Ogólnie o szkole "policealnej" - alimenty z polski?

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...
Witam. Mam pytanie, w tym roku kończę szkołę w Polsce, liceum, i wyjeżdżam do Anglii. Dostaję alimenty od ojca z racji tego,ze się uczę. Nie wiem czy będzie mnie stać od razu,żeby iść do szkoły od razu po przeprowadzce, i stąd moje pytanie czy ktoś wie, czy istnieje szansa na ZAPISANIE się do szkoły (jakiej?) w Anglii ,by dostać tylko papierek(lub chodzić do niej weekendowo),że do niej uczęszczam i dostawać alimenty nadal? Jakaś internetowa szkoła?
Może ktos był w takiej sytuacji ,dlatego wolę już się popytać jak to wygląda...:)

ola1234
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 4 Jan 2013, 20:30
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

No tak. Uczę czy się nie uczę niech ojciec buli. Uczciwości troszkę nie zaszkodzi:/
Ponad wątły umysł Twój bądź...
User avatar
P-C
Stały Bywalec
 
 
Posts: 377
Age: 52
Joined: 5 Jun 2011, 16:18
Location: Chelmsley Wood
Reputation point: 61
Poczciwy
Top
0

Niestety u mnie to nie jest takie proste- ojciec nie będzie płacił ,gdy się dowie,że nie chodzę do szkoły,także szukam jakiegoś rozwiązania , a nie wiem czy będę miała możliwość chodzić do szkoły ,bo muszę pracować.

Nie znam się niestety na szkolnictwie w UK , przeszukałam internet,ale niczego konkretnego się nie dowiedziałam..

ola1234
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 4 Jan 2013, 20:30
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

ola1234,szkoła po maturze,czyli masz na myśli studia. :grin:.W uk to droga sprawa.Jeżeli chodzi o jakieś kursy dla dorosłych też są tu płatne,nie orientuję się ile,ale napewno nie zapiszesz się do szkoły za darmo.Nie wiem,jakie masz alimenty,ale po przeliczeniu na funty,może się okazać,że mogą Ci nie starczyć na pokrycie kosztów kursu :).Chyba,że zapisałabyś się na naukę angielskiego,wtedy wpisowe to jakaś śmieszna kwota,ale nie wiem,czy to kwalifikuje się,jako-dalsze "kształcenie".

ona79
Raczkujący
 
 
Posts: 93
Joined: 22 Dec 2011, 21:41
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

ola1234 wrote:Niestety u mnie to nie jest takie proste- ojciec nie będzie płacił ,gdy się dowie,że nie chodzę do szkoły,




I SŁUSZNIE!!
Ponad wątły umysł Twój bądź...
User avatar
P-C
Stały Bywalec
 
 
Posts: 377
Age: 52
Joined: 5 Jun 2011, 16:18
Location: Chelmsley Wood
Reputation point: 61
Poczciwy
Top
4

Do 21 roku zycia przysluguja ci znizki na kursy w collegu. Nawet do 80%. Mozesz sie uczyc i pracowac jednoczesnie.
The main stumbling block in the way of any progress is and always has been unimpeachable tradition.

pinsleepe
Rozeznany
 
 
Posts: 204
Age: 40
Joined: 6 Nov 2007, 19:55
Location: Manchester
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

to nie jest do konca prawda ze do 21 roku zycia przysluguja znizki . moj koszt za kurs to 1440 za rok i nie bylo mowy o zadnych znizkach .
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZKOŁY