Wizyta u lekarz w polsce a ubezpieczenie

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...

FemalePostNapisane by monia-lew81 » 23 Jan 2012, 22:41 Wizyta u lekarz w polsce a ubezpieczenie

witam!chcialabym sie dowiedziec co musze przedstawic zeby skorzystac z porady lekarza specjalisty (bezplatnej) w polsce.w ramach ubezpieczenia.ja moj maz i syn.poniewarz pani w rejestracji powiedziala mi ze te karty EHIC sa w naglych przypadkach i lekarza pierwszego kontaktu.
wiec prosze o rade co mam wyrobic ,niewiem juz co z tym zrobic.pracuje w uk 2 lata na pelnym etacie.prosze o pomoc w tym temacie. z gory dziekuje i pozdrawiam monika.

monia-lew81
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 15 Jan 2012, 16:07
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by P-C » 24 Jan 2012, 09:46 Re: Wizyta u lekarz w polsce a ubezpieczenie

Kłaniam
W angielskim departamencie zdrowia musisz uzyskać formularz E112 i, jesli go otrzymasz, możesz udać sie do Polski lub innego kraju wspólnotowego w celu leczenia. Niestety takie sytuacje są rzadkością. Generalnie na podstawie karty EHIC masz prawo do wszelkiej pomocy medycznej a nie zaplanowanych wycieczek zdrowotnych.
Czasami zdarza się, ze lekarze w Polsce przyjmują na jej podstawie pacjentów, ale najlepiej dowiedziec się w NFZ ( odpowiedni oddział) czy bedziesz mogła skorzystać z wizyty u specjalisty w ramach ubezpieczenia.
Ponad wątły umysł Twój bądź...
User avatar
P-C
Stały Bywalec
 
 
Posts: 377
Age: 52
Joined: 5 Jun 2011, 16:18
Location: Chelmsley Wood
Reputation point: 61
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by sandru$ » 24 Jan 2012, 14:49 Re: Wizyta u lekarz w polsce a ubezpieczenie

z wlasnego doswiadczenia wiem ze to dziala w naglych wypadkach gdyz za duzo papierkow maja w polsce do wypelnienia i im sie nie chce,a poza tym nie kazdy wie jak je wypelnic. monia-lew81, Ty w polsce na ubez do lekarza sie wybierasz a masz czas czekac w kolejkach?
Wole być szczera i bezczelna, niż miła i zakłamana :)
User avatar
sandru$
Rozeznany
 
 
Posts: 120
Joined: 13 Oct 2008, 19:35
Reputation point: 20
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by hanka78 » 24 Jan 2012, 17:12 Re: Wizyta u lekarz w polsce a ubezpieczenie

za kazdym razem jak jestem w Polsce i korzystam z wizyty w przychodni pokazuje karte EHIC i nie mam z tym zadnych problemow, ani moj syn. I tak juz jest od paru lat. Moze to zalezy od przychodni?

co do poprzedniej kolezanki.... a w Anglii nie czeka sie w kolejkach? Ja z chorym malym dzieckiem na wizyte mialam czekac tydzien. Wyladowalam wiec na pogotowiu :(

hanka78
Początkujący
 
 
Posts: 24
Joined: 4 Mar 2011, 16:32
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by monia-lew81 » 24 Jan 2012, 19:03 Re: Wizyta u lekarz w polsce a ubezpieczenie

witam
serdecznie dziekuje!!!!!a ten formularz to przez neta moge sciagnac???moglabym prosic o jakas stronke?jeszcze raz wielkie dzieki!!!!!pozdrawiam monia.

monia-lew81
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 15 Jan 2012, 16:07
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 24 Jan 2012, 19:13 Re: Wizyta u lekarz w polsce a ubezpieczenie

hanka78 wrote:za kazdym razem jak jestem w Polsce i korzystam z wizyty w przychodni pokazuje karte EHIC i nie mam z tym zadnych problemow, ani moj syn. I tak juz jest od paru lat. Moze to zalezy od przychodni?

co do poprzedniej kolezanki.... a w Anglii nie czeka sie w kolejkach? Ja z chorym malym dzieckiem na wizyte mialam czekac tydzien. Wyladowalam wiec na pogotowiu :(

a nie slyszalas o walk-in-centre?
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 24 Jan 2012, 19:21 Re: Wizyta u lekarz w polsce a ubezpieczenie

A nie prościej zarejestrować się w NFZcie, opłacać (w końcu groszowe po przeliczeniu) składki i nie mieć takich dylematów?

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Albiorix » 24 Jan 2012, 19:29 Re: Wizyta u lekarz w polsce a ubezpieczenie

To jest jakies 80 funtów na miesiąc. Jeden z najgorszych możliwych przeliczników cena/jakość jakie można dostać na rynku ubezpieczeń medycznych. Gdyby to nie było obowiązkowe nikt by tego nie płacił. A i tak za wiele rzeczy jeszcze trzeba dać łapówkę. Za jakies 20-30£ można mieć w Polsce prywatne ubezpieczenie na o niebo wyższym poziomie.

Aczkolwiek inaczej to wygląda przy poważnych chorobach. Tanie prywatne ubezpieczenia ich nie obejmują.
User avatar
Albiorix
Stały Bywalec
 
 
Posts: 336
Age: 44
Joined: 6 Dec 2011, 12:43
Location: Bordesley Village
Reputation point: 68
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by sandru$ » 24 Jan 2012, 19:55 Re: Wizyta u lekarz w polsce a ubezpieczenie

hanka78, to gdzie ty masz ta przychodnie, pierwszy raz slysze by z malym dzieckiem kazali czekac tydzien, max godzina dwie w przychodni ale nie dluzej. Nie ja w Angli nigdy nie czekalam na wizyte tak jak to ludzie w polsce czekaja.
Wole być szczera i bezczelna, niż miła i zakłamana :)
User avatar
sandru$
Rozeznany
 
 
Posts: 120
Joined: 13 Oct 2008, 19:35
Reputation point: 20
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by Thesignerka » 24 Jan 2012, 20:08 Re: Wizyta u lekarz w polsce a ubezpieczenie

a czy to naprawde taki majatek zaplacic za wizyte u lekarza te 60 zl w pl?
Ja sie lecze endokrynologicznie w PL bo tu sie nie moge doczekac zaangazowania, i zawsze normalnie pelnoplatne badania w akademii medycznej, 1-2 wizyty u pryw lekarza, z dentysta to samo, a ani ja ani moj maz nie zbijamy dzikich kokosow jak Abramowicz, wiec chyba kwestia priorytetow, albo szmatki i imprezki, albo porzadna opieka. No chyba ze ktos ma naprawde cienko to rozumiem. Dwa, lepiej wykupic jakis pakiet w prywatnej klinice, wyzsza jakos uslug i nie taki majatek, no i brak az tak strasznych kolejek.
'czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach'
User avatar
Thesignerka
Rozeznany
 
 
Posts: 232
Joined: 19 Feb 2011, 12:39
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to ZDROWIE