Odmowa sure start maternity grant

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

FemalePostNapisane by monika8224 » 27 Mar 2012, 07:58 Re: Odmowa sure start maternity grant

widzę że kolega wyżej bardzo sie zbulwersował :), no cóż mnie też wkurzają ludzie którzy tylko gdy tu przyjechali nawet na to nie zarobili a korzystają do woli z wszelakich dodatków . Myślę że po moim pięcioletnim pobycie tu i ciężkiej pracy taki zasiłek mi się powinien należeć , bo ja sobie na niego zapracowałam , pomnę również że żadnych innych benefitów nie pobieram ,bo ich nie potrzebuje, ale myślałam że skoro jestem w ciąży, zarobki się zmniejszą to chociaż o ten benefit aplikuję :P

monika8224
Początkujący
 
 
Posts: 28
Joined: 19 May 2010, 21:06
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Albiorix » 27 Mar 2012, 09:57 Re: Odmowa sure start maternity grant

Myślę że nie jest tak strasznie - to nie jest tak że ludzie są jakoś strasznie łasi na benefity - po prostu dowiadują się że jest taka opcja więc czemu nie wziąć pieniędzy jak dają? Albo przynajmniej dowiedzieć się czy dadzą akurat im?

Jak system dziurawy to problem systemu.
User avatar
Albiorix
Stały Bywalec
 
 
Posts: 336
Age: 44
Joined: 6 Dec 2011, 12:43
Location: Bordesley Village
Reputation point: 68
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by sylwio70 » 27 Mar 2012, 10:08 Re: Odmowa sure start maternity grant

Przyczjony ja jestem tego smego zdania. Nowi przyjeżdżają tu dzięki stukniętym rodakom którzy jak jadą do Polski odwiedzić rodzinę to opowiadają na temat benefitów i jak tu jest różowo i ci rodacy przyjeżdżają na parę miesięcy nachapią się tych pierwszych pieniędzy często nie przepracowując nawet jednego dnia i wyjeżdżają spowrotem do kraju bogatsi i dalej opowiadają jakie tu można kokosy zbić na benefitach. Na szczęście z tego co czytam tu na polonii i innych forach i stronie Councilu to wszystkie kryteria przyznwania benefitów się zmieniają i już nie będzie się opłacać siedzieć w domu na garnuszku królowej tylko wreszcie praca będzie się opłacać. To z kolei skłoni wielu rodaków lekko rozleniwionych siedzeniem w domu do powrotu do kraju tak myślę. Ja też zanim zaszłam w ciążę to przeprcowałm 3 lata u jednego pracodwcy a teraz nawet nie dadzą głupiego becikowego. To i tak marne Ł500 w porównaniu do cen ciuszków dla bobasów i dalszego wyposażenia. A oni pracującym ludziom robią łaskę. To jest nie fair.

sylwio70
Początkujący
 
 
Posts: 41
Joined: 21 Jul 2009, 10:26
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Adrian2712 » 27 Mar 2012, 16:44 Re: Odmowa sure start maternity grant

Do Luk4sz i monika8224
Po pierwsze to jeśli macie jakieś problemy z tym,ze wasi rodacy pobierają benefity w UK to musicie zmienić dział bo to akurat dział RODZINA I DZIECKO a nie ZAŻALENIA NIEZADOWOLONYCH POLAKÓW! Po drugie jestem tu 6 lat i jak pisałem wcześniej,nie pobieram żadnych benefitow.Moja zona jest aktualnie w ciąży i chciałem się porostu dowiedzieć czy mogę się obiegać o coś takiego jak SSMG!
User avatar
Adrian2712
Rozeznany
 
 
Posts: 195
Joined: 18 Mar 2011, 15:21
Location: B'ham
Reputation point: 18
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by monika8224 » 27 Mar 2012, 18:49 Re: Odmowa sure start maternity grant

kolego Adrianie się tak nie bulwersuj i czytaj ze zrozumieniem;)jak byś poczytał od początku to ja zaczęłam ten temat więc chyba mam prawo wylać trochę mego:żalu: , ale ok spoko mogę doradzić:)oczywiście że możecie się ubiegać wystarczy udać się do job center plus po aplikację o ssmg i ją wypełnić , z lekka pomocą położnej , bo ona musi tam też wypełnić chyba jedną stronę po czym odsyłasz i czekasz na odpowiedż ok 1-2 tyg. A i takie jeszcze pytania: macie już dzieci ,i który to już miesiąc bo aplikować można na 12 tyg przed rozwiązaniem i 12 po rozwiązaniu? :lol:

monika8224
Początkujący
 
 
Posts: 28
Joined: 19 May 2010, 21:06
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Adrian2712 » 27 Mar 2012, 19:47 Re: Odmowa sure start maternity grant

To nasze pierwsze dziecko,a do rozwiązania zostało 2 tygodnie.Dzieki za odpowiedz ;)
User avatar
Adrian2712
Rozeznany
 
 
Posts: 195
Joined: 18 Mar 2011, 15:21
Location: B'ham
Reputation point: 18
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 27 Mar 2012, 21:24 Re: Odmowa sure start maternity grant

Adrian2712 wrote:To nasze pierwsze dziecko,a do rozwiązania zostało 2 tygodnie.Dzieki za odpowiedz


W takim razie jasne ze Ci sie nalezy. Tylko z tego co kojarze to zeby dostac SSMG musisz miec przyznany juz jakis benefit, nie pamietam czy child tax czy child benefit, w kazdym razie masz 3 miesiace po urodzeniu dziecka a jesli urodzi sie ono tutaj to zalatwienie CHD i CHTC idzie szybko, jesli nie zdazysz otrzymasz decyzje odmowna SSMG od ktorej mozesz sie odwolac i wtedy musza Ci to uznac bo to przeciez niezalezne od Ciebie. W kazdym razie z tego co czytalam wczesniej tak bylo, nie wiem czy nadal tak to dziala. No i tak w ogole to gratulacje :)
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Adrian2712 » 27 Mar 2012, 23:59 Re: Odmowa sure start maternity grant

Serdeczne dzieki :grin:
User avatar
Adrian2712
Rozeznany
 
 
Posts: 195
Joined: 18 Mar 2011, 15:21
Location: B'ham
Reputation point: 18
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 28 Mar 2012, 13:50 Re: Odmowa sure start maternity grant

Adrian2712, nie wiem jak jest teraz, ale jak corka sie urodzila to aby otrzymac tzw "becikowe" trzeba bylo pobierac wtc lub ctc wyzszy niz basic element. Mimo, iz to bylo nasze pierwsze dziecko nie spelnialismy warunkow i nie otrzymalismy. Odwolywalam sie, ale przepisow nie przeskoczysz. Po prostu sie nam nie nalezal.

Dodano: -- 28 mar 2012, o 13:50 --

Adrian2712, nie wiem jak jest teraz, ale jak corka sie urodzila to aby otrzymac tzw "becikowe" trzeba bylo pobierac wtc lub ctc wyzszy niz basic element. Mimo, iz to bylo nasze pierwsze dziecko nie spelnialismy warunkow i nie otrzymalismy. Odwolywalam sie, ale przepisow nie przeskoczysz. Po prostu sie nam nie nalezal.
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by sylwio70 » 29 Mar 2012, 11:20 Re: Odmowa sure start maternity grant

A o co chodzi z tym Wyższym niż basic agg?

sylwio70
Początkujący
 
 
Posts: 41
Joined: 21 Jul 2009, 10:26
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by monika8224 » 29 Mar 2012, 11:51 Re: Odmowa sure start maternity grant

wydaje mi się że to chodzi o tzw basic element wyższy niż 548f rocznie

monika8224
Początkujący
 
 
Posts: 28
Joined: 19 May 2010, 21:06
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by sylwio70 » 2 Apr 2012, 08:36 Re: Odmowa sure start maternity grant

Aha dzieki za odpowiedź. No cóz i tak trzeba kupić wyprawkę i tak więc można poszukać taniej. Ja np. byłam w H&M i tam są niezłe ceny. Tak samo e tesco czy Asdzie. Do mothercare to raczej nie mam po co chodzić jedne śpioszki kosztują 14Ł. Na centrum na przeciwko wejścia do sport direct jest takie stoisko na dworzu i sprzedaje tam w sumie wszystko co potrzebne na wyprawkę dla dziecka. Ale chyba najlepszym rozwiązaniem jest PRIMARK.

sylwio70
Początkujący
 
 
Posts: 41
Joined: 21 Jul 2009, 10:26
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by monika8224 » 2 Apr 2012, 12:37 Re: Odmowa sure start maternity grant

nie kupuj w primarku,już po pierwszym praniu się rozciągają ubranka, już lepsze tesco czy asda:)

monika8224
Początkujący
 
 
Posts: 28
Joined: 19 May 2010, 21:06
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by P880920 » 2 Apr 2012, 21:47 Re: Odmowa sure start maternity grant

Hej dziewczyny jeśli chodzi o wyprawke tj wozek łóżeczko itp to polecam polski sklep internetowy babyabcd.co.uk kupiłam tam wszystko oprócz Urbański i wszystko super pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie

Dodano: -- 2 kwi 2012, o 21:48 --

Hej dziewczyny jeśli chodzi o wyprawke tj wozek łóżeczko itp to polecam polski sklep internetowy babyabcd.co.uk kupiłam tam wszystko oprócz Urbański i wszystko super pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie

P880920
Raczkujący
 
 
Posts: 57
Age: 35
Joined: 11 Feb 2011, 22:31
Location: Shard End
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by bogini8 » 2 Apr 2012, 21:53 Re: Odmowa sure start maternity grant

sylwio70, w mothercare sa dobre gatunkowo ubranka i czesto sa w promocjach a po 14 £ kosztuja 3-5 paki nie jedne spioszki ;)
pozatym h&m czy next ma super gatunkowo ciuszki, czasem lepiej dac pare 3£ wiecej niz wyrzucac ubranka po jednym praniu...Primark ma niestety nie fajne gatunkowo ubranka dla dzieci, rozmiarowka jest zanizona, a spioszki i koszulki po praniu sie rozciagaja albo kurcza.;) Jak kolezanka wyzej napisala ja wolalabym juz kupic w asdzie czy sainsburym.
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to RODZINA I DZIECKO