Jak to jest z tą kategorią na auto C?

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

FemalePostNapisane by ewela119 » 9 May 2012, 15:45 Jak to jest z tą kategorią na auto C?

Panowie prosze wytlumaczcie ciemnej kobiecie :D Otoz niedawno mielismy zdarzenie, babka nam wjechala w bok auta, a w zasadzie to nawet za duzo powiedziane, my toczylismy sie z predkoscia 10 mph bo juz mielismy parkowac a ona dopiero ruszala no i wyjezdzajac wlanela nam w dzwi. Straty u niej znikome, ledwo zarysowany zderzak do przeczysczenia pasta i pewnie sladu by nie bylo, my mamy przetarte przednie i tylnie drzwi i tylnie nadkole. Nie ma praktycznie zadnych wgiec. Wina byla ewidentnie jej i jej ubezpieczalnia wziela koszty na klate. Z tym ze oni obejrzeli to auto i jako ze to juz stary trup uznali ze naprawa (lakierowanie) jest dla nich nieoplacalna i dali nam kase. Ponad to auto dostalo kategorie C i tu moje pytanie, czy mozemy dalej poruszac sie tym autem? Bo wiem ze trzeba zrobic jakis tam check w VOSA po naprawie, tylko co jesli tego auta nikt nie naprawial? Po co ten caly check w takim przypadku? No i czy do czasu az to zrobimy normalnie mozemy jezdzic? Bo ktos mi powiedzial ze auto z kat C nie moze sie poruszac po drogach i w razie kontroli dostaje sie mandat i 6pkt. Nie wiem tylko czy to prawda bo moj polowek dzwonil do VOSA i oni powiedzieli ze jesli ma mot, tax i insurance to mozna jezdzic ale dalej mam obawy, czy aby napewno czlowiek ktory to powiedzial byl kompenetntny w temacie :D
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Mustafa75 » 9 May 2012, 16:41 Re: Jak to jest z tą kategorią na auto C?

Mialem identyczne zdarzenie tez mi dali kase. Mozesz jezdzic z kat C lub D a nie mozna z kat A i B. Masz zrobic ten check w VOSA to bylo chyba cos kolo 40 funa oni sprawdzają tylko to auto nie kradzione stan techniczny chyba ich nie obchodzi.
"Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu." (Stanisław Lem)

Mustafa75
Rozeznany
 
 
Posts: 134
Age: 114
Joined: 27 Feb 2007, 22:14
Location: Birmingham
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malenkagdz » 9 May 2012, 17:28 Re: Jak to jest z tą kategorią na auto C?

auto z kategoria c to auto pukniete . ubezpieczenie sie podniesie od nowego roku jak bedziesz chciala ubezbieczyc
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 9 May 2012, 18:07 Re: Jak to jest z tą kategorią na auto C?

Ubezpieczalnia twierdzi ze nie wplynie to na wysokosc skladki, jedynie przy odnowieniu polisy beda chcieli kopie motu
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by jaron1000 » 9 May 2012, 18:10 Re: Jak to jest z tą kategorią na auto C?

widze , ze sami fachowcy sie wypowiadaja ! A przez wasza glupote dziewczyna moze miec klopoty ! Kategoria C oznacza ze samochod zostalo uszkodzony " w znacznym stopniu" czyli albo na duzej powierzchni albo duzy koszt naprawy . Takim samochodem ABSOLUTNIE NIE MOZNA JEZDZIC do chwili az sie go naprawi. Po naprawie trzeba jechac na przeglad gdzie sprawdzaja czy uszkodzenia zostaly naprawione i czy samochod nadaje sie do ruchu ( cos w rodzaju MOT ) i dopiero potem mozna nim jezdzic . Kategoria C zostaje w LOG BOOK i kazdy nastepny wlasciciel wie , ze samochod jest po powaznej naprawie. Na wysokosc ubezpieczenia nie ma to ZADNEGO wplywu chyba ze to ty bylas sprawczynia wypadku

jaron1000
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 18 Mar 2012, 12:35
Reputation point: -3
Neutralny
Top
-3

MalePostNapisane by wielkimar » 9 May 2012, 18:38 Re: Jak to jest z tą kategorią na auto C?

jaron1000 wrote:widze , ze sami fachowcy sie wypowiadaja ! A przez wasza glupote dziewczyna moze miec klopoty ! Kategoria C oznacza ze samochod zostalo uszkodzony " w znacznym stopniu" czyli albo na duzej powierzchni albo duzy koszt naprawy . Takim samochodem ABSOLUTNIE NIE MOZNA JEZDZIC do chwili az sie go naprawi. Po naprawie trzeba jechac na przeglad gdzie sprawdzaja czy uszkodzenia zostaly naprawione i czy samochod nadaje sie do ruchu ( cos w rodzaju MOT ) i dopiero potem mozna nim jezdzic . Kategoria C zostaje w LOG BOOK i kazdy nastepny wlasciciel wie , ze samochod jest po powaznej naprawie. Na wysokosc ubezpieczenia nie ma to ZADNEGO wplywu chyba ze to ty bylas sprawczynia wypadku




Prawie się zgodzę :D , głównie chodzi o to, że koszt naprawy przewyższa kwotę jaką w/g ubezpieczalni jest warte.
Zrób VIC test i z głowy . Nie pisz, że każdy wie, że samochód jest po "poważnej naprawie". Wystarczy rysa ( tak jak w ich przypadku) aby przyznać CAT-C.
Miałem podobną sytuację .......test i w drogę. Przy sprzedaży również ludzie często nie zwracają na to uwagi, bo wiedzą jaka mogła być przyczyna przyznania cat-c. Najlepiej zrobić zdjęcia ( teraz po kolizji) i przy ewentualnej sprzedaży pokazać czemu jest jak jest :D :wink:
Ale zgadzam się z tobą. Najpierw test potem jazda.

wielkimar
Rozeznany
 
 
Posts: 203
Joined: 3 Jun 2007, 21:09
Reputation point: 25
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 9 May 2012, 18:55 Re: Jak to jest z tą kategorią na auto C?

Ten samochod ma juz 15 lt wiec kolejnym wlascicielem bedzie juz tylko szrot :) A co do czasu testu? Jak szybko nalezy go wykonac? I czy do tego czasu mozemy jezdzic? Aha i skoro "uszkodzenie" to zdarty lakier ktorego nie chemy "naprawiac" to czy przejdzie ten check?
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by wielkimar » 9 May 2012, 19:09 Re: Jak to jest z tą kategorią na auto C?

Przejdzie :D Tak szybko jak chcesz jeździć tak szybko zróbcie test
tu masz info gdzie :D
http://www.direct.gov.uk/en/Dl1/Directories/DG_069074

Dodano: -- 9 maja 2012, o 19:11 --

I jeszcze to może być przydatne:
Taki cytat :
VIC = Vehicle Indentification Check, theyre only checking the identification of the car, nothign to do with if its written off or damage or anything, they dont check the standard of the repair (in some cases you can take the car as it is unrepaired and it can still pass)

Theyre just checking things like engine/chassis numbers to make sure they match up, checking you havent welded 2 halfs together etc.

In my experience, if they say it may need a VIC test then it usually does! I'm not sure if this is a definate way to tell, someone on here will know, but every cat C car I know have has needed one and every cat D has not, but I'm not 100% if thats how they decide or not.

Dodano: -- 9 maja 2012, o 19:14 --

Co więcej zadzwońcie do vosa/Dvla podajcie numery samochodu a być może wcale nie musicie robić vic-test.
znowu cytat:

just ring vosa up with the make of car & full reg number & they will tell you if it needs a vic check as not all cat c do

wielkimar
Rozeznany
 
 
Posts: 203
Joined: 3 Jun 2007, 21:09
Reputation point: 25
Pokojowy
Top
2

MalePostNapisane by Mustafa75 » 9 May 2012, 20:12 Re: Jak to jest z tą kategorią na auto C?

jaron1000 wrote:widze , ze sami fachowcy sie wypowiadaja ! A przez wasza glupote dziewczyna moze miec klopoty ! Kategoria C oznacza ze samochod zostalo uszkodzony " w znacznym stopniu" czyli albo na duzej powierzchni albo duzy koszt naprawy . Takim samochodem ABSOLUTNIE NIE MOZNA JEZDZIC do chwili az sie go naprawi. Po naprawie trzeba jechac na przeglad gdzie sprawdzaja czy uszkodzenia zostaly naprawione i czy samochod nadaje sie do ruchu ( cos w rodzaju MOT ) i dopiero potem mozna nim jezdzic . Kategoria C zostaje w LOG BOOK i kazdy nastepny wlasciciel wie , ze samochod jest po powaznej naprawie. Na wysokosc ubezpieczenia nie ma to ZADNEGO wplywu chyba ze to ty bylas sprawczynia wypadku


Przestań błaznować i to w pierwszym poscie. Co mają ryski do uszkodzenia w znacznym stopniu ? Ja wiem z doświadczenia to co napisalem i zadnego motu nie musialem robić !!! Mialem chyba 6 tygodni na zrobienie vin check i tyle a mot dopiero kiedy byl kolejny termin.

Przejdzie bez problemu.
"Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu." (Stanisław Lem)

Mustafa75
Rozeznany
 
 
Posts: 134
Age: 114
Joined: 27 Feb 2007, 22:14
Location: Birmingham
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Adrian2712 » 9 May 2012, 22:53 Re: Jak to jest z tą kategorią na auto C?

Mustafa75 wrote:Masz zrobic ten check w VOSA to bylo chyba cos kolo 40 funa oni sprawdzają tylko to auto nie kradzione stan techniczny chyba ich nie obchodzi.
Koszt to dokładnie 41£,stanu technicznego nie sprawdzają,chyba ze auto się rozpada to się doczepia.Polecam robić VIC check w Kidderminster bo w B'ham czeka się nawet 8 tygodni.Kategorie-co i za co http://www.gtsalvage.com/categories.html
User avatar
Adrian2712
Rozeznany
 
 
Posts: 195
Joined: 18 Mar 2011, 15:21
Location: B'ham
Reputation point: 18
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by VA » 10 May 2012, 07:53 Re: Jak to jest z tą kategorią na auto C?

A czy ktoś mógłby mi powiedzieć w którym miejscu na V5C znajduje się ta kategoria, jeżeli samochód takową posiada?
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by jaron1000 » 10 May 2012, 08:56 Re: Jak to jest z tą kategorią na auto C?

1.Nie napisalem , ze trzeba zrobic MOT tylko , ze VIN check to cos " W rodzaju MOT" a to chyba roznica
2. Mozna zadzwonic do DVLA ale prosze pamietac , ze DVLA to urzad panstwowy wiec dziala powoli . Jezeli zadzwonisz za wczesnie to oni moga jeszcze nie miec odnotowanej kat C
3.To ze sie komu cos udalo to nie znaczy , ze tak jest zawsze po prostu mial szczescie wiec nie wiem kto tu blaznuje
4. Od 3 lat pracuje w DVLA !

jaron1000
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 18 Mar 2012, 12:35
Reputation point: -3
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by vactum77 » 10 May 2012, 09:16 Re: Jak to jest z tą kategorią na auto C?

z przodu numer 3 special notes.

vactum77
Raczkujący
 
 
Posts: 61
Joined: 26 Jun 2011, 22:50
Reputation point: -2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by wielkimar » 10 May 2012, 09:44 Re: Jak to jest z tą kategorią na auto C?

jaron1000 wrote:1.Nie napisalem , ze trzeba zrobic MOT tylko , ze VIN check to cos " W rodzaju MOT" a to chyba roznica
2. Mozna zadzwonic do DVLA ale prosze pamietac , ze DVLA to urzad panstwowy wiec dziala powoli . Jezeli zadzwonisz za wczesnie to oni moga jeszcze nie miec odnotowanej kat C
3.To ze sie komu cos udalo to nie znaczy , ze tak jest zawsze po prostu mial szczescie wiec nie wiem kto tu blaznuje
4. Od 3 lat pracuje w DVLA !



Tak gwoli ścisłości to chodzi o VIC- check a nie Vin-check :wink:

wielkimar
Rozeznany
 
 
Posts: 203
Joined: 3 Jun 2007, 21:09
Reputation point: 25
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by jaron1000 » 10 May 2012, 10:00 Re: Jak to jest z tą kategorią na auto C?

masz racje ! moj blad !

jaron1000
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 18 Mar 2012, 12:35
Reputation point: -3
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA