Ciaza

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...

FemalePostNapisane by Siva » 25 Feb 2007, 22:17 Ciaza

Witam z tej strony Siva!!
Odwiedzam ta stronke dosc często i bardzo mi się podoba ale pierwszy raz pisze na forum ponieważ mam ogromny problem i nie wiem jak sobie z nim poradzic.Tak wiec jakies 3 tygodnie temu zrobiłam sobie test ciążowy który wyszedl pozytywnie z czego bardzo się ciesze bo chciałam już dzidziusia, zarejestrowałam się do mojej osiedlowej przychodni GP i pierwsza wizyte z lekarzem mam w ten poniedziałek czyli 26 a z pielegniarka 6 marca.Mialam nadzieje ze wszystko będzie dobrze do tego czasu ale we wtorek tj 20 zaczelam krwawic w pracy i pojechałam do szpitala z nadzieja ze mi cos powiedza i zrobia jakies badania, pierwszy kierunek jaki obralam to był oddzial dla kobiet cos pokroju oddzialu ginekologicznego tam odeslali mnie na tak zwana izbie przyjec po oczekiwaniu na lekrza zjawil się ktos komu wytłumaczyłam co się dzieje, pobrano ode mnie mocz i krew poczym poinformowano mnie ze wyniki testu moczu sa pozytywne i ze nadal. jestem w ciazy, dostal informacje na temt krwawienia we wczesnej ciazy, w którym było napisane skierowanie na scan czyli podejrzewam USG na ten oddzial dla kobiet na 28 lutego i zostalam odeslana do domu w sumie z kwitkiem.Kolejne 2 dni krwawiłam i zdecydowałam ze jade tam znowu, tak wiec znowu izba przyjec, mocz, krew, i wynik pozytywny ale do tego doszla rozmowa z jakims lekazem, który stwierdzil ze jeśli poroniłabym rano to ich sprzet by to stwierdzil i wynik wyszedl by negatywnie i ze mam się niczym nie martwic ze wszystko będzie ok. i mam czekac do 28 a jak będę mocniej krwawic lub zauważe cos innego to mam do nich przyjechac.Tak wiec w sobote 24 po polodniu zauważyłam jakbym poronila, wiem ze w takich wypadkach potrzeben jest oczyszczenie aby nie wdalo się zakazenie, tak wiec ruszyłam znowu do szpitala, a tam taka sama procedura, krew, mocz i wynik pozytywny z czego tym razem jakis lekarz powiedział mi ze gdybym poronila to test wyjdzie pozytywnie przez kilka tygodni a ten lekarz 2 dni wczesniej mowil cos innego no i oczywiście niczego się nie dowiedziałam tylko odeslali mnie z kwitkiem znowu do domu i kazali przyjechac tego 28 jak mam skierowanie na tego ich scana.Caly czas chodzi mi o to ze wydaje mi się ze skoro kobieta jest w ciazy i nie wazne w którym miesiącu czy tygodniu i pragnie tego dziecka a zaczyna krwawic to powinni jej od razu zrobic badania i zatrzymac w szpitalu na tak zwanym podtrzymaniu tak jak to robia u nas w Polsce,a nie ze ja się wykrwawiam do tej pory a oni nic mi nie mowia nie wiem co mi jest co się dzieje i jeszcze mowia prosto z mostu ze oni wczesnych ciaz nie ratuja i nie daja kobiety do szpitala.Chaialbym się dowiedziec czy to tak tutaj jest zeczywiscie czy może potraktowano mnie jak smiecia i dla nich nie liczy się inne Zycie, czy mogę się może skonsultowac z jakims prawnikiem polskim lub jest tu gdzies jakis polski lekaz najlepiej ginekolog który by mi to wyjaśnił bo jeśli stracilam dziecko przez to ze nie zostalam wzieta do szpitala od razu lub jeśli poroniłam a teraz przez to ze czekam i dalej krwawie będę miala jakies komplikacjie to nie chce tego tak zostawic.Mam nadzieje ze choc w jakims stopniu będziecie w stanie mi pomoc bo ja naprawde wraz z moim partnerem pragnęliśmy tego dzidziusia a chyba nie jest to moja wina ze jeszcze nie widzialm się z lekazem gdyz caly czas czekam na pierwsza i jakakolwiek wizyte.Czekam na jakies porady i z gory dziekuje. Smutna Siva

Siva
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 1 Dec 2006, 23:11
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kik1976 » 25 Feb 2007, 23:01 Re: Ciaza

tak wiec. zostalas potraktowana jak kazda inna. podchodza tu inaczej jak w polsce do ciazymniejwiecej do 3 m-ca. wlasnie dlatego , ze duzo ciaz poprostu organizm sam odrzuca. ja mialam tak 2 razy - niestety. w polsce powiedzieli mi to samo. w tak wczesnej cizey czasami nawet leki nie pomoga. jesli chodzi o oczyszczenie, to czasami jest to nie konieczne, organizm sam usowa, to co zostalo. ja raz mialam , raz nie i zyje. dwojke mam urodzone w polsce i teraz 3 bedzie tutaj. rozumien twoj niepokoj, bo to pierwsza ciaza, ale tak niestety bywa. polski lekarz jest w sutton w szpitalu, ale jest mlody starzem i chyba nie wiele wiecej by ci powiedzial. ja w polsce bylam u roznych i tez to samo bys uslyszala. taki tu maja system i nic na to sie nie poradzi.
User avatar
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posts: 970
Joined: 2 Sep 2006, 07:43
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 26 Feb 2007, 00:05 Re: Ciaza

ja tez spotkalam sie z tym samym podczas swojej ciazy. tak juz tutaj jest. smutne ale prawdziwe.
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Siva » 26 Feb 2007, 10:51 Re: Ciaza

dzieki za choc odrobine slow otuchy ale to jest moim zdaniem jakies chore i tak nie powinno byc bo jesli ja nawet poronilam w ta sobote to ja nadal tego nie wiem i wkurza mnie to ze tu trzeba czekac do jakies wymyslonego przez nich terminu a najbardziej wkurza mnie to ze onie nie zrobili nic pierwszego dnia gdy zaczelam krwawic ze nie wzieli mnie na badania ani ze nie zatrzymali mnie w szpitalu gdzie uwazam ze tak powinni zrobic , bo wiem ze jesli to krwawienie bylo spowodowane przedwczesnym odklejaniem sie lozyska to bylo do do odratowania gdym lezala w szpitalu przeciez ponoc pierwsze 3 miesiace ciazy sa najniebezpieczniejsze i to moim zdaniem w tym okresie powinni sie mna zajac jesli mialam jakis problem.A moze macie jakies namiary na prywatnego lekarza ginekologa nie mosi juz to byc polak jakos sobie z jezykiem poradze ale chcialbym wiedziecz czy poronilam czy nie a jesli tak czo czy wszystko jest ze mna ok i czy mam szanse na kolejne dziecko i i przede wszystkim czemu poronilam bo to mnie zastanawia.Zdruzgotana i rozczarowana angielska sluzba zdrowia Siva :(

Siva
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 1 Dec 2006, 23:11
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kik1976 » 26 Feb 2007, 12:41 Re: Ciaza

siva. na odklejenie sie lozyska to zawczesnie, pozatym masa kobiet w tym okresie do 3 m-cy ma poronienie,glownie dlatego ,ze organizm matki traktuje ciaze jak pasozyta, niatety taka jest prawda. i przypuszczam, ze dlatego tu przyjeli taki system a nie inny. jesli mialas krwawienie jak miesiaczka , to raczej tej ciazy juz nie ma. ja mialat tak z drugim poronieniem w 9 tyg, w polsce, zrobili usg, stwierdzili ze nic nie ma i tyle. sadze ze nawet prywatnie bys za duzo nie wskurala. tylko kasy bys sie pozbyla .to nie jest nic milego, ale tak juz jest. a jesli chodzi o nastepne ciaze, to napewno masz szanse, ja czekam teraz na 3. co prawda kazdy ma inny organizm i przechodzi to inaczej. takze teraz odczekaj pare m-cy i mozesz starac sie o nastepna ciaze. niektorzy twierdza , ze dobrze jest probowac zaraz po nastepnym okresie, w tedy hormony jeszcze dzialaja i moze sie uda. tylko przez te 3 pierwsze m-cy ogranicz wysilek fizyczny do minimum. ja tak zrobilam jak bylam z moim synem w ciazy, a do lekarza poszlam w 4 m-cu i wszystko bylo dobrze, bo nie zawsze badanie wewnetrzne jest dobre. hhaha wiecej nie bede pisac bo to dlugie historie.
User avatar
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posts: 970
Joined: 2 Sep 2006, 07:43
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by emcia04 » 1 Mar 2007, 16:27 Re: Ciaza

i jak wyszlo to usg? jak sie czujesz? pozdrawiam serdecznie.
Zycie jest za krotkie zeby sie za siebie ogladac

emcia04
Rozeznany
 
 
Posts: 207
Age: 40
Joined: 17 Jan 2007, 10:56
Location: Chelmsley Wood
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Siva » 2 Mar 2007, 12:36 Re: Ciaza

Witam niestety na usg poinformowano mnie ze nic nie widac i ze poronilam.A najbardziej wkurzajace jest to ze niby powiedzieli ze nie trzeba mnie lyzeczkowac ze jestem czyta i ze moge sie starac o nastepne dziecko tuz po miesiaczce ktora mam dostac za jakies 5-6 tygodni ani nie przepisali mi zadnej kontroli lekarskiej aby sprawdzic czy wszystko jest ok czy bede mogla miec jeszcze dzieci ani zadnych porad psychologicznych ktore uwazam sa mi potrzebne bo jestem rozpadnieta bo nie spodziewalam sie ze to sie tak zakonczy a bardzo chcialam tego dzidziusia ani nawet nie wiem dlaczego stalo sie tak jak sie stalo i wogle jestem rozczarowana tutejsza sluzba zdrowia i podejsciem do nienarodzonego zycia wychodzi na to ze nie tylko u nas w Polsce jest tak ze jak zaplacisz to sie toba zajma tutaj najwyrazniej tez trzeba przyjsc z portfelem wypchanym funtami i odrazu potraktuja cie inaczej.Gdybym tylko mogla to bym ich zaskarzyla ale niestety nie moge.Pozdrawiam i dzieki za mile slowa.Zalamana i bardzo smutna Siva :-(

Siva
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 1 Dec 2006, 23:11
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to ZDROWIE