dentysta

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...

MalePostNapisane by jacek78 » 18 Jan 2010, 15:24 dentysta

mam pytanie czy jesli pobieram tax working a nie mam karty NHS czy wtedy tez dentysta jest za darmo.

jacek78
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 4 Jun 2008, 18:25
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Dżastina » 18 Jan 2010, 18:43 Re: dentysta

Jeśli nie masz karty NHS to musisz płacić za wizyty , mimo że pobierasz working tax credit. Wiem bo sami to z mężem przerabialiśmy.
pozdrawiam

Dżastina
Raczkujący
 
 
Posts: 65
Joined: 25 Apr 2007, 09:52
Location: Birmingham
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Kasiuniaaa86 » 18 Jan 2010, 21:10 Re: dentysta

ja nie musialam miec karty,wystarczy ze masz list,to znaczy zalezy moze do jakiego dentysty idziesz :razz:

Kasiuniaaa86
Początkujący
 
 
Posts: 43
Joined: 19 Jun 2007, 17:26
Location: Tipton
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Nadijka » 19 Jan 2010, 11:28 Re: dentysta

My dostalismy karte NHS wlasnie na bezplatne wizyty ale podobno dlatego ze dziecko mamy, znajomi tez pobierali working tax credit ale kart nie dostali, ale bedac u dentysty Pani pytala czy pobieramy working tax, wiec pewnie dowod w postaci listu od HM Revenue by wystarczyl. Najlepiej zapytac u detysty czy to wystarczy, bo roznie moze byc.

Nadijka
Rozeznany
 
 
Posts: 148
Age: 40
Joined: 11 May 2009, 12:12
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Dżastina » 19 Jan 2010, 12:28 Re: dentysta

Ok, w takim razie opiszę dokładnie jak u nas wyglądała sytuacja u dentysty. Przy pierwszej wizycie również nas pytano o kartę NHS , nie mieliśmy jej (nigdy) mimo że mąż pobierał working tax credit. Wizytę tę mieliśmy za darmo choć nie powinniśmy czego dowiedzieliśmy śie przy kolejnej wizycie. Przy następnej wizycie pytano nas znowu o tę kartę. Powiedzielismy ze mamy tylko working tax credit i wtedy dowiedzieliśmy się dokładnie że to nic że mamy wtc, potrzebna jest karta NHS. Jedno z drugim nie ma nic do rzeczy , można mieć wtc bez karty a można mieć to i to. Nawet Pani w recepcji uświadomiła nam że jeśli dopatrzą się w HM Revenue ze pierwsza wizyta była za darmo (bez posiadania karty) to bedziemy płacili dużą kare za to. Również otrzymaliśmy od tej Pani nr tel pod który zadzwoniliśmy do HM Revenue z prośbą aby przysłali nam specjalną aplikację ubiegającą się o tę kartę. Wysłaliśmy i otrzymaliśmy odpowiedź że karta nam się nie należy mimo że working tax credit mąż pobierał cały czas. A jeśli chodzi o dzieci to do 16 tego roku życia mają za darmo leczenie zębów, czy wizyty u okulisty w tym darmowe okulary. Wszystko to opisuję na naszym doświadczeniu.
pozdrawiam

Dżastina
Raczkujący
 
 
Posts: 65
Joined: 25 Apr 2007, 09:52
Location: Birmingham
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Anastazja » 19 Jan 2010, 12:41 Re: dentysta

Dżastina a placiliscie juz za leczenie zebow? jesli tak to czy mozesz mi powiedziec ile sobie zycza za te uslugi? chodzi mi o borowanie i wyrywanie.Ja ze swoja corka chodze do kliniki dentystycznej no ale ona ma 10 lat wiec za darmo jej wszystko robia
Andzia
Image
User avatar
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posts: 820
Joined: 1 Jan 2007, 15:59
Location: Birmingham
Reputation point: 27
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by jacek78 » 19 Jan 2010, 13:42 Re: dentysta

dzieki za wszystkie odpowiedzi pozdrawiam

jacek78
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 4 Jun 2008, 18:25
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Kitty » 19 Jan 2010, 13:53 Re: dentysta

Anastazja wrote:Dżastina a placiliscie juz za leczenie zebow? jesli tak to czy mozesz mi powiedziec ile sobie zycza za te uslugi? chodzi mi o borowanie i wyrywanie.


Moze ja Ci odpowiem na jedno pytanie ;) .Miesiac temu bylam u dentysty i za borowanie zaplacilam 95 funtow :roll: . 35funtow kosztowal przeglad(niestety nie da sie tego uniknac) a 60funtow wypelnienie :roll: aha, i w cene jest wliczone znieczulenie ;)
User avatar
Kitty
Zadomowiony
 
 
Posts: 803
Joined: 7 Jan 2010, 16:01
Reputation point: 19
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Anastazja » 19 Jan 2010, 14:06 Re: dentysta

No to niezle sobie licza :roll:
Andzia
Image
User avatar
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posts: 820
Joined: 1 Jan 2007, 15:59
Location: Birmingham
Reputation point: 27
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by Dżastina » 19 Jan 2010, 14:13 Re: dentysta

Anastazja wrote:Dżastina a placiliscie juz za leczenie zebow? jesli tak to czy mozesz mi powiedziec ile sobie zycza za te uslugi? chodzi mi o borowanie i wyrywanie.Ja ze swoja corka chodze do kliniki dentystycznej no ale ona ma 10 lat wiec za darmo jej wszystko robia


oczywiscie że płacimy przy każdej wizycie, za przgląd płaci sie (dokładnie nie pamiętam, bo ceny poszły w trochęw górę) koło 20 funtów , a lecznie wygląda tak , przy przeglądzie lekarz mówi Ci co jest do zrobienia czyli ile plomb , czy jakieś wyrywanie itp. I za całe takie leczenie płacisz jedną ogólną kwotę bogajże teraz 46 funtów , śmieszna sprawa bo bez względu ile jest do zrobienia to płacisz jedną kwotę po całym wyleczeniu. Ja osobiście raz miałam wyrywane dwie ósemki i robioną jedną plombę i za to całe leczenie zapłaciłam te 46 funtów , a następnie po jakimś roku wyleciała mi inna plomba i tylko za to tez zapłaciłam 46 funtów. Oczywiście takie przychodnie muszą mieć podpisaną umowę z NHS. Bo wiadomo że wszystko to wygląda całkiem inaczej jeżeli chodzi sie całkiem prywatnie do stomatologa. My osobiście leczymy zęby w przychodni w Coventry gdzie przyjmują polscy stomatolodzy. No i jak pisałam wcześniej dzieci do 16tego roku mają za darmo, z resztą sama wiesz na przykładzie swojej córki.
pozdrawiam

[ Dodano: Wto Sty 19, 2010 14:15 ]
Kitty wrote:
Anastazja wrote:Dżastina a placiliscie juz za leczenie zebow? jesli tak to czy mozesz mi powiedziec ile sobie zycza za te uslugi? chodzi mi o borowanie i wyrywanie.


Moze ja Ci odpowiem na jedno pytanie ;) .Miesiac temu bylam u dentysty i za borowanie zaplacilam 95 funtow :roll: . 35funtow kosztowal przeglad(niestety nie da sie tego uniknac) a 60funtow wypelnienie :roll: aha, i w cene jest wliczone znieczulenie ;)


zapewne to po prostu prywatna przychodnia i nie mają umowy z NHS.
pozdrawiam

Dżastina
Raczkujący
 
 
Posts: 65
Joined: 25 Apr 2007, 09:52
Location: Birmingham
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Anastazja » 19 Jan 2010, 14:20 Re: dentysta

czyli 46 funtow za wszystko obojetnie ile zabkow do robienia tak? i placi sie juz po skonczonym leczeniu? dobrze skumalam?No i dodatkowo za przeglad...ale to juz jest kwota do przyjecia bo to co napisala Kitty to mnie przerazilo,ale to pewnie tak jak mowisz w prywatnych gabinetach tak sobie licza
Andzia
Image
User avatar
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posts: 820
Joined: 1 Jan 2007, 15:59
Location: Birmingham
Reputation point: 27
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by Dżastina » 19 Jan 2010, 14:32 Re: dentysta

Anastazja wrote:czyli 46 funtow za wszystko obojetnie ile zabkow do robienia tak? i placi sie juz po skonczonym leczeniu? dobrze skumalam?No i dodatkowo za przeglad...ale to juz jest kwota do przyjecia bo to co napisala Kitty to mnie przerazilo,ale to pewnie tak jak mowisz w prywatnych gabinetach tak sobie licza


tak dokładnie wszystko dobrze zrozumiałaś !!!!! :roll:

Dżastina
Raczkujący
 
 
Posts: 65
Joined: 25 Apr 2007, 09:52
Location: Birmingham
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Kitty » 19 Jan 2010, 14:56 Re: dentysta

Dżastina, to czy maja umowe z NHS to nie wiem :roll: przypadek byl nagly wiec musialam szybko znalezc dentyste a w NHS podobno dluugo sie czeka.aha i plomba byla biala wiec to jakies dodatkowe 20f no i na sam koniec wyszla taka wlasnie kwota :wink: Co do przegladow to pierwszy zawsze kosztuje dosc duzo, po czym nastepne sa za 15f;). Czyli na sam koniec wyjdzie mniej wiecej tyle ile pisalas ;)
User avatar
Kitty
Zadomowiony
 
 
Posts: 803
Joined: 7 Jan 2010, 16:01
Reputation point: 19
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Dżastina » 19 Jan 2010, 16:06 Re: dentysta

Kitty wrote:Dżastina, to czy maja umowe z NHS to nie wiem :roll: przypadek byl nagly wiec musialam szybko znalezc dentyste a w NHS podobno dluugo sie czeka.aha i plomba byla biala wiec to jakies dodatkowe 20f no i na sam koniec wyszla taka wlasnie kwota :wink: Co do przegladow to pierwszy zawsze kosztuje dosc duzo, po czym nastepne sa za 15f;). Czyli na sam koniec wyjdzie mniej wiecej tyle ile pisalas ;)


znowu u mojego dentysty jest tak że (w ramach NHS-u) białe plomby wstawia tylko do trójek czy czwórek, reszta to już amalgamat, a jak chcesz białą plombę w dalszych zębach to musisz dopłacać. Oczywiście można też wstawić sobie zęba , czy zrobić jakiś mostek ale to już jest pełnopłatne i bardzo drogie , dla przykładu jeden ząb na moście to kwota 198 funtów, mój lekarz mi to wszystko tłumaczył i stąd moja wiedza , która sie dzielę z Wami.
pozdrawiam serdecznie

[ Dodano: Wto Sty 19, 2010 16:21 ]
dla zainteresowanych podaję linka do mojej przychodni

http://www.gentledentalcenter.eu/index.php

Doczytałam się że dzieci mają leczenie za darmo nawet do 18 roku życia (a nie jak ja pisałam do 16tego) a do 19tego jesli dziecko uczy się na full time.

pozdrawiam

Dżastina
Raczkujący
 
 
Posts: 65
Joined: 25 Apr 2007, 09:52
Location: Birmingham
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by myszka_823 » 20 Jan 2010, 13:43 Re: dentysta

witam mam pytanie czy jak bym chciała sobie wstawic zeba lub zrobic sobie mostek czy musiała bym cos dopłacic majac karte NHS .
User avatar
myszka_823
Raczkujący
 
 
Posts: 70
Age: 41
Joined: 23 Mar 2009, 10:12
Location: Birmingham
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to ZDROWIE