Rozliczenie podatkowe a oszczednosci w banku uk

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;
hejka mam pytanko:))
dzis dostalem list z urzedu skarbowego pl odnosnie dochodow za rok 2010 nie wiem co jest grane ale tak kojarzac fakty w 2010r posiadalem jeszcze konto oszczednosciowe w banku HSBC uk .
Dostajac p60 jestem automatycznie rozliczany ,a od oszczednosci rzadnego podatku nie placilem,czyzby z tego powodu mnie scigal urzad skarbowy w pl.
Mial ktos stycznosc z taka sytuacja to prosze o pomoc!!!!!
Z GORY WIELKIE DZIEKI:))

macius123
Przyczajony
 
 
Posts: 5
Joined: 9 Jun 2012, 15:22
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

urzad skarbowy nie powinien cie scigac jesli nie masz zadnego dochodu w polskim banku....
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posts: 583
Age: 40
Joined: 17 Jul 2009, 17:42
Reputation point: 40
Pokojowy
Top
0

w banku w pl mam pieniadze ale wysylane z uk
chodzi im o moje dochody w uk a zwlaszcza moje kato oszczednosciowe ktore mialem 2 lata temu i nie wiem co oni maja do tego????

macius123
Przyczajony
 
 
Posts: 5
Joined: 9 Jun 2012, 15:22
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Urząd podatkowy będzie Cię ścigał jeśli mieszkasz w Polsce a masz jakiekolwiek pieniądze na koncie oszczędnościowym za granicą. Już był ten temat poruszany. Jeśli mieszkasz w UK to niewiele Cię to obchodzi ale jeśli wrócisz do Pl i nie zlikwidujesz konta za granicą i będzie to konto oszczędnościowe to możesz się spodziewać listu od "smutnych ludzi" z prośbą a właściwie żądaniem byś zapłacił/a podatek :)
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
0

Zeby to jeszcze bardziej skomplikowac to dziala niestety w obie strony. Jezeli masz konto w banku w Polsce a tu sie rozliczasz, to powinienes zaplacic podatek od odsetek polskich tu w UK. Sa trzy mozliwosci: dwie jak masz w polskim banku podany adres w UK i sa to:
1. wziac od UK HMRC zaswiadczenie za sie tu rozliczasz i zaniesc do banku w Polsce, gdzie nie pobiora od ciebie Belkowego 19% podatku tylko 5%, zgodnie z umowa PL-UK, ale za to wysla PIT (ktorystam dla obcokrajowcow) do Ciebie i z tym PIT-em doplacasz roznice tutaj (jak jestes w 20% skali to 15% odsetek),
2. nic nie robic zaplacic 19% Belkowego, jak przysla PIT (ktorystam) to napisac list do HMRC podac ze zaplacilo sie 19% podatku i czy chca uruchomic dla tego brakujacego 1% self -assesment. W naszym przypadku odpisali ze nie sa zainteresownai taka mala suma, ale dziekuja za powiadomienie. I tak robimy co roku
i ostatnie to 3. Nic nie podawac w Polsce, miec staly adres polski na rachunku i zaplacic ryczaltowe 19% Belkowego, liczac ze nigdy sie nikt nie dowie ;-)

tomtor
Raczkujący
 
 
Posts: 58
Joined: 10 Jan 2008, 02:06
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to FINANSE