Cukrzyca, diabetycy w UK

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...

MalePostNapisane by Dankan81 » 4 Jun 2007, 15:45 Cukrzyca, diabetycy w UK

Czy ma ktos moze jakies informacje na temat czy osobom chorym na cukrzyce zyje sie Lzyj w UK. Mysle tu np o pomocy ze strony panstwa jak chodzi o sprzet dla diabetyków... pompy insulinowe albo cos w tym stylu.....

pozdrawiam :grin:

Dankan81
Początkujący
 
 
Posts: 27
Joined: 20 Jan 2007, 20:24
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Adam-Stratford » 2 Aug 2007, 18:39 Cukrzyca

Witam. Myślę że jutro będę wiedział coś w temacie. Mam spotkanie z lekarzem. Choruje na cukrzycę typu A już od roku, natomiast w UK ide z nia do lekaża pierszy raz.

Adam-Stratford
Początkujący
 
 
Posts: 19
Age: 54
Joined: 3 Dec 2006, 17:10
Location: Stratford Upon Avon
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Dankan81 » 3 Aug 2007, 21:22 Re: Cukrzyca, diabetycy w UK

Witam serdecznie :grin:

Wiec czekam na wiesci od Ciebie z niecierpliwocia... Bardzo jestem ciekaw czego sie dowiesz...
pozdrawiam i do nastepnego posta... :grin:

Dankan81
Początkujący
 
 
Posts: 27
Joined: 20 Jan 2007, 20:24
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by baltowcom » 5 Oct 2007, 09:44 Re: Cukrzyca, diabetycy w UK

Witam.
Temat wazny,ktory takze mnie interesuje.Czy nie ma nikogo na tym forum,kto ma jakies doswiadczenia,wiadomosci o leczeniu cukrzycy w Anglii??

baltowcom
Początkujący
 
 
Posts: 16
Joined: 23 Aug 2007, 12:29
Location: Bałtów
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Beata_ » 6 Nov 2007, 19:29 Re: Cukrzyca, diabetycy w UK

mam problemy z wizyta u lekarza,za slabo znam angielski.w jednej przychodni lekarz mnie przyjal ale zapisal az 1 opakowanie paskow testowch to jest na tydzien.Ogolne wrazenia takie ze slozba zdrowia ponizej poziomu w polsce.Jest przychodnia na edgbaston z 2 polskimi lekarzami ale w recepcji wogle nie chca rozmawiac bo sie im nie chce.Twierdza ze za malo znam angielski.Moze ktos ma jakis pomysl?

Beata_
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 29 Sep 2007, 18:27
Location: birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kik1976 » 6 Nov 2007, 19:31 Re: Cukrzyca, diabetycy w UK

powiedz im, ze jest infolinia z tlumaczami, napewno nr znaja.
User avatar
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posts: 970
Joined: 2 Sep 2006, 07:43
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Beata_ » 7 Nov 2007, 14:03 Re: Cukrzyca, diabetycy w UK

kik1976 wrote:powiedz im, ze jest infolinia z tlumaczami, napewno nr znaja.

dziekuje.mam prosbe moze ty znasz ten numer albo ktos inny.Jak to wyglada ?tlumacz idzie ze mna do lekarza czy telefonicznie przekazuje co ja chce powiedziec?

Beata_
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 29 Sep 2007, 18:27
Location: birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kik1976 » 7 Nov 2007, 16:24 Re: Cukrzyca, diabetycy w UK

hmm, mnie osobiscie nie byl potrzebny, wiec go nie zapisalam, ale moja znajoma chodzi do ploznej i ma tlumacza przez telefon, drugiej skolei lekarz zalatwil, ze tlumacz chodzil z nia wszedzie przez cala ciaze lacznie z porodem. to chyba zalezy od przychodni i ludzi tam pracujacych. jednego jestem pewna, ze lekarze znaja ten telefon, bo mi kiedy proponowal lekarz zanim zaczelismy wypelniac karte zdrowia.
o cos znalazlam ''Jeśli nie jesteś pewien czy leczyć się samemu w domu czy spotkać się z lekarzem lub jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z rejestrowaniem się lub jakiekolwiek inne o praktykach lekarskich, zadzwoń na infolinie NHS Direct: 08454647.

Możesz rownież skorzystać z tego numeru w razie kłopotów ze znalezieniem najbliższej przychodni podając swój dokładny kod pocztowy i nazwę ulicy. Na początku rozmowy można poprosić o język polski ''
User avatar
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posts: 970
Joined: 2 Sep 2006, 07:43
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by erni » 28 Nov 2007, 18:43 Re: Cukrzyca, diabetycy w UK

hej chcialbym sie dowiedziec cos o cukrzycy poniewaz jedna z osob dzieki ktorej jestem na tym swiecie bardzo zle sie ostatnio czuje (tata) dostaje mocna insuline ktora juz przestaje dzialac i mu pomagac czy to oznacza cos bardzo zlego czy moge cos zrobic aby mu pomoc

erni
Początkujący
 
 
Posts: 31
Joined: 30 Jul 2007, 07:31
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Anastazja » 14 Jan 2008, 09:27 Re: Cukrzyca, diabetycy w UK

Też borykam się z tą chorobą,ale jak do tej pory jestem bardzo zadowolona z tutejszej opieki,mam najlepszą insulinę o której w Polsce mogłabym sobie pomarzyć a co najwazniejsze wszystkie leki za darmo.Staramy się z mężem o dziecko więc dodatkowo jestem pod okiem specjalistów w szpitalu i przy każdej wizycie oni sami załatwiaja nam tłumacza.Więc czego chcieć więcej?
Andzia
Image
User avatar
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posts: 820
Joined: 1 Jan 2007, 15:59
Location: Birmingham
Reputation point: 27
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by Kulturkaa » 19 Jan 2008, 21:03 Re: Cukrzyca, diabetycy w UK

Witam. ja również chciałabym sie dowiedzieć czegoś więcej na temat lekarzy diabetologów. Choruję na cukrzyce od roku dopiero, mam 18 lat a we wakacje planuję przeprowadzke do Anglii (Bedford) mój angielski nie jest fenomenalny, myslę że u lekarza byłoby ciężko:) Jak jest z lekami i ewentualnymi zasiłkmi dla chorych?
Pozdrawiam.

Kulturkaa
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 19 Jan 2008, 20:58
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Anastazja » 22 Jan 2008, 11:24 Re: Cukrzyca, diabetycy w UK

Kulturka,jesli chodzi o leki to będziesz miała wszystkie za darmo i insuliny i wszystko,no przynajmiej ja tak mam.Jesli chodzi o język to możesz poprosić o tłumacza ja nigdy nie mam z tym problemu,ale mysle że to zalezy od przychodni.A jesli chodzi o zasiłki to ja nic o takich nie wiem i jeśli ktoś coś na ten temat wie to tez chętnie z tej informacji skorzystam :-) Ogólnie jestem bardzo zadowolona z opieki w Polesce o takiej opiece mogłabym sobie pomarzyć,jestem naprawdę pod dobrym okiem fachowców.Opieka medyczna w Anglii nie ma zbyt dobrej opinii no ale chyba narzekają tylko Ci co to w PL nie musieli się leczyć...

Pozdrawiam.
Andzia
Image
User avatar
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posts: 820
Joined: 1 Jan 2007, 15:59
Location: Birmingham
Reputation point: 27
Pokojowy
Top
0

None specifiedPostNapisane by potatos » 6 Jul 2008, 05:52 Swierzy cukrzyk -mam kilka pytan?

jakie dokumenty wziac z PL aby byly honorowane w UK? Czy moge zglosic sie do lekarza w UK gdy np. bliska osoba ma full ubezpieczenie w UK? (pod nazwa full :mrgreen: rozumiem , czlonkowie rodziny ) czy zglosic sie do lekarza pierwszego kontaktu czy do specjalisty?Jesli ktos udzieli mi odpowiedzi na te glowne pytania , mam jeszcze bardziej szczegolowe? :smile: dzieki za odpowiedz z gory .Pozdrawiam

potatos
Raczkujący
 
 
Posts: 72
Joined: 29 May 2006, 03:50
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kik1976 » 6 Jul 2008, 07:24 Re: Cukrzyca, diabetycy w UK

z rodziny , to najwyzej moze byc ojciec i matka lub zona, nie wchodzi w gre rodzenstwo. pozatym idziesz i tak to do lekarza rodzinnego i mowisz mu o co chodzi, dalej bedzie wiedzial co robic. a dokumenty, napewno te na ktorych ma orzeczona ta cukrzyce.
User avatar
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posts: 970
Joined: 2 Sep 2006, 07:43
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by beata1969 » 28 Jan 2009, 23:42 Re: Cukrzyca, diabetycy w UK

Witam wszystkich
przyjechalam, tutaj ze swiezo stwierdzona cukrzyca typu 1 ,opieka jest bardzo dobra ,mam czesto badania kontrolne ,swojego lekarza oraz diabetyczke ,wszystkie leki oraz sprzet sa darmowe ,jestem bardzo zadowolona z opieki :-)

beata1969
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 28 Jan 2009, 22:37
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to ZDROWIE