Konto w Polsce + karta kredytowa

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

FemalePostNapisane by dorotajab » 21 Jun 2012, 13:50 Konto w Polsce + karta kredytowa

Witam

Jestem tutaj 9 lat. W Polsce nigdy nie mialam stalej pracy, jakies tam znikome dochody tylko (10 lat temu).

Nigdy nie mialam konta w Polsce.

dzisiaj na stale mieszkam i pracuje w UK. Chce jednak zalozyc sobie konto w Polsce. Myslalam o city hadlowy bo oni maja program partnerski z Wizzair (karty kredytowe).

Jezeli bede miec konto w Polsce- dajmy na to oszczednosciowe- to czy ja musze sie jakos rozliczac z tych pieniedzy w Polsce?

Wiem ze to beda male kwoty (odestki), ale ostanio byl tu jakis taki watek i troche sie zmartwilam.

Dajmy na to nie bedzie to konto oszczednosciowe (chociaz to akurat byloby bezsensu) to czy musze jakos informowac urzedy Polskie o tej kasie/koncie/wplywach?

Dodam ze jestem kompletnie zielona jezeli chodzi o Polska biurokracje :( wyjechalam jak mialam 20 lat- nie mam zielonego pojecia co i jak... dlatego pytam :)

mam stale zameldowanie w Polsce u mamy, wiec z zalozeniem konta chyba nie bedzie problemu. Dochodow w Polsce nie chce miec zadnych, chce tylko moc tam wydawac moje pieniadze :) Boje sie tylko ze moge miec jakies problemy fiskusowe z tytulu posiadania konta w Polsce.

A moze ktos mi poradzi co innego? moze jest bank ktory, przyjmuje klientow z zagranicznym adresem i nie bedzie problemu?

jeszcze jedno pytanie, czy przy zakladaniu konta w Polsce pytaja o miejsce pracy?
ciotka dorotka klotka :D
User avatar
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posts: 1110
Age: 41
Joined: 11 Oct 2006, 15:09
Location: Great Barr
Reputation point: 143
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Mirella21 » 22 Jun 2012, 04:52 Re: Konto w Polsce + karta kredytowa

czesc

spokojnie mozesz zalozyc konto w polskim banku. nik Cie nie bedzie pytal czy pracujesz. moga Cie tylko zachecac do zlozenia zlecenia przelewu Twoich dochodow na to konto, ale to nie jest obowiazkowe. nigdzie nie musisz zglaszac faktu posiadania pieniedzy na koncie poniewaz to nie jest Twoj dochod tylko skarbonka. :grin:
czesc polskich bankow pobiera niewielkie prowizje za prowadzenie konta i operacje na nim. sa jednak i bezplatne.
nie polecalabym city handlowego bo jest malo przyjazny ''płotkom'' (amerykanski bank-lubi duze pieniazki)
jesli interesuje Cie darmowe konto to fajny jest alior bank, lub nowosc: alior sync. ma on w swojej ofercie bezplatna usluge ''speed'' pozwalajaca przeslac z dowolnego konta na swiecie za pomoca karty visa, bez prowizji, nawet niewielkich kwot na konto alior.
w zadnym polskim banku nie mozna zalozyc konta z zagranicznym adresem, ale Ty masz meldunek, wiec nie ma problemu :rozwalkompa:

udanego bankowania

Mirella21
Raczkujący
 
 
Posts: 66
Joined: 3 May 2012, 22:53
Reputation point: 24
Pokojowy
Top
3

MalePostNapisane by anirad » 22 Jun 2012, 06:42 Re: Konto w Polsce + karta kredytowa

Mirella21 wrote:w zadnym polskim banku nie mozna zalozyc konta z zagranicznym adresem, ale Ty masz meldunek, wiec nie ma problemu :rozwalkompa:

udanego bankowania


Jakies 4 miesiace temu zakladalem konto w BGZ i nie bylo zadnego problemu z tym ze mieszkam na stale za granica i nie jestem zameldowany w PL. Wystarczylo prawo jazdy z UK z adresem i jeszcze jeden dokument ( dalem dowodzik rejestracyjny).
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
User avatar
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posts: 483
Age: 51
Joined: 14 Oct 2006, 18:39
Location: Ha'il Saudi Arabia
Reputation point: 76
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by dorotajab » 22 Jun 2012, 08:21 Re: Konto w Polsce + karta kredytowa

super ! wielkie dzieki za odpowiedz :roza:
ciotka dorotka klotka :D
User avatar
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posts: 1110
Age: 41
Joined: 11 Oct 2006, 15:09
Location: Great Barr
Reputation point: 143
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by lemon » 22 Jun 2012, 08:32 Re: Konto w Polsce + karta kredytowa

Hejka- ja kilka lat temu poleciałem do Polski otworzyć konto na rzecz niewielkich prowizji z zaiks’u które rozliczać z podatku muszę w kraju. Wybrałem konto w PKO ponieważ dość sprawnie działa serwis internetowy ipko (dość czytelny wgląd w szczegóły operacji bankowych). Niestety przelewy miedzy moimi brytyjskimi kontami a tym polskim są nie opłacalne ( duże prowizje) tak więc trzymam tam jedynie środki gromadzone w kraju. Myślę, iż to może być istotny aspekt w Twoim przypadku- ponieważ chcesz przelewać regularnie jakieś tam wpływy z angielskiego na polski rachunek- sprawdź więc ceny takowych operacji w poszczególnych polskich bankach i wybierz opcję najtańszą:).
Wracając do meritum: ja zakładając konto w PL musiałem mieć dowód osobisty i adres zameldowania na terenie RP, o źródła zarobków i miejsce pracy nie pytano mnie oczywiście.
pozdrawiam

lemon
Raczkujący
 
 
Posts: 56
Joined: 27 Jul 2009, 17:20
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by dorotajab » 22 Jun 2012, 08:48 Re: Konto w Polsce + karta kredytowa

No tak- przelewy bym chciala robic, dlatego zainteresowalo mnie wlasnie to: alior sync o ktorym pisala Mirella21

lemon wrote:Wracając do meritum: ja zakładając konto w PL musiałem mieć dowód osobisty i adres zameldowania na terenie RP, o źródła zarobków i miejsce pracy nie pytano mnie oczywiście.


no wyjatkowo jest latwiej w Polsce jak tu :) super!
ciotka dorotka klotka :D
User avatar
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posts: 1110
Age: 41
Joined: 11 Oct 2006, 15:09
Location: Great Barr
Reputation point: 143
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by bongorno » 22 Jun 2012, 09:26 Re: Konto w Polsce + karta kredytowa

Też korzystam z aliora możesz miesięcznie do 1000 funtów wysłać bezpłatnie . Mają dosyć dobre przewalutowanie. Można kurs na stronie banku sprawdzić.

bongorno
Rozeznany
 
 
Posts: 266
Joined: 11 Aug 2010, 01:08
Reputation point: 30
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by Mirella21 » 22 Jun 2012, 16:44 Re: Konto w Polsce + karta kredytowa

dla uscislenia w speed mozna przelac 1000 dolarow lub euro, albo 700 funtow jednorazowo, a nie miesiecznie. zatem nie ma zadnych ograniczen jesli chodzi o wysokosc przelewow w miesiacu. mozna to sprawdzic na stronie speed. link ponizej:

https://www.speed.aliorbank.pl/speed/

Mirella21
Raczkujący
 
 
Posts: 66
Joined: 3 May 2012, 22:53
Reputation point: 24
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 22 Jun 2012, 17:36 Re: Konto w Polsce + karta kredytowa

jeśli działają w UK i mają pozwolenie, to MUSZĄ się podporządkować tutejszym przepisom. A te pozwalają do wysyłki 500 funtów miesięcznie bez ograniczeń. Powyżej tej kwoty bank i Ty musicie udokumentować pochodzenie kasy. Czyli cała zabawa ze skanowaniem paszportów/payspeepów itd
Jeśli teraz tego nie robią, to wcześniej czy później będą musieli.

Przepisy te mają zapobiec braniu brudnych pieniędzy.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by bongorno » 22 Jun 2012, 20:42 Re: Konto w Polsce + karta kredytowa

Mirella21, jednak do końca nie doczytałaś bo można 12 operacji wykonać w miesiącu czyli jednak są ograniczenia miesięczne . Tak jak pisałem wczesniej kiedyś to było 1000 funtów miesięcznie , widać regulamin się zmieniał i to tylko dobrze dla korzystających. Co nie zmienia faktu ze polecam , po co płacić samym swoim albo WU jak można za free kase wysłać.

bongorno
Rozeznany
 
 
Posts: 266
Joined: 11 Aug 2010, 01:08
Reputation point: 30
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by lidka231 » 22 Jun 2012, 22:25 Re: Konto w Polsce + karta kredytowa

Hej.

Nie ma żadnego znaczenia jaki adres podasz w banku bo zgodnie z Koordynacją systemów zabezpieczenia społecznego w UE podatki możesz płacić w kraju, w którym znajduje się centrum Twoich interesów. Czyli ewentualne odsetki możesz zadeklarować w UK.

Ale najlepiej zakładaj takie lokaty od których bank automatycznie pobiera i rozlicza podatek (tak zwany podatek Belki) Wtedy nie będziesz musiała się rozliczać z odsetek. Raczej większość banków ma takie lokaty.

Jeśli chodzi o przelewy to kiedyś używałam alior bank ale mają bardzo slaby przelicznik.
Teraz używam curencydiret i jestem bardzo zadowolona, przelewy darmowe, za pomocą karty bankomatowej, nie ma żadnych limitów - przewalam 8 000 funtów bez żadnego paszportu. no i najważniejsze ze kasę się przelewa super kursie dla przykładu.
alior 5.1178
opal 5.24
curencydirect 5,288

lidka231
Początkujący
 
 
Posts: 30
Joined: 8 Nov 2008, 16:05
Reputation point: -2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by ramzes11 » 23 Jun 2012, 01:49 Odp: Re: Konto w Polsce + karta kredytowa

AdamBoltryk wrote:jeśli działają w UK i mają pozwolenie, to MUSZĄ się podporządkować tutejszym przepisom. A te pozwalają do wysyłki 500 funtów miesięcznie bez ograniczeń. Powyżej tej kwoty bank i Ty musicie udokumentować pochodzenie kasy. Czyli cała zabawa ze skanowaniem paszportów/payspeepów itd
Jeśli teraz tego nie robią, to wcześniej czy później będą musieli.

Przepisy te mają zapobiec braniu brudnych pieniędzy.

Pozdrawiam

Ja ostatnio przelałem do polski 1500 funtów jednorazowo i nic nie musiałem skanować i wysyłać. Ale robiłem to za pomocą strony pozwalającej na taki przelew. Ale polegało to na zapłaceniu kartą a nie zrobieniem przelewu na inne konto.

ramzes11
Raczkujący
 
 
Posts: 72
Joined: 8 Jun 2011, 14:54
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 23 Jun 2012, 17:32 Re: Konto w Polsce + karta kredytowa

na 99% nie była to żadna firma stricte finansowa, na dodatek zarejestrowana tutaj, w UK.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by ramzes11 » 24 Jun 2012, 07:24 Odp: Konto w Polsce + karta kredytowa

Możesz sam zobaczyć na stronie minutka co uk. osobiście nie znam się na tym ale żadnych problemów nie było

ramzes11
Raczkujący
 
 
Posts: 72
Joined: 8 Jun 2011, 14:54
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 24 Jun 2012, 13:53 Re: Konto w Polsce + karta kredytowa

No spoko. Jeszcze tak mają. Ja tylko wiem, ze grosik tego nie wymagał, teraz wymaga. Opal tego nie wymagał, teraz wymaga. Więc podejrzewam, że wcześniej czy później i na minutkę przyjdzie kolej.
Gdyby te przepisy nie istniały to co zmusza wymienione przeze mnie firmy to takich obostrzeń?

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to FINANSE