Uraz nogi po poslizgnieciu.Isc ponownie na pogotowie?

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...
Mam problem. Niecale trzy tygodnie temu poslizgnelam sie na mokrej podlodze( nie w pracy). Odczuwalam tylko bol miesni w udzie. Chodzilam normalnie do pracy. Po tygodniu bol zaczal ustepowac, ale poczulam bol w kolanie. Po lewej i prawej stronie, a takze mrowienie palcow. Bol sie nasilam, wiec w sobote poszlismy na pogotowie. Pielegniarka/lekarz stwierdzila, ze to nic powaznego i dala mi dwie tabletki paracetamolu i ibuprofen. Kazala brac paracetamol co 4 godziny. Dala mi tez ulotke z cwiczeniami, zebym je wykonywala, a jesli bol nie ustapi po 6 tygodniach, mam isc do gp. W sobote postanowilam wiec cwiczyc, ale niestety pojawil sie bardzo silny bol nogi i problemy z chodzeniem( kolano przeskakuje przy prostowaniu). Dzisiaj nie poszlam do pracy. Czuje pieczenie od kolana w dol i bol przy przekrecaniu kolana na boki. Im wiecej chodze, tym bardziej boli, wiec trzymam noge na wprost i staram sie jej nie ruszac. Do tego takie wiercenie w kolanie. Nie wiem co mam robic, czy isc ponownie na TO SAMO pogotowie, czy na inne czy zapisac sie prywatnie do ortopedy. Czy Waszym zdaniem powinnam cwiczyc i ten bol jest normalny, bo musze to rozruszac, czy cos jest nie tak? Dziekuje za odpowiedzi.

Orchidea86
Przyczajony
 
 
Posts: 10
Joined: 28 Jun 2013, 16:02
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

trzymanie nogi prostej to nie jest dobre rozwiazanie , idz na urgent care ale napewno nie trzymaj nogi wyprostowanej ze nia nie ruszasz bo to pogarsza sprawe
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

Dziekuje. Bylam wczoraj drugi raz na pogotowiu. Stwierdzili, ze nie potrzebuje przeswietlenia. Dali mi kodeine i recepte na nia.Powiedzieli, ze mam odpoczywac( mam isc do gp po zwolnienie lekarskie, bo oni nie moga wystawic) i po skierowanie na fizjoterapie. Ich zdaniem to naciagniete miesnie. Ale nie jestem do tego przekonana.Teraz bol jest umiejscowiony pod rzepka. Tak, jakby w srodku kolana, taki wiercacy. Chce isc na fizjoterapie. Zobaczymy, co bedzie dalej. Mam nadzieje, ze gp da mi zwolnienie, bo naprawde mam problem z chodzeniem.

Orchidea86
Przyczajony
 
 
Posts: 10
Joined: 28 Jun 2013, 16:02
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Fizjoterapia powinna pomoc , naciagniete miesnie bola , kup sobie deep heat i smaruj okolice to tez powinno pomoc przy bolach miesniowych
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

Malenka, jak smaruje noge, jest jeszcze gorzej. :-( zapisalam sie dzisiaj do ortopedy, bo ta noga od kolana w dol jest jakby lekko przekrzywiona do srodka. Najgorsze, ze bardzo boli, jak chodze i musze nabyc kule, bo nie dam rady. Czuje wiercenie i szczypanie w kolanie. Zobacze co powie ortopeda. Najgorsze, ze pracowalam u "znajomej" nie dostawalam payslipow i teraz, jak nie moge przychodzic, to ona znalazla juz kogos na moje miejsce, tak wiec durna bylam, bo teraz nie nalezy mi sie nawet sick pay. :evil:

Orchidea86
Przyczajony
 
 
Posts: 10
Joined: 28 Jun 2013, 16:02
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Ewentualnie obkladaj noge lodem obwinietym w recznik , takie urazy nie sa przyjemne ale z czasem bedzie lepiej, zycze szybkiego powrotu do zdrowia :)
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0


Return to ZDROWIE