Przewozenie dziecka na przednim siedzeniu w samochodzie

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.
Mam pytanie odnosnie przewozenia dzieci na przednim siedzeniu w Uk jak i pobliskich krajach przy wycieczce do Polski.Wiem ze do 1 roku powinien byc specjalny fotelik tylem do kierunku jazdy i wylaczona poduszka powietrzna.A jak wyglada sprawa u dzieci powyzej 1 roku czy moga jezdzic z przodu? Fotelik jest wtedy wiekszy i montowany przodem do kierunku jazdy - czy poduszka powinna byc wlaczona?

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posts: 333
Joined: 27 Apr 2007, 20:40
Reputation point: 16
Neutralny
Top
0

w UK oczywiscie jest to dozwolone wszystko masz wytlumaczone na stronie

http://www.childcarseats.org.uk/law/index.htm

xerdox
Rozeznany
 
 
Posts: 131
Age: 31
Joined: 14 Jul 2010, 19:44
Location: Wolverhampton
Reputation point: 5
Neutralny
Top
3

Przepisy przepisami, a lepiej się kierować zdrowym rozsądkiem.
Miejsce pasażera jest najniebezpieczniejszym miejscem w samochodzie.

Ale ja się nie znam.
Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

Pewnie miales na mysli Adamie miejsce pasazera za kierowca. Problem w tym ze mam 1.94cm wzrostu wiec miejsca za mna jest niewiele :) Dodatkowo lepsza polowa zle znosi jazde z tylu dlatego rozwiazaniem bylaby Honda Fr-v majaca 3 siedzenia z przodu :) Dlatego pytam o przepisy ,by nie zdziwic sie po zmianie samochodu. Odnosnie bezpiecznych miejsc w samochodzie to duzo zalezy od danego przypadku lepiej nie sprawdzac :mrgreen:

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posts: 333
Joined: 27 Apr 2007, 20:40
Reputation point: 16
Neutralny
Top
0

Adam mial na mysli to co napisal - miejsce obok kierowcy jest najniebezpieczniejsze w aucie. Miejsce za kierowca jest za to najbezpieczniejsze.

Twoj wzrost nie powinien byc problemem jesli zamontujesz foteli, za fotelem kierowcy dziecko powinno byc ok. Najwyzej raz na jakis czas Cie kopnie w fotel:p

Jesli chodzi o przedni fotel pasazera to mozna wozic pod warunkiem ze w przypadku fotelika w ktorym dziecko siedzi tylem do kierunku jazdy musisz wylaczyc poduszke powietrzna.

Pozdrawiam
User avatar
rmazurek
Raczkujący
 
 
Posts: 95
Age: 38
Joined: 27 Aug 2012, 12:38
Location: Castle Bromwich
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

A co powiecie na to:
http://www.grupaimage.com.pl/?s=prd&i=i ... a&id=15255

Dodano: -- 30 gru 2012, o 20:34 --

A co powiecie na to:
http://www.grupaimage.com.pl/?s=prd&i=i ... a&id=15255

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posts: 333
Joined: 27 Apr 2007, 20:40
Reputation point: 16
Neutralny
Top
0

no wlasnie mialam napisac to, co w powyzszych linkach...

czasami sie dziwie, jaka glupota wykazuja sie niby inteligentni ludzie, wazac swoje dzieci w dziadowskich fotelikach i w najniebezpieczniejszych miejscach w samochodzie :roll:


Eryk1, nie woz dziecka z przodu jesli to nie jest absolutnie konieczne.
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
3

rmazurek wrote:Adam mial na mysli to co napisal - miejsce obok kierowcy jest najniebezpieczniejsze w aucie. (...)


Dokładnie.
Z czasów studenckich pamiętam wyniki badań ilości śmiertelnych wypadków w zależności od miejsca zajmowanego w samochodzie podczas wypadku. Z tyłu po 17%, kierowca 15%, pasażer z przodu 51%. Niestety, nie udało mi się znaleźć wyniki tych, lub podobnych badań w dzisiejszych czasach.
Za czasów studenckich internet jeszcze nie istniał :P

Ale, jak pisałem - każdy robi jak uważa.

Pozdrawiam.

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

Takie male info dolaczane do kazdego budowanego RR L 405

Image
User avatar
rmazurek
Raczkujący
 
 
Posts: 95
Age: 38
Joined: 27 Aug 2012, 12:38
Location: Castle Bromwich
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

Niewiem co do konca sadzic w tej kwestii znalazlem cos takiego fragment wkleje - "Mocowania fotelików Isofix trafiły do dwóch skrajnych siedzeń z tyłu oraz środkowego fotela z przodu. Ten ostatni wydaje się optymalnym miejscem do przewożenia dzieci – pociechy będą znajdowały się w zasięgu rąk rodzica, a centralne położenie fotela zapewnia doskonały widok do przodu oraz wysoką ochronę przed skutkami zderzeń."

O ile w aucie 5 osobowym zgadzam sie w pelni ze z tylu najbezpieczniej to w tym przypadku skoro dziecko jest po srodku cofniete do tylu i producent zamontowal na tym siedzeniu iso fix to chyba nie jest mniej bezpiecznie niz z tylu?

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posts: 333
Joined: 27 Apr 2007, 20:40
Reputation point: 16
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to RODZINA I DZIECKO