NHS TAX CREDIT EXEMPTION CERTIFICATE

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...

MalePostNapisane by tomizet » 6 Jun 2009, 10:53 Re: NHS TAX CREDIT EXEMPTION CERTIFICATE

olivka wrote:a co daje wam ta karta?
czy to jest ta karta dzieki ktorej sie nie placi za leczenai i np dentyste? :roll:



Witam wszystkich wyspowiczów.
Może ten link coś pomoże:

http://www.nhs.uk/translationpolish/Pag ... vices.aspx

Pozdrawiam z Sheffield

tomizet
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 6 Jun 2009, 10:47
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by stokrotka30 » 16 Feb 2010, 08:31 Re: NHS TAX CREDIT EXEMPTION CERTIFICATE

agg,
czesc:) jestem nowa tu na stronce i nie bardzo wiem cio i jak ale mam pytanie na ktore moze ktos z Was zna odpowiedz:)
wiem ze nie kazdy zobligowany jest do NHS kard ktora pokrywa koszty takie jak dentysta, darmowe lekarstwa czy tez okulista....ja niestety nie mam takiej. moja rodzina ma rzyznany tylko CHTC bez dodatku na Working Tax i stad moje pytanie; nie majac katry o ktorej wspomnialam wczesniej czy w razie choroby czy innego nieszczescia bedziemy musieli placic za pobut w szpitalu????????do tej pory ponosze oplaty za optyki i wszystkie tam, czy szpital bedzie platny?????moj mąż oczywiscie placi skladki na NIN i tax mu tez odbijaja, ale w sumie meczy mnie ten szpital.....wie ktos, cosik???????bede wdzieczna jezeli ktos odpisze:)
pozdrawiam serdecznie,pa

stokrotka30
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 16 Feb 2010, 08:19
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Kitty » 16 Feb 2010, 09:06 Re: NHS TAX CREDIT EXEMPTION CERTIFICATE

stokrotka30, szpital jest darmowy, takze nie masz sie co martwic ;). A jestescie wszyscy zarejestrowani w okolicznym osrodku zdrowia?Jak tak, to kazde z Was powinno miec NHS number, ktory zapewnia Wam darmowa opieke zdrowotna. Dodam jeszcze,ze w razie wypadku szpital spisuje wszystkie dane, nazwe osrodka zdrowia, w ktorym jestescie zarejestrowani i imie doktora rodzinnego i tyle ;) .
User avatar
Kitty
Zadomowiony
 
 
Posts: 803
Joined: 7 Jan 2010, 16:01
Reputation point: 19
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 16 Feb 2010, 12:34 Re: NHS TAX CREDIT EXEMPTION CERTIFICATE

stokrotka dokladnie jak pisze kitty :) nic sie nie martw! pozatym w naglych wypadkach, szpital tez Cie przyjmie i udzieli pomocy i nic nie zaplacisz. ja wyladowalam w szpitalu na 5 dzien po przyjezdzie do uk. nikt o nic nie pytal, podalam adres zamieszkania a po wypisie kazali isc do przychodni zarejestrowac sie i na kontrole. podobnie bylo z moim bratem. mial operacje i kilkudniowy pobyt w szpitalu oraz pielegniarke srodowiskowa przez kilka miesiecy.
oczywiscie inaczej sie to ma jesli korzystasz z uslug nhs i nie sa to nagle wypadki jak np. porod. przeciez wiadomo, ze ciaza kiedys sie konczy :) (no chyba, ze przedwczesny, tj to ratowanie zycia znowu).
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by stokrotka30 » 16 Feb 2010, 13:00 dziekuje:)

dziekuje Wam dziewczynki:) uspokioiłam sie bo oczywiscie mamy lokalnego lekarza GP, korzystamy z ich usług i należymy do przychodni, dzieki Bogu w razie nieszczescia nie bede musiala sie jeszcze martwic kosztami:)jejku doslownie kamien spadł mi z serca !!!!!!!!!!
wiec wyglada na to, ze mimo wszystko darmowa karta, ktora upowaznia nas do darmowych recept i optyka itd mnie sie nie bedzie nalezala, nio mowi sie trudno, najwazniejsze ze zdrówko dopisuje i prace mężuś ma :)
dziekuje i POZDRAWIAM SERDCZNIE!!!!!!!!!!!!

[ Dodano: Wto Lut 16, 2010 13:03 ]
Wiecie co dziewczynki coraz bardziej podoba mi sie ta stronka!!!!!!!fajna sprawa, zawsze można sie podzielić, doradzić- będę tu z pewnościa częściej zaglądać:))

stokrotka30
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 16 Feb 2010, 08:19
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 16 Feb 2010, 16:01 Re: NHS TAX CREDIT EXEMPTION CERTIFICATE

stokrotka30 wrote:fajna sprawa, zawsze można sie podzielić, doradzić- będę tu z pewnościa częściej zaglądać:))


a zeby nie bylo nudno i monotonnie to zadymy tez tu sa :-D
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 29 Mar 2010, 18:39 Re: NHS TAX CREDIT EXEMPTION CERTIFICATE

Chcialabym odswiezyc trosze ten temat. Moje pytanie dotyczy tejze karty. Moj partner otrzymuje WTC, czy w zwiazku z tym mozemy sie starac i gdzie o TAX CREDIT EXEMPTION CERTIFICATE? Na ich oficjalnej stronie jest napisane ze przysluguje tym ktorzy otrzymuja WTC ale jest tez napisane ze nie przysluguje osobom zarabiajacym powyzej 15tys rocznie. Tak wiec jesli tylko moj partner zarabia powyzej tych 15ty a ja i dziecko pozostajemy na jego utzymaniu to przyluguje nam prawo do tych darmowych swiadczen czy nie?
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Galadriela » 29 Mar 2010, 19:02 Re: NHS TAX CREDIT EXEMPTION CERTIFICATE

ewela119 wrote:Chcialabym odswiezyc trosze ten temat. Moje pytanie dotyczy tejze karty. Moj partner otrzymuje WTC, czy w zwiazku z tym mozemy sie starac i gdzie o TAX CREDIT EXEMPTION CERTIFICATE? Na ich oficjalnej stronie jest napisane ze przysluguje tym ktorzy otrzymuja WTC ale jest tez napisane ze nie przysluguje osobom zarabiajacym powyzej 15tys rocznie. Tak wiec jesli tylko moj partner zarabia powyzej tych 15ty a ja i dziecko pozostajemy na jego utzymaniu to przyluguje nam prawo do tych darmowych swiadczen czy nie?

To kwota zarobków na rodzinę. Skoro ją przekraczacie to nie ma zmiłuj - nieważne, że tylko jedna osoba zarabia.
Po drugie trzeba mieć WTC i CTC jednocześnie (albo tylko WTC ale z elementem dotyczącym niepełnosprawności; albo tylko CTC).
Powyższe stąd
http://www.hmrc.gov.uk/manuals/ntcmanua ... n_info.htm

Wydaje mi się, że w Waszej sytuacji certyfikat po prostu nie przysługuje - zresztą jeśliby przysługiwał, to by kartę przysłali bez żadnych dodatkowych wniosków, na podstawie wniosku o tax credits.
Acha, nie wiem, do czego chciałaś jej używać - ale np. dziecko ma wszystko za darmo z lekarstwami i dentystą włącznie.

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posts: 307
Joined: 1 Jun 2008, 18:00
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 29 Mar 2010, 19:03 Re: NHS TAX CREDIT EXEMPTION CERTIFICATE

ewela119 ta karta jest automatycznie wysylana jesli sie kwalifikujecie.
jest ona imienna, ale jesli w rodzinie sa 2 dorosle osoby to chyba kazdy swoja powinien dostac :idea::
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 29 Mar 2010, 19:13 Re: NHS TAX CREDIT EXEMPTION CERTIFICATE

Chcialam jej uzywac zebysmy mogli pojsc np dp dentysty i nie musiec placic. I jeszcze chcialam zapytac czy okulary dla dziecka tez sa za darmo czy tylko wizyta u lekarza? Do tej pory do okulisty z mala chodzilam prywatnie w pl i za okularki placilam grube pieniadze :roll: Dzieki za odpowiedzi
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 30 Mar 2010, 07:47 Re: NHS TAX CREDIT EXEMPTION CERTIFICATE

ewela - ostatnio widziałem ogłoszenie na optyku i w pamięci zostało, że dzieci (nie pytaj do jakiego wieku, bo nie pamiętam) oraz dziadkowie mają za darmo. Najlepiej iść i się dowiedzieć u źródła - czyt. - u optyka.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 30 Mar 2010, 10:37 Re: NHS TAX CREDIT EXEMPTION CERTIFICATE

Wielkie dzieki, dalabym punkcik ale niestety nie moge :roll:
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by asia.z » 30 Mar 2010, 10:42 Re: NHS TAX CREDIT EXEMPTION CERTIFICATE

Dzieci maja okulary za darmo,do 16 roku zycia.
Lepiej grzeszyc i zalowac niz zalowac ze sie nie zgrzeszylo

asia.z
Raczkujący
 
 
Posts: 94
Age: 48
Joined: 16 Jan 2007, 16:37
Location: Erdington
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 30 Mar 2010, 17:21 Re: NHS TAX CREDIT EXEMPTION CERTIFICATE

asia.z wrote:Dzieci maja okulary za darmo,do 16 roku zycia.

zgadza sie, obowiazuje tak samo jak leki ;)
z tym, ze jak dziecie zacznie notorycznie psuc/gubic to zaczna obciazac kosztami :wink:
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by pawelpatrick » 1 Aug 2010, 08:32 Karty EHIC i NHS tax cred.exem.certif.

Witam, mam pytanie; czy Ktos moze korzystal z ktorejs karty bedac w kraju? Mam obie karty/cala rodzina/ Czy mozna na ktoras z tych kart isc np. do przychodni czy na badania w naglym przypadku?, bo znajac polskie smieszne realia w sluzbie zdrowia to czuje ze zadnej "pani" w recepcji nie bedzie sie chcialo tego sprawdzic i odrazu odesle mnie z kwitkiem-czy trzeba miec polskie ubezpieczenie/nie posiadam bo na stale mieszkam w Anglii/. Przebywam obecnie w kraju, za kilka dni wyjezdzam nad morze z Coreczka i chcialbym wiedziec czy w razie czego wogole nas przyjma, czy wywala oczy z pytaniem; co to za karty/a podobno jestesmy w UNII?!!!/. Prosze o odpowiedz jesli ktos wie, jest pewny, korzystal. Z gory DZIEKUJE!!

pawelpatrick
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 1 Aug 2010, 07:57
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to ZDROWIE