Nasze Hobby

Możecie zaproponować jakieś forum, opinie, zmiany...

MalePostNapisane by Adam » 3 Sep 2011, 16:39 Nasze Hobby

Witam
Na forum został utworzony nowy dział Nasze Hobby. Dział ma na celu integracje ludzi o wspólnych zainteresowaniach, chcących rozwijać swoje hobby, omawiać różne sprawy, organizować spotkania hobbystyczne itp.

W dziale będą znajdować sie oddzielne fora dla każdego rodzaju hobby, np: fotografia , wędkarstwo.... Każde forum będzie przyporządkowane Grupie, czyli zbiorowi osób o wspólnych zainteresowaniach. Aby mieć dostęp do forum należy dołączyć do danej Grupy.

Przykładowo:
Dzięki sugestii damian_str8, Stworzyłem Grupę FotoClub oraz forum Fotografia dla tej grupy.
Każda osoba, która ma ochotę wspólnie z innymi rozwijać zainteresowanie fotografią, może dołączyć do grupy FotoClub, dzięki czemu będzie miała dostęp do forum poświęconego fotografii.
Osoby, których fotografia nie interesuje nie widzą postów napisanych na Forum Fotografii.

Dzięki temu na forum poświeconym danemu hobby, będą sie wypowiadać osoby, które świadomie wybrały ze chcą dołączyć do Grupy osób o takich zainteresowaniach. Ograniczy to zbędne komentarze osób niezainteresowanych tematem, docinki itp. Dzięki Grupom łatwiej będzie też dotrzeć do ludzi o wspólnych zainteresowaniach, zorganizować jakieś spotkanie itp.

Dział Nasze Hobby został stworzony na próbę, w zależności od tego, czy spotka się z Waszym zainteresowaniem, będzie rozwijany lub usunięty.

Na razie stworzona została tylko jedna grupa FotoClub i jej forum Fotografia
Nowe fora i grupy będą tworzone na prośbę użytkowników.

Wystarczy zaproponować grupę oraz forum, poświęconą dowolnemu hobby, w tym dziale viewforum.php?f=9 podać, jakie działy na forum były by odpowiednie dla tego hobby itp., Jeśli taka propozycja spotka się z zainteresowaniem osób, które udzielają się na forum bham.pl, zostanie utworzona nowa Grupa.

Mam nadzieje, że dział się przyjmie i powstaną nowe grupy nie tylko na forum, ale także w rzeczywistości.

Jeśli macie jakieś propozycje, pytania lub coś nie działa jak powinno, piszcie.

Pozdrawiam
User avatar
Adam
Administrator
 
 
Posts: 769
Joined: 12 Mar 2006, 18:45
Location: Birmingham
Reputation point: 33
Pokojowy
Top
2

FemalePostNapisane by dorotajab » 5 Sep 2011, 08:50 Re: Nasze Hobby

no i super :) dzieki Adas :)

ja juz mam pomysl na conajmniej dwie grupy, ale to dopiero jak jedna da rade sie rozwinac :)

podesle Ci pozniej kilka linkow z podobnymi stronkami ktore nie do konca wypalily bedziesz mogl z nich czerpac idee jak uniknac podobnych bledow ;)
ciotka dorotka klotka :D
User avatar
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posts: 1110
Age: 41
Joined: 11 Oct 2006, 15:09
Location: Great Barr
Reputation point: 143
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Luiza » 6 Sep 2011, 09:18 Re: Nasze Hobby

Super.
Ja mam ostatnio nowe hobby. Jeśli przy nim wytrwam to śię podzielę ;) .
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
User avatar
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1911
Age: 42
Joined: 14 Mar 2008, 23:27
Reputation point: 71
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by grajek151 » 20 Jan 2012, 08:18 Re: Nasze Hobby

Hej. Mam takie hobby jak Birofilistyka, a konkretnie Podstawki pod piwo itp.
NIekoniecznie od piwa. Posiadam ok 1000 szt. z czego ok 600 niepowtarzajacych sie.
Znaczna wiekszosc to oczywiscie piwne podstawki z polski i reszty swiata. Duzo mam niemieckich. czeskich, szwajcarskich, ale takze egzotyki z mongolii, RPA, Chile i wiele innych. Z takich nie piwnych to np komplet 8korkowych podstawek w pudelku z pierwszymi ciezarowkami Scania, najstarsze polskie zaglowce i wiele innych.
Ksztalty przerozne. Tanie hobby i zawsze gdzies cos nowego sie znajdzie. A to znajomy przywiezie z wczasow, a to w pubie cos bedzie. Za ciekawsze egzemplarze to juz ceny max50zl. Wiecej to juz naciagacze biora. Jak by ktos posiadal cos fajnego a zajmuje mu to miejsce to mozemy sie dogadac :)
P.S. Mam klaser znaczkow. ok 40-50letnich. Jak ktos chetny, pisac.

grajek151
Raczkujący
 
 
Posts: 54
Age: 34
Joined: 3 Jul 2010, 06:32
Location: Oldbury
Reputation point: -3
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Morfeusz22 » 9 Feb 2012, 18:51 Re: Nasze Hobby

A ja z chęcią zaszyłbym się z RC car spalinowe i te elektryczne ale już bardziej profesjonalne.

Morfeusz22
Początkujący
 
 
Posts: 17
Age: 33
Joined: 16 Jan 2012, 20:33
Location: Polska-Kwidzyn/Birmingham-WestHam.
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by jarocin » 28 Jul 2012, 20:38 Re: Nasze Hobby

Widzę że mało chętnych do rozwijania wspólnych zainteresowań.

Szkoda sam bym czyś się zajął bo ma dość ciągłego życia pracą , ale nie mam też pomysłów. Najbardziej kręciły by mnie sprawy techniczne albo kółko kółko kulinarne.

jarocin
Rozeznany
 
 
Posts: 174
Joined: 11 Jul 2012, 07:05
Reputation point: 22
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Hunteros30 » 28 Jul 2012, 21:02 Re: Nasze Hobby

Lotnictwo, czyli wszystko co związane z samolotami i śmigłowcami. nie pogardzę czołgami i ogólnie militariami. Uwielbiam zloty i muzea lotnictwa. Poza tym Kinoman :)
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 31 Jul 2012, 06:46 Re: Nasze Hobby

Akwarystyka (holenderska) :D
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

PostNapisane by Guest » 31 Jul 2012, 08:30 Re: Nasze Hobby

Thomas wrote:Akwarystyka (holenderska) :D



ja za to... morska :D

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by zaratrusta » 13 Apr 2015, 09:02 Re: Nasze Hobby

witam
Proponuję założyć nową grupę
1.polish ramblers (lub zaproponujcie własną nazwę)
2.Jeden temat - jedna konkretna propozycja zawierająca co najmniej datę i rejon w który się wybieramy. Resztę jak godzinę, miejsce spotkania, środek transportu itp można ustalić w ramach dyskusji
Tematy typu: "może wspólny wyjazd...", "ciekawe miejsca do zwiedzania...) itp zostawmy do działu turystyka :)
Moim zdaniem takie rozwiązanie pozwoli nam organizować więcej wycieczek i planować z większym wyprzedzeniem do przodu. Nie będzie potrzeby czekania aż poprzednia się zakończy. Ostatnio Gaba miała okazje się przekonać że trudno jest zorganizować grupę ludzi na 4 dni przed imprezą.
Tyle z moich propozycji, dorzucicie swoje pomysły i dajcie znać do końca tygodnia czy jesteście taką formą organizacji zainteresowani. Liczę zwłaszcza na opinię tych z którymi ostatnio jeździłem. Nieważne czy odpowiedz będzie na tak czy nie ważne żeby jakaś była chciałbym wiedzieć czy warto zawracać głowę Adamowi
User avatar
zaratrusta
Rozeznany
 
 
Posts: 127
Joined: 24 Mar 2008, 19:53
Location: Wednesbury
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by hermenegilda8 » 13 Apr 2015, 14:38 Re: Nasze Hobby

TAK
zaratrusta, jak dla mnie pomysł dobry. Ale myślę, że właśnie wypadałoby spytać Adama czy nie będzie mu przeszkadzać, że będzie mnóstwo nowych tematów. Zwykle na forum chodzi o to żeby wyszukiwać, dopisywać a nie zakładać nowe wątki.
Ale w tym przypadku idea dobra, nie byłoby nieporozumień, pominięć, wszystko jasne, ludzie mogli by wybrać, dobrać to co komu akurat pasuje.
Co do nazwy to mi to bez różnicy, jak Wam się przyjęły te Ramblersy to spoko, nie nazwy są najważniejsze ;)
To ogólnie my jesteśmy ZA. I od połowy maja powracamy do włóczących się po UK :D Póki co mentalnie Wam towarzyszymy ;)
User avatar
hermenegilda8
Raczkujący
 
 
Posts: 76
Joined: 6 Jan 2009, 19:13
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by zaratrusta » 14 Apr 2015, 00:35 Re: Nasze Hobby

hermenegilda8 wrote:TAK
zaratrusta, jak dla mnie pomysł dobry. Ale myślę, że właśnie wypadałoby spytać Adama czy nie będzie mu przeszkadzać, że będzie mnóstwo nowych tematów.

mam taką nadzieję że będzie ich mnóstwo :D
1. Tematy będą widoczne tylko dla członków grupy a wiec nie będziemy zaśmiecać całego forum ;)
2. Jak zobaczysz do działu fotografia (bo mniej więcej na takiej samej zasadzie będziemy zorganizowani) można go wewnątrz jeszcze podzielić na nazwijmy to podgrupy
moja propozycja dla jednej z takich "podgrup "
Wyprawy-tak naprawdę w tylko tej jednej podgrupie będzie powstawać mnóstwo tematów
W każdym innym miejscu forum stosujemy się do zasady wykorzystywania istniejących tematów.
3. Prosta zasada żebyśmy sami nie utonęli w tych tematach- Wyprawa się odbyła, 2-3 dni na podzielenie się wrażeniami, opiniami wrzuceniem fotek i koniec NIE PISZEMY NIC WIĘCEJ W TYM TEMACIE dzięki temu na szczycie listy będą tylko aktualnie organizowane wyprawy. Proste prawda
4. Tak wiem zawsze znajdzie się jakiś "nawiedzony" gość co będzie wyciągał stare tematy dlatego uważam, że każdy temat w dziale wyprawy powinien się zacząć od pełnej daty z rokiem (optymistycznie zakładam, że idea przetrwa wiele lat :D ) dzięki temu zawsze będzie można łatwo zauważyć, że temat jest stary i że wyprawa już się odbyła
pozdrawiam
User avatar
zaratrusta
Rozeznany
 
 
Posts: 127
Joined: 24 Mar 2008, 19:53
Location: Wednesbury
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by johnyd » 14 Apr 2015, 16:39 Re: Nasze Hobby

Pomysł z zaprowadzeniem porządku obrad jest dobry, tylko czy to co Marku proponujesz, nie będzie dzieleniem włosa na czworo?

Czy nie lepiej w dziale "turystyka" pozostawić wątek "wspólne wyjazdy" dla umawiania się i opisu trasy (żeby ludzie nie przeoczali tych wątków, jak słusznie zwróciłeś uwagę), a obok tego założyć drugi wątek "o wspólnych wyjazdach - po imprezie" do wygadania się i wrzucania zdjęć?

zaratrusta wrote:1. Tematy będą widoczne tylko dla członków grupy a wiec nie będziemy zaśmiecać całego forum ;)


Myślę że to zadziała na minus - ograniczy dostęp do wiadomości o wyjazdach tym, którzy jeszcze nic o nich nie wiedzą. Zauważ Marku, że dużo nas razem nie ma i ledwo się poznaliśmy... raczej zastanawiałbym się, jak przyciągnąć nowych ludzi, niż jak nikomu nie przeszkadzać.

Tydzień temu dowiedziałem się, co to znaczy "ramblers", sugeruję przekształcić nazwę na: "Polish ramblers - klub podróżników" czy coś w tym stylu, dla mniej zorientowanych.

Ostatni wyjazd nie wypalił nie dlatego, że 4 dni to za mało na zebranie się, tylko dlatego, że prawie wszyscy potencjalni chętni poszli w ten dzień do pracy. Przecież kilkugodzinne spacery nie wymagają planowania na wiele dni wstecz, wsiada się w samochód i się jedzie - tak jak z Leszkiem pojechaliśmy w niedzielę: nie znaliśmy się wcześniej, a decyzja podjęta w pięć minut. Im bardziej spontanicznie, tym przyjemniej! Jak dla mnie, spacer sam w sobie powinien być trochę niespodzianką, żeby się udał.
User avatar
johnyd
Raczkujący
 
 
Posts: 72
Joined: 8 Oct 2013, 15:17
Reputation point: 20
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Dojrzały » 14 Apr 2015, 17:39 Re: Nasze Hobby

inszallah !!
Janusz
User avatar
Dojrzały
Raczkujący
 
 
Posts: 94
Joined: 10 Apr 2007, 18:29
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by johnyd » 14 Apr 2015, 17:43 Re: Nasze Hobby

Buddha's name be praised!
User avatar
johnyd
Raczkujący
 
 
Posts: 72
Joined: 8 Oct 2013, 15:17
Reputation point: 20
Pokojowy
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to FORUM