Cukrzyca, diabetycy w UK

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...

MalePostNapisane by łukasz ciastoń » 1 Dec 2009, 09:37 Re: Cukrzyca, diabetycy w UK

witam wszystkich
moja coreczka(11 lat) jest nowa pacjentka bo dopiero od tygodnia przyjmuje insuline ale musze powiedziec ze opieka medyczna jest na swiatowym poziomie, w szpitalu zajmowali sie nia jak ksiezniczka a po powrocie do domu nic sie nie zmienilo przyjezdza do nas pielegniarka aby pomoc nam z przeliczniem insuliny, jesli nie moze byc o danej godzinie to dzwoni i pyta o wyniki. Sami poinformowali szkole, prowadza takze szkolenia nauczycieli zeby dziecko wiedzialo ze moze w razie potrzeby na kogos liczyc. Poza tym lekarstwa i sprzet sa za darmo o czym w polsce mozna pomarzyc. Jesli chodzi o zasilek dla chorego to tez taki istnieje, mi kazali sie zglosic za kilka tygodni do Disability Allowence jesli dobrze pamietam :-). A jesli chodzi o nowo przybylych cukrzykow to najpierw trzeba sie zglosic do lekarza GP a jesli to nie pomoze to do szpitala ja tak zrobilam bo moj lekarz GP okazal sie nie doksztalconym idiotom
pozdrawiam

łukasz ciastoń
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Age: 41
Joined: 5 May 2008, 17:54
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Dankan81 » 30 Mar 2010, 10:25 Re: Cukrzyca, diabetycy w UK

A czy ma ktos jakies wiadomosci na temat POMP INSULINOWYCH ?? Czy jest to w jakims stopniu refundowane w UK czy wszsytko 100% platne. Z tego co wiem utrzymanie pompy jest tez dosc kosztowne.

Prosze o jakies info na ten temat...

pozdrawiam

Dankan81
Początkujący
 
 
Posts: 27
Joined: 20 Jan 2007, 20:24
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by P-C » 5 Aug 2011, 20:40 Re: Cukrzyca, diabetycy w UK

Podbijam temat.
Mma syna, 9 lat, cukrzyca typu 1.
Jest na pompie insulinowej.
Czy przysługują jakieś dodatkowe zasiłki na dzieciaki z niepełnosprawnościa i jak wygląda refundacja utrzymania pompy insulinowej w UK?
Ponad wątły umysł Twój bądź...
User avatar
P-C
Stały Bywalec
 
 
Posts: 377
Age: 52
Joined: 5 Jun 2011, 16:18
Location: Chelmsley Wood
Reputation point: 61
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by kik1976 » 13 Aug 2011, 08:41 Re: Cukrzyca, diabetycy w UK

P-C, wszystkie te informacje uzyskasz od gp, tylko sie tam wybirez i zapytaj. jesli chodzi o dzieci, to dbaja bardzo, potwierdza to wypowiedz z 2009 r. 2 posty wyzej.
User avatar
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posts: 970
Joined: 2 Sep 2006, 07:43
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Anastazja » 16 Aug 2011, 11:49 Re: Cukrzyca, diabetycy w UK

P-C wrote:Czy przysługują jakieś dodatkowe zasiłki na dzieciaki z niepełnosprawnościa i jak wygląda refundacja utrzymania pompy insulinowej w UK?


Co do tych zasilkow na dziecko z cukrzyca to nie jestem pewna,dla doroslych na 100% nie ma zadnych no chyba ze jest sie juz naprawde chorym przez powiklania cukrzycowe to wtedy moze cos sie dostanie,ale jesli sie choruje tylkko na cukrzyce to zasilki nie przysluguja.

Dodano: -- 16 sie 2011, o 11:52 --

Co do tej pompy insulinowej to mi proponowali na czas ciazy za darmo,ale ja nie chcialam skorzystac,na pewno dla dziecka to jest lepsze rozwiazanie,ale ja nie jestem co do nich przekonana.
Andzia
Image
User avatar
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posts: 820
Joined: 1 Jan 2007, 15:59
Location: Birmingham
Reputation point: 27
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by P-C » 17 Aug 2011, 00:32 Re: Cukrzyca, diabetycy w UK

Dziękuję.
Ponad wątły umysł Twój bądź...
User avatar
P-C
Stały Bywalec
 
 
Posts: 377
Age: 52
Joined: 5 Jun 2011, 16:18
Location: Chelmsley Wood
Reputation point: 61
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by Elizabeth » 17 Nov 2011, 15:28 Re: Cukrzyca, diabetycy w UK

Witam. Czy ktos moze mi udzielic informacji, jakie preferencje w Anglii, ma osoba chorująca na cukrzycę. Dzis w przychodni usłyszałam, ze oprócz bezpłatnych wizyt u lekarzy specjalistów, nie musi również płacić Concil tax? Czy to prawda? Proszę o odpowiedź, za którą z góry serdecznie dziękuje.Elizabeth

Elizabeth
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 5 Apr 2011, 15:07
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Anastazja » 17 Nov 2011, 17:01 Re: Cukrzyca, diabetycy w UK

hmmm pierwsze slysze :roll: A dokladnie to kto CI tak powiedzial?
Andzia
Image
User avatar
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posts: 820
Joined: 1 Jan 2007, 15:59
Location: Birmingham
Reputation point: 27
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by Elizabeth » 19 Nov 2011, 22:32 Re: Cukrzyca, diabetycy w UK

Wczoraj bedąc w przychodni, powiedziała mi o tym, pani pracująca w rejestracji.

Elizabeth
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 5 Apr 2011, 15:07
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Anastazja » 20 Nov 2011, 11:47 Re: Cukrzyca, diabetycy w UK

Troche nie chce mi sie w to wierzyc,no ale gdyby to byla prawda to fajnie by bylo,ciekawe czy moj lekarz bedzie cos wiedzial na ten temat,zapytam go przy najblizszej okazji.
Andzia
Image
User avatar
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posts: 820
Joined: 1 Jan 2007, 15:59
Location: Birmingham
Reputation point: 27
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 20 Nov 2011, 12:59 Re: Cukrzyca, diabetycy w UK

Anastazja, spytaj, spytaj.
bo jak zwykle troche "naciagana" ta informacja...
w UK jest ponad 3 miliony osob cierpiacych na cukrzyce i kilkaset tysiacy jeszcze niezdiagnozowanych.
i jakos wierzyc mi sie nie chce, ze zadna z tych osob nie musi placic council tax.
chyba, ze na tej podstawie posiada orzeczenie o niepelnosprawnosci.
szybki likn do strony nhs
http://www.nhs.uk/CarersDirect/moneyand ... ounts.aspx
a tak wogole, to chyba najrzetelniejsze info udzieli lokalny council, bo to oni ustalaja zasady i wiedza najlepiej. panie w recepcji czesto nie maja bladego pojecia o czym mowia.
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Dobosz65 » 8 Dec 2011, 15:27 Re: Cukrzyca, diabetycy w UK

to bardzo ciekawe, mój syn ma cukrzycę, ale ja nie powiem żeby był niepełnosprawny, co prawdanie jest insulino zalezny, radzi sobie bardzo dobrze w życiu :)

Dobosz65
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 8 Dec 2011, 14:43
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Anastazja » 16 Dec 2011, 11:43 Re: Cukrzyca, diabetycy w UK

cukrzyca w 30 dni:
http://www.youtube.com/watch?v=AhJlli6Z ... re=related
Felieton jest w 9 odcinkach,ale warto obejrzec....
Andzia
Image
User avatar
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posts: 820
Joined: 1 Jan 2007, 15:59
Location: Birmingham
Reputation point: 27
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 16 Dec 2011, 12:55 Re: Cukrzyca, diabetycy w UK

I tylko takie pytanie - czy te porady dotyczą obu form cukrzycy? I tej z niedoborem i tej z nadmiarem insuliny?
Bo wydaje mi się, ze najpierw należałoby określić rodzaj cukrzycy. Bo cukrzyca cukrzycy nie równa.
http://www.zyciezcukrzyca.pl/co-to-jest ... rzycy.html

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Anastazja » 16 Dec 2011, 14:56 Re: Cukrzyca, diabetycy w UK

W tych badaniach ktore ja podalam,sa uwzglednione oba typy cukrzycy 1 i 2,jesli chodzi o diete obu typow,to wlasciwie ona niczym sie nie rozni.Te dwa typy jesli chodzi o leczenie,rozni to ,ze typ pierwszy jest insulinozalezny,a typ drugi niekoniecznie,czasami przy typie 2 wystarcza sama dieta.Ja od 5 lat choruje na cukrzyce typu 1 chetnie bym sie poddala takiemu eksperymentowi,ciekawe jak by na mnie zadzialal.
Andzia
Image
User avatar
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posts: 820
Joined: 1 Jan 2007, 15:59
Location: Birmingham
Reputation point: 27
Pokojowy
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to ZDROWIE