rwa kulszowa

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...

FemalePostNapisane by locayo » 3 Dec 2010, 13:46 Re: rwa kulszowa

Ja do masazysty chodzilam 3 miesiace i nic nie pomoglo:(bylam takze u kreglarza w Polsce i niestety, ale nie podjela sie wcisniecia kregu, bo bylo juz za pozno:(i moglaby zlamac dysk:(pytalam lekarza o przeswietlenia, ale powiedzial, ze nie jest to potrzebne, bo historie choroby maja:P Nie wiem zatem gdzie sie udac, by moc normalnie zyc,bez bolu i szprycowania sie tabletkami.Lekarz oznajmil mi ostatnio, ze musze wrocic do pracy, bo nie moge byc dluzej na zwolnieniu:(i za nic na swiecie nie dalo mu sie przetlumaczyc, ze nie jestem w stanie:(Gdy mu powiedzialam, ze chce isc na komisje lakarska, to powiedzial, ze i tak zrobia wszystko, by mnie wypchnac do pracy:P Pytanie zatem gdzie mam isc do pracy,aby byla lekka i jaki pracodawca bedzie trzymal Polke z ciaglymi zwolnieniami??I jak ludzie z rwa kulszowa maja zyc w UK bez zasilku i zdolnosci do pracy??

locayo
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 2 Dec 2010, 14:06
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kik1976 » 3 Dec 2010, 18:08 Re: rwa kulszowa

nie wiem , gdzie meiszkasz, ale na erdingtonie , gdzies kolo stacji erdington i neidaleko kfc, jest czy byla rpzychodnia. byla tam calkiem dobra lekarka, niestety nie mam jej nazwiska. mojej znajomej pomogla tak wiele, ze az dziw bierze. znajoma miala problem z klanem i kregosulpem, tez ciagle brala leki przeciw bolowe. najpierw miala rehabilitacje kolana, potem zrobili jej operacje na kregoslup i przestalo bolec.
moze warto zmienic lekarza,bo ten cos kreci. dobry poslal by i na taka komisje i powiedzial by co i jak zalatwic.
User avatar
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posts: 970
Joined: 2 Sep 2006, 07:43
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by locayo » 3 Dec 2010, 18:45 Re: rwa kulszowa

Niestety mieszkam blizej West Bromu:(na temat operacji na szczescie nikt mi nic nie mowil, bo szczerze bala bym sie,ze bedzie jeszcze gorzej jak bede w ciazy:(wtedy kregoslup musi na prawde uniesc sporo kilogramow:(chodzilam sporo na rehabilitacje i sporo sluchalam opowiesci o rwie i operacjach i z tego co wiem rwa moze sie powtorzyc nawet po operacji poza tym po niej nic juz nie jest takie samo:(ciagle mam nadzieje, ze ktos mi pomoze:)

locayo
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 2 Dec 2010, 14:06
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by pomassage » 15 Feb 2011, 23:25 Re: rwa kulszowa

Najlepiej zastosujcie masaż, albo skontaktujcie się z fizjoterapeutą, a dla koleżanki u góry która nadal ma problemy niech spróbuje u innego masażysty bo poprzedni może był kiepski i nie znał się na rzeczy i jeszcze jedno jeżeli to był tylko jeden masaż nie zdziwiłoby mnie w tedy że nie pomogło. Na daną jednostkę chorobową najlepiej jest zastosować 10 zabiegów po pierwszych 5 do 7 ból może się nasilić, a potem ustąpić.

pomassage
Początkujący
 
 
Posts: 39
Age: 35
Joined: 15 Feb 2011, 23:12
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Katarynka 2232 » 30 Mar 2011, 08:25 Re: rwa kulszowa

Witam, wiecie co.. mam kuzyna, który kilka lat temu zaczął mieć problemy...z plecamy i z jedną nogą.. Lekarze właśnie tłumaczyli, że to to rwa kulszowa.. faszerowali go przez lata najróżniejszymi środkami przeciwbólowymi.. przez co podupadł na żołądku. Był nawet u znachorów itd:) W zeszłym roku po któryś tam z kolei badaniach, okazało się, że cierpi na bardzo rzadką chorobę. Co prawda nie pamiętam nazwy ale polega ona na tym, że jakaś tkanka obrasta kręgosłup - tak jakby usztywniała go z każdej strony - prognozy są różne w zależności od przebiegu. Wymaga ciągłej rehabilitacji. Z tego co też pamiętam na tą chwilę jest to proces nieodwracalny. Obrasta następuje w jego przypadku z dołu do góry i jeśli nie zostanie na maxa spowolniony z czasem może dojść do takiego usztywnienia, że chory nie będzie mógł się obracać.
To tyle co mogę w temacie napisać. Proszę udać się do lekarza na baaaaaaaaardzo szczegółowe badania:) bop z rwą kulszową to bywa różnie:)

Katarynka 2232
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 20 Mar 2011, 13:56
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Ela Eriska » 25 Dec 2014, 20:14 Re: rwa kulszowa

witam
właśnie dopadła mnie ta paskuda rwa,od 5 dni leże plackiem,to jest jedyna pozycja pozwalająca wytrzymać ból.
Karmie piersią ,a to wyklucza branie silnych leków,jedynie paracetamol,ktory nie pomaga.
Mój zakupił mi prześcieradło elektryczne,mam nadzieje ze szybko wygrzeje bolące miejsca i wstanę ,wyjdę z dziećmi na świąteczny spacer.
Gdy wyliczam
dary losu...
Was zawsze liczę podwójnie...

Ela Eriska
Rozeznany
 
 
Posts: 255
Age: 47
Joined: 13 May 2011, 16:05
Reputation point: 31
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by ciecier2 » 25 Dec 2014, 20:28 Re: rwa kulszowa

Hej. Musisz się ruszać nie leżeć polskie, rrozciąga, brać przeciwzapalne a przede wszystkim dobrze zdiagnozować to dobrze u fizjoterapeuty bo to może być coś innego.

ciecier2
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 8 Jun 2009, 09:57
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Previous

Return to ZDROWIE