świńska grypa poraz 5ty tym razem u ciężarnej... Co robić?

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...
Zostały mi niespełna 3 tygodnie do porodu, zaczęlo boleć tzn swędzieć mnie gardło,uszy, mam duszący kaszel, ogólne osłabienie, natomiast moja 2 letnia córka dostała wysokiej gorączki ponad 39st, wymioty, biegunke, suchy kaszel. Dzwoniąc na pogotowie stwierdzili świńską grype i podali nr infolini, na infolini podają jakie są objawy i co nalezy robic, czyli pić dużo płynów, nie wychodzić z domu i to wszystko...
Nikt nie pofatygował się by zbadać, by zapytać sie czy wszystko ok, by podac tabletki, co należy robić w takiej sytuacji, znajomi mówili że jak pojechali na pogotowie z synem bo miał wysoką temperature to zostali wręcz wyrzuceni ze szpitala ze stertą ulotek na temat świńskiej grypy i kazali im nie wychodzić z domu.
Teraz tak, tyle się słyszy na ten temat ale jak przychodzi co do czego to nie za bardzo wiadomo o co chodzi, czy ktoś przechodził już świńską grypę? jak się leczył, ponieważ nie dostałam żadnych tabletek a w sumie pewnie i tak w 9 tym miesiącu ciązy bałabym sie je zażywać jak mozna sobie z tym poradzić? no i czy to wogóle musi to być świńska grypa może jakiś zwykły wirus, bo w sumie nie mam temperatury , córka tez nie,miała tylko jeden dzień, teraz ma brak apetytu i kaszel, ja bóle głowy,gardła, kaszel. Może jednak warto się wybrać do GP albo na pogotowie nawet mimo tego że moga nas potraktować jak roznosicieli ??? Hmm, nie chce panikować ale nie chce też być bierna...
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

hejka
Ja niedawno rozmawialm na temat swinskiej grypy z moim GP. On mowi, ze to jak zwykla grypa tylko ze nazywa sie swinska i nalezy ja przelezac. Mowil tez ze ludzie za duzo panikuja. A co do pojscia do lekarze lepiej pojsc i zbadac bo nigdy nic nie wiedomo. Moi sadziedzi z dolu przechodzil swinska grype dziecko 3 latek i osoba po 40 stce przelezeli i tez im nic nie bylo. Pozatym panuje teraz wirus nie wiem jak sie nazywa, ale my go przechodzilismy wszyscy wymotowalismy mielismy biegunke i goraczke kazali nam pic Dioralyte blackcurrabt zaby sie nie odwodnic i zapobiec utracie mineralow. trwalo to okolo 3 dni. pozdrawiam
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
User avatar
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posts: 463
Age: 39
Joined: 11 Oct 2007, 17:55
Location: Tipton
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

malaroksi, ja mysle ze najlepiej zadzwonic w tej sprawie na emergency number u Twojego GP, zadzwon tez do poloznej - to osoby, ktore Cie znaja. Mysle ze wychodzenie do lekarza to nie jest dobry pomysl - po pierwsze w przychodni (przynajmniej w mojej) wisi duzy napis na drzwiach frontowych zeby ze swniska grypa nie przychodzic, tylko konsultowac sie telefonicznie; po drugie - z punktu widzenia innych pacjentow, w tym takze dzieci w przychodni lepiej ich nie narazac.
rozumiem oczywiscie Twoje obawy i panike - tez bym pewnie panikowala bedac w ciazy, ale mysle ze nalezy zaufac lekarzom i po prostu wylezec chorobe.
'Eighty percent of success is showing up'
WOODY ALLEN
User avatar
yoko
Stały Bywalec
 
 
Posts: 413
Age: 44
Joined: 18 Sep 2006, 21:50
Location: Acocks Green
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

Ja jestem już bardziej niż pewna że to nie świńska grypa tylko jakiś wirus pewnie ten o którym pisała marzencia dzwoniąc gdzie kolwiek czy na pogotowie do szpitala czy do GP podając informacje o kaszlu i temperaturze od razu podają nr na infolinie świńskiej grypy i na tym koniec. Do swojej połozmej nie zadzwonie bo ona mnie przez 9 miesięcy ciązy widziała 3 razy i podała mi nr stacjonarny do szpitala gdzie raz żeśmy ją prosili to powiedzieli nam że ona nie ma tam dyżurów już więc praktycznie nie mam żadnego kontaktu z nią, ale w sumie pijąc w dużych ilościach witaminę C , jedząc duże ilości czosnku i pijąc syropek z cebuli czuję sie już dużo lepiej a moja córka to właśnie po 2dniowej głodówce zjadła cały talerz zupy i czuje się ok. Tak więc to chyba jakaś 3dniówka była :-)
Dziękuję za odpowiedzi.
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

malaroksi, fajnie ze juz lepiej :)
a co do poloznej to proponuje publiczna egzekucje - chetnie przyjde popatrzec :mrgreen:
pozdrawiam cieplutko i zdrowka Wam dziewczyny zycze
'Eighty percent of success is showing up'
WOODY ALLEN
User avatar
yoko
Stały Bywalec
 
 
Posts: 413
Age: 44
Joined: 18 Sep 2006, 21:50
Location: Acocks Green
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

Malaroksi mysle ze to jakies przeziebienie,niedwano moj synek mial suchy kaszel,katar i wlasnie bolalo go uszko.Zaczelam normalnie leczyc syopami,paracetamolem.Teraz juz jest lepiej odkrztusza wszystko i katar zanika,a i uszko tez nie boli :)
Tak samo i ja mialam problem z gardlem ostatnio,ale szybko zaczelam brac lekarstwa.
Niemniej jednak jestem ostrozna i jeszcze nie do konca synkowi przeszlo wiec boje sie go puszczac np do przedszkola do dzieci,bo tak trabia o swisnkiej grypie ,ze normalnie mam stracha!
A to co napisalas jest straszne jak poprostu lekarze reaguja no szok :neutral: U mojej kolezanki coreczki w Londynie tez podejzewali swinska grype wiec wyslali ich do jakiejs placowki po Tamiflu i przeszlo...
Moja nastepna koleznka tez ma synka i jet chory i ma takie same objawy ale do tego doszly wymioty jednak juz mu przchodzi wiec chyba to tez nie to...
Dziwne ze lekarze nie chca pomoc przeciez POWINNI!
Zycze zdrowka jak najwiecej!
Pazurki moja pasja!

Xara
Rozeznany
 
 
Posts: 137
Joined: 3 Mar 2007, 03:29
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Nie dziwne ze trabia jak dignozuje sie swinska grype przez telefon. A tak naprawde jedyny sposob na odroznienie jej od zwyklej to badanie krwi. Kazdy katarek odnotowuje sie jako swinska grypa, statystyki zawyzone o kilkadziesiat tysiecy i panika gotowa.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
User avatar
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1911
Age: 42
Joined: 14 Mar 2008, 23:27
Reputation point: 71
Poczciwy
Top
0

W polskiej tv mowia,ze jak ma sie dusznosci i do tego temperatura,to juz jakis sygnal,ze to moze byc swinska grypa.Mnie tez dziwi,ze tutaj tylko podaja numer na infolinie i to wszystko.W Pl to normalnie w szpitalu ludzie leza z objawami swinskiej grypy.Ale malaroksi dobrze,ze juz lepiej sie czujecie.Wcale Ci sie nie dziwie,ze sie balas,bo co tu teraz niby robic.Trabia w tv,w gazetach,w internecie o tej grypie a co do czego przyjdzie to czlowiek nie wie co ma robic.A jak leczylas swoja corcie??Pozdrowionka i duzo zdrowia dla Was :)
User avatar
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posts: 877
Age: 37
Joined: 28 Jun 2007, 22:48
Reputation point: 22
Pokojowy
Top
0

kindzulinaa wrote:A jak leczylas swoja corcie??
kiedy miała gorączke to zbiłam jej ją paracetamolem w syropie , rano jak sie obudziła mialastan podgorączkowy bo 37,4 wiec dostała znowu paracetamol i po sprawie , na biegunkę nie dawałam jej nic tylko dużo piła i w sumie już jest spokój. Gorączka sie nie powtórzyła, kaszell przeszedł, mnie gardło juz też nie swędzi ani nie boli, mała odzyskała apetyt :smile:
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

witam wszystkich ja ogolnie nie lubie tematu swinskiej grypy a to dlatego ze dwa miesiace temu tez nie pozwolno mi pojsc do gp tylko na infolinie dzwonic gdzie po odpowiedzi na pytania wyszlo im ze mam i dano mi tamiflu poniewaz mam dwoje malych dzieci bralam ten" cudowny"specyfik zeby ich nie zarazic .Po tygodniu trafiłam do szpitala zupełnie wycienczona z zapaleniem pluc poniewaz bylo to przenoszone zapalenie kaszle juz 8 tygodni przeszlam terapie antybiotykowa co pomoglo zwalczyc goraczke niestety nie uciązliwy kaszel.Wiec moja rada to nie dzwoncie na zadna infolinie i jesli nie jestescie pewni po prostu idzcie do gp niech was obejzy po to w koncu sa lekarzami .

Anna G
Początkujący
 
 
Posts: 40
Joined: 8 Dec 2008, 07:09
Location: Wrocław-Tamworth
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

:arrow: Anna G to kaszel jeszcze Ci nie przeszedl??Moze niech ktos z rodziny w Polsce poradzi sie lekarza co zrobic,bo przez 8 tyg.miec kaszel...szok!
Dobrze,ze Twoje dzieci sie nie zarazily,bo nic nie piszesz na ten temat,wiec pewnie dzieci zdrowe.
Moj synek jakos ponad miesiac temu mial wysoka goraczke(zlapala go w nocy),caly byl rozpalony i jeszcze oddychal przez buzke,bo przez nosek nie mogl,ale nie mial kaszlu.Podalam mu czopek.Rano jak wstalismy zadzwonilam do przychodni umowic sie na wizyte do lekrza.Poszlismy i lekarz przepisal nam Pracetamol na goraczke i Penicyline.Stwierdzil,ze ma infekcje drog oddechowych i dlatego nie moze oddychac noskiem,bo ma tam zatkane.Powiedzialam mu,ze myslalam ze to ta swinska grypa,bo ta goraczka nagle go zlapala i tyle sie slyszy o tej grypie,ze czlowiek sie zaczyna bac.
Po paru dniach podawania Penicyliny przeszlo mu wszystko.Tez bylam w strachu,na szczescie wszystko ok.Nikt nas nie wyprosil z przychodni.Nie wiem na jakich zasadach tu przyjmuja pacjentow,moze zalezy od lekarza.
User avatar
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posts: 877
Age: 37
Joined: 28 Jun 2007, 22:48
Reputation point: 22
Pokojowy
Top
0

malaroksi, dobrze,ze juz wam lepiej :wink:
trzymaj sie tam cieplo! juz niewiele zostalo do rozwiazania :wink:

yoki
Stały Bywalec
 
 
Posts: 325
Joined: 28 Jun 2008, 09:39
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

Hej malaroksi ja tez bylam chora niedawno.Nie wiem czy to byla swinska grypa czy zwykla bo generalnie objawy sa podobne a trafnej diagnozy przez telefon postawic sie nie da :mrgreen: U mnie to trwalo okolo tygodnia moze troszke dluzej.Poniewaz nie przepadam za lekarstwami to szpikowalam sie czosnkiem,grapefruitami,herbata z miodem i cytryna,duzo odpoczywalam ;)Tak ze bedzie dobrze,trzymaj sie :mrgreen:
User avatar
hanoka77
Stały Bywalec
 
 
Posts: 314
Age: 46
Joined: 5 Feb 2009, 15:23
Location: Solihull
Reputation point: 20
Pokojowy
Top
0

Anna G wrote:Wiec moja rada to nie dzwoncie na zadna infolinie i jesli nie jestescie pewni po prostu idzcie do gp niech was obejzy po to w koncu sa lekarzami .


kobieto, czy Ty wiesz co Ty piszesz? jesli nie jestes lekarzem i nie masz pojecia w temacie to nie doradzaj. :roll:
nie ma powodu isc do przychodni, grypa nie objawia sie jakimis krostami, zeby lekarz musial je ogladac. zada te same pytania co lekarz na infolini NHS!!
z jakiegos powodu sposob postepowania w przypadku swinskiej grypy jest taki, a nie inny. i lepiej by ludzie z wlasnej "glupoty" nie zarazali innych w przychodni.
byla ostatnio taka jedna w przychodni, ja pojechalam do gp ze swichnietym stawem, byly inne zdrowe niemowleta i dzieci w kolejce do HV i ta kobitka, blada jak sciana co ledwo siedziala bo widac, ze slabo sie czula. mam nadzieje, ze jednak miala zwykle przeziebienie. szkoda, gdyby takie malenstwo zachorowalo.

a pozatym ten temat jest za bardzo rozdmuchany i za duza panika. robmy co mowia lekarze, zdrowy tryb zycia, higiena, nie dajmy zarazkom miejsca do wylegania sie :-D
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

agg, wnioskuje ze ty jesteś lekarzem! napisalam ze jesli nie masz pewnosci ze to moze byc swińska grypa ....pozatym nie czytasz chyba za dużo artkułów i oszukujesz sie jeśli myślisz ze na infolini pracują lekarze (zatrudniali niepełnoletnich którzy czytali ankiete i odpowiednia ilość punktów kwalfikowała na świnśka) pozatym dziecko znajomego greka leżało tydzień w szpitalu i ciągle nie wiedziano co mu jest a po tygodniu zrobili wyniki i coż wyszło ze to -świnska grypa-i zostało skierowane do szpitala po rozmowie na infolini.....wiem co pisze i wiem ze kaszle od 8 tyg. bo nie chciano mnie zbadac tylko odsylano na infolinie (i wcale nie jest mi do smiechu)`

Anna G
Początkujący
 
 
Posts: 40
Joined: 8 Dec 2008, 07:09
Location: Wrocław-Tamworth
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to ZDROWIE