Darmowe porady prawne odnosnie zaniechania leczenia.

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...
Witam, czy ktoś wie gdzie można uzyskać darmowe porady prawne na temat zanechań lekarskich? Przez nie dopatrzenie lekarza żyłem przez ostatnie 5 lat w cierpieniu. Zgłosiłem zaniechanie w leczeniu do 3 kancelarii prawnych i niestety otrzymałem odmowę ponieważ według nich niekwalifikuję się na żadne odszkodowanie. Czy istnieje inna droga uzyskania pieniędzy za stracone lata? Czy jest jakaś darmowa instytucja gdzie mógłbym o tym porozmawiać? Co mam zrobić w takiej sytuacji? Pozdrawiam.

radek1988
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 14 Nov 2015, 15:58
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

sprobuj napisac skarge do nhs i zobacz co ci odpisza
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 15 Nov 2015, 09:33

Skoro 3 kancelarie odmówiły prowadzenia tej sprawy to coś Ci to powinno powiedzieć... Oni zarabiają na życie prowadząc takie sprawy i w ich interesie jest możliwość uzyskania odszkodowania jeżeli oni uważają że nic się nie można ugrać to moim zdaniem tracisz czas.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

Sprawa nie jest łatwa do wygrania a to dlatego, że jest Bardzo trudno udowodnić lekarzowi ze czegoś zaniechał (bo jak udowodnisz brak woli) albo tym bardziej błąd w sztuce.Medycyna to nie matematyka gdzie 3x5=15 i nie ma innego rozwiązania.Pragmatyka zawodu opiera sie na subiektywnej ocenie symptomów i diagnozy opierają się na konfrontacji wniosków z obserwacji i wywiadu z pacjentem z doświadczeniem i wiedzą medyczną.A to ostatnie trudno jest zweryfikować czy ocenić.To, że każdy z kierowców ma prawo jazdy nie oznacza że każdy w sytuacjach codziennych potrafi np. właściwie ocenić odległość czy prędkość innego kierowcy.Tytuł i prawo wykonywania zawodu jest właśnie tylko takim prawem jazdy a jak jeżdżą kierowcy po drogach to sprawa zupełnie indywidualna.
Nie udowodnisz lekarzowi, ze coś źle zdiagnozował bo każdy lekarz ma wolną ocenę symptomów i objawów i każdy ma prawo podejmować decyzję co do diagnozy bez jakichkolwiek kanonów co należy a co nie.Do dosyć subiektywna sprawa a w takim przypadku zaprzęgnięcie jakichkolwiek procedur jest niemożliwe.Człowiek to nie robot czy maszyna.U każdego schorzenia czy choroby przebiegają inaczej.A niektóre nawet bezobjawowo i przy okazji się czasami o czymś dowiadujemy.
Jakiekolwiek zarzuty w stylu: "miałem krew w moczu i senność no to wiadomo, że od razu powinno robić się morfologię, no nie?" jest niezupełnie ścisłe, bo od decyzji co dalej robić i jakie badanie zlecić zależy od dziesiątków innych okoliczności.Bo może się i okazać, że krew w moczu i objawy senności są skutkiem np. nadciśnienia, czego morfologia już nie wykaże.
Wiele zależy od doświadczenia lekarza.Doświadczenie jest miara jego kunsztu.Ale nie można kogoś (lekarza) karcić (a nawet karać) za jego brak, bo inaczej żaden świeżo upieczony absolwent medycyny nie mógłby pracować w zawodzie.Zatem chcesz skarżyć lekarza za jego błędy w pragmatyce, bo miał niewystarczające doświadczenie? Tak jak w każdym zawodzie , zdarzają sie i porażki (a ty nigdy w pracy nie popełniłeś błędu?) Można by rzec: "ale przeciez stawką jest ludzkie życie?" Gdyby lekarz był świadom odpowiedzialności za błąd, to nikt nie zostałby lekarzem.Bo ryzyko jest zbyt duże.A co powiesz, że ten lekarz, który Cię żle leczył czy zdiagnozował ma z pewnością setki trafnych diagnoz i owocnych procesów leczenia u innych pacjentów??? Jedynie co można lekarzom zarzucić to zignorowanie pewnych oczywistych objawów ale i to jest z punktu prawnego wątpliwe do udowodnienia (bo jak udowodnisz, że o czymś mu sygnalizowałeś? Powiesz, że mówiłeś, a on powie, że nie.Z każdej wizyty lekarz składa raport.Jeżeli tam nie będzie wzmianki o tym co zgłaszasz, to jak myślisz, komu dadzą wiarę?)
To dlatego właśnie 3 kancelarie prawne nie chciały sie tego podjąć.To jest wątpliwe do wygrania.
Wiem co piszę, bowiem mama jest lekarzem a ojciec był sędzia w sądzie wojewódzkim (niestety już nie żyje) i podobne dysputy czasami były przedmiotem dyskusji rodziców.
Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
User avatar
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posts: 362
Age: 45
Joined: 27 Sep 2010, 22:34
Location: Birmingham
Reputation point: 75
Poczciwy
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to ZDROWIE