Angielskie odpowiedniki lekarstw

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...

None specifiedPostNapisane by potatos » 8 Aug 2013, 09:12 Angielskie odpowiedniki lekarstw

konkretnie acard lub polocard.dzieki za informacje

potatos
Raczkujący
 
 
Posts: 72
Joined: 29 May 2006, 03:50
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Mirella21 » 8 Aug 2013, 09:43 Re: Angielskie odpowiedniki lekarstw

zarowno acard jak i polocard to po prostu kwas acetylosalicylowy, czyli znana wszystkim aspiryna w dawce 75 mg i w formie dojelitowej poniewaz zazwyczaj bierze sie ja dlugotrwale. kupisz ja tutaj w kazdej aptece i z polki supermarketu pod nazwa aspirin 75 mg. zwykla aspiryna ma dawke 300 mg

pozdrawiam

Mirella21
Raczkujący
 
 
Posts: 66
Joined: 3 May 2012, 22:53
Reputation point: 24
Pokojowy
Top
0

None specifiedPostNapisane by potatos » 8 Aug 2013, 10:48 Re: Angielskie odpowiedniki lekarstw

dzieki

Dodano: -- 8 sie 2013, o 10:53 --

moze wiesz gdzie kupie to ? Puritan's Pride Witamina C-1000 z bioflawonoidami i dziką różą 250 tabl..jestem w Polsce w tej chwili ale za 2 dni wyjezdzam i nie mam czasu zamawiac przez net.

potatos
Raczkujący
 
 
Posts: 72
Joined: 29 May 2006, 03:50
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 9 Aug 2013, 08:41 Re: Angielskie odpowiedniki lekarstw

Substancją czynną acardu jest faktycznie kwas acetylosalicylowy, ale... Diabeł jak zawsze tkwi w szczegółach.
Cały problem tkwi dodatkach i technologii produkcji. Dlatego to jest acard a nie aspirin.
Nie jestem farmaceutą ani lekarzem wiem jedno - u mojej mamy Acard działa, polopiryna - nie. U mnie Aspiryna bajerowska działa na migrenę, polopiryna z kiosku - nie.
Efekt placebo? Może, choć wątpię.
Życzę, żeby u Ciebie zadziałała tutejsza aspiryna.

Tak a propos- zwróćcie uwagę, że w tutejszych składach leków NIE MA kwasu acetylosalicylowego, a jest aspirin - nazwa handlowa tegoż :D Podobnie jak paracetamol i inne takie.


Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0


Return to ZDROWIE