Kontynuowanie szczepień w UK

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

MalePostNapisane by jarek8372 » 12 Oct 2012, 08:39 Kontynuowanie szczepień w UK

Witam chciałem się dowiedzieć czy będziemy kontynuować szczepienia naszej Marysie w UK jeżeli naprzykład zaczniemy je w Polsce. Niektóre szczepionki są rozbite w polsce na części czy je będziemy kontynuować w Uk.

jarek8372
Przyczajony
 
 
Posts: 10
Joined: 5 Dec 2011, 19:15
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by bawa31 » 12 Oct 2012, 09:15 Re: Kontynuowanie szczepień w UK

Doradzam po przyjeździe zgłosić się w waszym GP z książeczką szczepień z Polski. Ja tak zrobiłam wpisując dla uproszczenia przy polskich nazwach chorób angielskie odpowiedniki i we właściwym czasie moje dzieci dostały zaproszenie na kolejne szczepienia. Pozdrawiam serdecznie
Gdy życie rzuca ci kłody pod nogi - otwórz tartak.

bawa31
Stały Bywalec
 
 
Posts: 376
Joined: 1 Sep 2008, 13:14
Reputation point: 35
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 12 Oct 2012, 10:01 Re: Kontynuowanie szczepień w UK

jarek8372, w Uk te szczepionki tez sa "rozbite" bo przeciez to sa te same szczepionki na te same choroby i system podawania jest taki sam. Jedyna roznica to taka ze tutaj nie szczepia dziecka odrazu po porodzie tak jak w Polsce jeszcze w szpitalu a dopiero jak dziecko ma 12 tyg. Ja tez robilam ze starsza corka tak jak ktos wyzej pisal, przetlumaczylam nazwy chorob na ktore dziecko bylo szczepione, poszlam do pielegniarki i ona ustalila co i kiedy powinna corka jeszcze dostac i tak tez zrobilismy. Zadnych problemow z tym nie bylo. Swoja droga jak porownuje ilosc i czestotliwosc szczepien ktore miala starsza w Pl i mlodsza w UK odnosze wrazenie ze tutaj jest ich mniej albo sa bardziej rozbite w czasie dlatego tak sie tego nie odczuwa. W Pl co chwile biegalam na szczepienie, tutaj jest bardziej na luzie, co wcale nie znaczy ze jest gorzej :wink:
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 12 Oct 2012, 11:02 Re: Kontynuowanie szczepień w UK

W Polsce ,zaraz po porodzie dziecko jest szczepione na gruźlicę i virusowe zapalenie wątroby typu B
Potem jest 3 krotna kontynuacja , plus rozbite na 3 razy DTB i HIB
Tutaj nie ma na gruźlicę ale jest na pneumo . Ogólenie w Polsce obowiązkowo do szczepienia trzeba się stawić 5 razy tutaj 8 , w 8, 12,16 tyg. Potem w 12 i 13 miesiącu , potem między 3 a 5 rokiem życia , następnie między 12 a 13 i w 14 roku życia.
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to RODZINA I DZIECKO