Jak dbamy o formę

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...

FemalePostNapisane by vanilia » 13 Jul 2013, 10:20 Jak dbamy o formę

Hej. Chciałabym abyśmy w tym temacie dzielili się wskazówkami jak dbać o formę. Jakieś ciekawe ćwiczenia, diety, zdrowe przepisy. Wszystko co wam tylko przyjdzie do głowy. Ja zacznę od treningów. Pierwsze treningi zaczęłam z Ewą Chodakowską, ale po 3 m-cach stwierdziłam, że potrzebuje czegoś intensywniejszego. Przerzuciłam się więc na P90X intensywny program treningowy Tonego Hortona. Naprwdę świetny trening. Mięśnie pięknie się kształtują, zbędne cm znikają w szybkim tempie. Program trwa 3m-ce. Zrobiłam tylko dwa, bo nie długo wyjeżdżam na wakacje i nie będę miała dostępu do hantli i drążka więc postanowiłam poszukać czegoś co nie wymagałoby sprzętu. Znalazłam program Focus-T25 stworzony przez Shaun'a T, stwórcę Insanity (które też mam zamiar wypróbować jak zrobi się chłodniej). No i strzał w dziesiątkę. Ćwiczy się przez 25 min 5 razy dziennie, i szczerze nie ma nic lepszego na spalenie tkanki tłuszczowej. I pewnie będzie wiele osób, które powie w 25 min nie spalisz nic. No i tu się mylą. Tu nie ma nawet 5 sek przerwy między ćwiczeniami, ciągle przez 25 min ćwiczy się na wysokich obrotach, co pozwala spalić tyle kalori ile podczas godzinnego pobytu na siłowni. Kto nie wierzy niech zaopatrzy się w heart monitor. Np przy Total Body Circuit przez 25 spalasz ok 500 kalorii. Poza tym całym spalaniem, te ćwiczenia świetnie poprawiają formę, stajesz się bardziej wytrzymały/ła. Wydaje się, że to tylko 25 min, ale wierzcie mi to aż 25 min totalnego wypompowania. Każdy kto ćwiczy pewnie zrozumie mój zachwyt nad ciężkim treningiem. To naprawdę uzależnia. A wy jak o siebie dbacie?
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
User avatar
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posts: 684
Joined: 24 May 2007, 12:04
Location: Sheldon
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Radek_2010 » 13 Jul 2013, 20:19 Re: Jak dbamy o formę

:D :P :P silownia . bieganie . rover ... uwaga na to co sie je ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
Radek_2010
Rozeznany
 
 
Posts: 109
Joined: 7 Jan 2010, 22:04
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by vanilia » 13 Jul 2013, 22:13 Re: Jak dbamy o formę

Siłownia = P90X
Bieganie - ja wolę Plyometrics zwany Jumping trening który jest świetny na poprawę kondycji lub Total Body Circuit, który jest prześwietny szczególnie jeśli zależy nam na czasie. Jeśli chodzi o jedzenie to od kiedy zaczęłam treningi to jem dużo więcej ale zdrowych posiłków.
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
User avatar
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posts: 684
Joined: 24 May 2007, 12:04
Location: Sheldon
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 13 Jul 2013, 22:19 Re: Jak dbamy o formę

vanilia wrote:(...) Ćwiczy się przez 25 min 5 razy dziennie,(...)

rozumiem, że to propozycja dla ludzi niepracujących.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by vanilia » 14 Jul 2013, 07:16 Re: Jak dbamy o formę

Sorry miało być 25min 5 dni w tygodniu :)

Dodano: -- 14 lip 2013, o 07:22 --

Sorry miało być 25min 5 dni w tygodniu :)
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
User avatar
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posts: 684
Joined: 24 May 2007, 12:04
Location: Sheldon
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by mio » 14 Jul 2013, 10:47 Re: Jak dbamy o formę

Moj podstawowy program treningowy, biorac pod uwage lenistwo, brak czasu i zla pogode kiedy nie che sie wychodzic na zewnatrz, to 500 przysiadow co drugi dzien. Dodatkowo jakies przypadkowe cwiczenia. Dawniej bywalo lepiej, praktycznie codzienny trening. A teraz od czasu do czasu yoga, tai chi, sztuki walki. Ogolnie popieram Calisthenics czyli bodyweight excercices.
User avatar
mio
Stały Bywalec
 
 
Posts: 494
Joined: 1 Oct 2006, 22:10
Location: Mars
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malenkagdz » 14 Jul 2013, 11:23 Re: Jak dbamy o formę

boot camp. silownia, fitness , zumba, body tonning itd zalezy na jaka klase mam chec pojsc na silowni :)
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by vanilia » 14 Jul 2013, 12:03 Re: Jak dbamy o formę

mio, jak nie masz czasu spróbuj Focus T25, 25 min dziennie napewno znajdziesz. Jeśli chodzi o ćwiczenia z hantlami to mi podobało się P90X, ale chcę też spróbować body Beast, ale najpierw muszę spalić tkankę tłuszczową i napierw skonczę Focus T25, później Insanity lub Insanity Asylum vol 1 & 2, a potem Body Beast i Less Mills Combat, także treningi na rok z góry mam już praktycznie zaplanowane :). Najbardziej podoba mi się to, że można je wykonywać w domu, nie trzeba tracić czasu na dojazd do siłowni, a potrzebne są zaledwie kilka hantli np dla kobiet 2,4,6,8kg a dla facetów wedle ich potrzeb i siły, drążek i ławeczka.
Tu świetna przemiana z Body Beast:
http://www.youtube.com/watch?v=3y_Rio1E5rE

A to moja, że tak napisze mentorka Ewelina

http://www.youtube.com/watch?v=4z85Ik8bAcA

http://www.youtube.com/watch?v=xt-t8ISln4c

Naprawdę piękna przemiana należy jej się wielkie uznanie. Wiele osób ruszyło z miejsca dzięki niej. Ewela jest świetną motywacją, bynajmniej dla mnie :)
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
User avatar
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posts: 684
Joined: 24 May 2007, 12:04
Location: Sheldon
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by mio » 14 Jul 2013, 20:24 Re: Jak dbamy o formę

Vanilia, dzieki za sugestie. Ciekawe przemiany. Ogolnie wybieram tylko niektore cwiczenia bo podazanie za ustalonymi przez kogos zestawami wydaje mi sie malo motywujace i zbyt obowiazkowe.
Proponuje cwiczenia z bodyrock.tv. Moze znajdziesz jakis ciekawy workout bo jest ich mnostwo.
http://www.youtube.com/watch?v=jK_TXjN_73k
http://www.youtube.com/watch?v=rmzHUTa5vJE
http://www.youtube.com/watch?v=9bMteFx8LbM
User avatar
mio
Stały Bywalec
 
 
Posts: 494
Joined: 1 Oct 2006, 22:10
Location: Mars
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by bueno » 14 Apr 2014, 19:43 Re: Jak dbamy o formę

Moze jest ktos z Handsworth, kto nie moze sie zebrac w sobie zeby zrzucic zbedne kilogramy i potrzebowalby kogos do lepszej motywacji? Czy to pojsc na silownie cz pobiegac...?

bueno
Początkujący
 
 
Posts: 28
Joined: 29 Jun 2013, 19:17
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


Return to ZDROWIE