:14 --

agg, ja zawsze mialam bardzo duzo znajomych. I mam ich nadal tyle ze zagranica, na forum to jakos inaczej wyglada niz w zyciu. Po prostu w tym miescie ich nie mam bo nigdzie nie wychodzilam. Przyjechalisy tu sami. Moj ma moze ze 4 znajomych. Gdzie mam kogos poznac skoro nie pracuje, nigdzie nie chodze, pomyslalam ze tu... Ale to nie byl najlepszy pomysl

Jaga S
Rozeznany
 
 
Posts: 105
Joined: 2 Nov 2012, 08:17
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

Jaga,moze i masz kilka lat mniej ode mnie ale bardziej wierze w 14,a pisalas juz w watku mama szuka mamy czy szukam kolezanki lub cos w tym stylu????chyba nie,wiec nie pisz,ze tu nigogo nie mozna poznac,ja kiedys zamiescilam takie 'ogloszenie' i poznalam fajna kolezanke,taka ktora ma cos do powiedzenia,ma swoje zdanie i nie meczy,a Agg ma racje z tymi znajomymi bo ja tez po pierwszych Twoich postach chcialam do Ciebie napisac bo mieszkam bliziutko twojej dzielnicy i tez siedze caly dzien w domu a teraz ciesze sie ze nie napisalam, naprawde poluzuj majty-pozdrawiam ;srece:

maja2104
Początkujący
 
 
Posts: 19
Age: 43
Joined: 1 Oct 2009, 14:15
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

Pomysl byl dobry, ja kiedy przyjechalam do Bham tez nie znalam nikogo, a dzieki temu forum poznalam bardzo fajne babki z ktorymi raz na jakis czas uda nam sie zebrac gdzies na jakies spotkanko. Ty sie po prostu zle do tego zabralas. Ktos Ci normalnie zwrocil uwage a Ty wyjechalas odrazu jacy to wszyscy tu sa beznadziejni, zlosliwi i cala reszta, nie bede powtarzala bo sama doskonale wiesz co pisalas. Kiedy ja bylam na tym forum nowa, dopiero zaczynlam czytac zobaczylam agg i malaroksi, laski tak fajnie pisaly ze odrazu pomyslalam "kurde, chcialabym je poznac", z czasem bylo takich osob jeszcze wiecej. Czytajac Twoje wypowiedzi nie bede pisala co sobie pomyslalam bo to dopiero byloby chamskie :D ktos nizej dobrze to ujal, jestes wszedzie, jest Ciebie za duzo i jestes po prostu meczaca a to dobrze nie rokuje na zawieranie nowych znajomosci. Szczegolnie ze juz nam napisalas ze nie warto tracic czasu by zadawac sie z Polakami
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

agg,co do solarium to nie mam pojecia,jakos sie przyjelo,ze ciezarne raczej nie korzystaja a co do farb,to mozna farbowac,rozjasniac wlosy,najwyzej zapach odrzuci,sa ciezarne fryzjerki,ktore pracuja po kilka godzin ,wdychaja zapachy farb plynow i zyja one i dzieci tez zdrowe

maja2104
Początkujący
 
 
Posts: 19
Age: 43
Joined: 1 Oct 2009, 14:15
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

W internecie mozna znalezc mostwo info na temat korzystania z solarium podczas ciąży, takie przykladowe:

Powszechnie uważa się, iż solarium ma niekorzystny wpływ na cerę i skórę, ponieważ powoduje jej przedwczesne starzenie się oraz powstawanie zmarszczek, jak również zwiększa ryzyko raka skóry. Pomimo, iż nie stwierdzono, aby samo promieniowanie miało niekorzystny wpływ na płód, to nie zaleca się częstego korzystania z solarium w czasie ciąży, tuż po porodzie oraz w czasie karmienia piersią.

W ciąży skóra odznacza się zwiększoną wrażliwością na promienie słoneczne, w związku z czym reaguje ona na promieniowanie wykorzystywane do „sztucznego opalania” bardziej intensywniej i dlatego, po seansach w solarium, mogą pojawić się poparzenia, przebarwienia na skórze, jak również różnego rodzaju alergie.

Wskutek zmian hormonalnych często na twarzy ciężarnych pojawiają się różnego rodzaju plamy i przebarwienia (np. ostuda ciężarnych), które po opalaniu w solarium mogą się pogłębić i pozostawić stałe i nieodwracalne zmiany. W czasie ciąży skóra ulega także znacznemu rozciągnięciu, przez co staje się nieco cieńsza, a tym samym podatna na przesuszenie. Nadmierna suchość skóry zmniejsza jej elastyczność, co może zwiększać ryzyko powstania rozstępów i gorszego powracania skóry do normy po porodzie.

Podczas opalania w solarium bardzo niebezpieczna jest nagła zmiana temperatury. Może ona spowodować wzrost ciśnienia tętniczego krwi, co stanowi poważne niebezpieczeństwo dla ciąży. Dotyczy to szczególnie kobiet, u których w czasie ciąży ciśnienie tętnicze wynosiło powyżej 140/90 mmHg, Nagły wzrost ciśnienia może spowodować przedwczesne odklejenie łożyska i inne niebezpieczne powikłania ciąży.

Poza tym należy pamiętać o tym, że w czasie ciąży zdecydowanie przeciwwskazane jest przegrzewanie ciała. Dotyczy to zarówno opalania w lecie jak i w solarium. Nie znaczy to jednak, że korzystanie z solarium jest bezwzględne przeciwwskazane w czasie ciąży. Korzystanie z umiarem i wybieranie urządzeń, które nie rozgrzewają się zbytnio jest dopuszczalne pod warunkiem wykluczenia powikłań ciąży przez lekarza.


Wlosy w ciazy farbowalam, kilkukrotnie, zasze wczesniej uprzedzajac o tym fakcie fryzjerke. Paznokci nigdy nie maluje bo nie lubie ale przenikanie przez paznokiec jakichs substancji co krwioobiegu i przez lozysko do plodu jest wrecz niemozliwe.

Ciekawe do poczytania:

http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-m ... 34889.html
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

maja2104, hehhe to moze mam 14. Ja na zywo nie jestem chyba taka meczaca, wrecz jestem niesmiala osoba. rozumiem ze moglas odniesc takie wrazenie Ty i nie tylko. Ja po prostu nudzilam sie w domu mialam mase pytan do kogos kto tu mieszka, nie tylko tu, w uk ogolnie i sie rozpisalam. Oczywiscie pisze i rozmawiam tez z miomi znajomymi z zagranicy ale to nie to samo. Oni nie orientuja sie jak sie zyje w uk i wiekszosci nie maja dzieci, dlatego uznalam ze tutaj napisze. Ja sobie teraz zdaje sprawe ze moze przesadzilam z tymi nowymi watkami, ale chcialam dobrze. Wyszlo jak wyszlo. Nie mam doswiadczenia w pisaniu na forum moze dlatego dziwnie to wyglada

Dodano: -- 7 mar 2013, 16:07 --

ewela119, chyba wiec lepiej nie bede korzystac z solarium jesli mialabym narazac dziecko. Tylko gdzie to slonce, kurde... Dzieki za info

Jaga S
Rozeznany
 
 
Posts: 105
Joined: 2 Nov 2012, 08:17
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

Jaga S, zachowanie typowe dla ciężarnych hahah
Wiem, nie wiem ,masz rację , mam rację , może masz racje a może nie masz ,nie wiem , wiem :) Grunt , że umiesz przyznać się do błędu i przeprosić :D Wszystko się ułoży, więcej dystansu , słuchaj krytyki jako rad i więcej humoru a nie nerwów to i małemu się lepiej będzie z mamą siedzieć przed kompem :)
Dobra ja spadam schować się do lodówki :D
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

malaroksi, -dobre

maja2104
Początkujący
 
 
Posts: 19
Age: 43
Joined: 1 Oct 2009, 14:15
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

takze uspokoj nerwy bo to dla ciebie na dobre nie wyjdzie :) my nie takie straszne na jakie moze wygladamy :roll:
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

ewela to ja wszystko wiem, zastanawia mnie natomiast
agg wrote:w jaki inny spsob mogloby solarium zaszkodzic kobiecie ciezarnej, od tej ktora w ciazy nie jest? poza oczywiscie zwiekszona wrazliwoscia skory i sklonnoscia do przebarwien

bo co do temperatury, to dobre solaria maja porzadny nawiew wiec przegrzanie nie grozi. tak samo lampy, jesli posiadaja filtry to tez ograniczaja negatywne skutki promieniowania i redukuja mozliwosc poparzenia.

chyba to jednak panujace powrzechnie przekonanie, ze sie nie powinno.
znam osobiscie osoba, ktora nie stronila od opalania w ciazy i zanych skutkow ubocznych (poza zmarchami) nie ma :lol:

sa oczywiscie pewne zabiegi nie wskazane w ciazy, ale to juz mozna sobie wygooglac dokladnie.

Dodano: -- 7 mar 2013, o 16:30 --

Jaga S wrote:ewela119, chyba wiec lepiej nie bede korzystac z solarium jesli mialabym narazac dziecko. Tylko gdzie to slonce, kurde... Dzieki za info

nadrobisz w wakacje na spacerach z bobasem. oby pogoda w tym roku dopisala :roll:
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

Czesc! Aktualnie jestem w drugiej ciazy 18 tydzien :) starszy synak ma 3latka:) po pierwszej ciazy nie mam zadnych rozstepow itp w pierwszej ciazy uzywalam ziajki ( jest taki balsam dla kobiet przeciwko rozstepom) oraz oliwki poza tym mialam bardzo dobrze ujedrniona skore i w zasadzie zero tzw. Oponki na brzuszku :) przed druga ciaza chodzilam na zajecia fitnes oraz silownie ostro trenowalam brzuch dbalam o niego bardzo :)! I zaszlam w ciaze :D teraz stosuje bio oil , intensywnie nawilzajacy balsam dla kobiet w ciazy firmy pharmaceris, wykonuje pilingi w zasadzie codziennie pod prysznicem ( ponoc balsamy lepiej nawilzaja) do tego uzywam takiej szorstkiej rekawicy wykonujac masaz brzuszka, piersi oraz pupy zawsze brzucha jesli brakuje mi czasu bo w moim przypadku w tym miejscu najbardziej rosne! Skore nalezy pobudzac wedlug mnie! Podszczypywac delikatnie i masowac kaczac prysznic seriami cieplej i zimnej wody ( im zimniejsza jestesmy w stanie zniesc tym lepiej ale w ciazy nienprzesadzam z ta zimnascia wody :) ) i tak kilka razy na przemian! Do tego z glowa ruch i cwiczenia! Ktore pozwalaja na utrzymanie dobrej kondycjinale i tez nasze cialon, skore w b.d stanie :) to moj przypadek! Oczywiscie duzo wody ;)! Aaaa masaczki z drozdzy domowe mozna robic na piersi i brzuch ( twarz) dobrze sciagaja , napinaja skore.
P.s. wlosow nie farbuje nie mam wiedzy na ten temat mysle ze raz czy dwa nie powinno zaszkodzic ale raczej jest nie wskazane ponoc! Solarium odpada wedlug mnie chociaz gdyby bylo na sama twarz nic by sie nie stalo! Polecam puder ziemie egipska warta swojej ceny i pieknie , naturalnie mozna wygladac na opalona bez tzw. Maski i tony cementu na twarzy!
W tej ciazy czuje sie swietnie w przeciwienstwie pierwszej( wymioty cale 3 msc :/) ale pojawiaja mi sie plamki na twarzy czerwone jakby suche :/ mialam juz cos podobnego przed ciaza wiec nie koniecznie jest to "urok" ciazy.... Krem mam dobry la roche, rowniez uzywam bio oil na te plamki ale co rano sa :/ czesto zle to wyglada ! Moze macie jakies pomysly???? Nie stosuje nic oprocz tego co wymienilam i wodytermalnej od momentu kiedy plamki sie pojawily ! I jakie zabiegi kosmetyczne , bezpieczne dla ciezarnych mozna wykonywac w salonach chodzi mi o twarz glownie ? Pozdrawiam ;))))) ps. Od kiedy czulyscie ruchy dzidzi ? Ja tym razem 16 tyg 1 dzien ;))))

madzian
Początkujący
 
 
Posts: 26
Joined: 19 Aug 2008, 20:36
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

madzian, grayulacje!
przejrzyj sobie watek o ciezarowkach, tam duuuuuzo info znajdziesz. w sumie wszstko o ciazach tutejszych forumowiczek :D
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

Ja pierdole, na 3 strony 80% nie na temat
:D
::stop::
User avatar
ann11281
Rozeznany
 
 
Posts: 270
Joined: 14 Nov 2007, 16:12
Location: Oldbury
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

Previous

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to ŚWIAT KOBIET