Recepta z Polski

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...

PostNapisane by Guest » 28 Jun 2013, 21:54 Recepta z Polski

Czy ktos wie gdzie moge wykupić taka receptę? Dzisiaj byłem chyba w 10 aptekach i reakcje były rożne jedni kategorycznie powiedzieli, ze nie uznają polskich recept inni coś tam kręcili. Jeden facet powiedział, ze sprzeda mi to lekarstwo ale nie ma na stanie i je zamówi jak wróciłem żeby je odebrać to powiedział, ze nie moze tego zamówić. Lekarstwo to jakiś naproxen niby jest używany w leczeniu nałogów alkoholowych i narkomanskich ale tez w przypadku luszczycy w Polsce lek jest wogule nie dostępny. W każdej aptece sprzedali by mi go bez problemu gdybym miał angielska receptę na polska patrzą jak na ufo. Tak do końca tez nie wiem co to za lek bo to nie dla mnie zostałem poproszony żebym spróbować to wykupić ale efekty narazie są marne.

Guest
 
 
Top
0

FemalePostNapisane by pinsleepe » 28 Jun 2013, 22:13 Re: Recepta z Polski

Nikt nie uzna recepty polskiej w UK. Polskie recepty refunduje NFZ. Wybierz sie do GP po nowa recepte lub skierowanie.
The main stumbling block in the way of any progress is and always has been unimpeachable tradition.

pinsleepe
Rozeznany
 
 
Posts: 204
Age: 40
Joined: 6 Nov 2007, 19:55
Location: Manchester
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by magiera23 » 28 Jun 2013, 22:36 Re: Recepta z Polski

Jest jakieś prawo czy tam przepis UE mówiący o honorowaniu recept pomiędzy sobą. Ale Wielka Brytania czy Finlandia, Irlandia, Austria nie stosują się do tych przepisów. Niedawno czytałem o możliwym zaostrzeniu przepisów ale co i kiedy........

Co do samej recepty to taka recepta jest traktowana jak recepta prywatna i nie podlega refundacji przez NHS. Sam nie tak dawno byłem zainteresowany tym tematem. Z tego co wyczytałem to jest możliwość wykupienia takiego leku (trzeba tylko trafić na spoko aptekarza). Trzeba im powiedzieć że chce się zapłacić 100% i że jest to recepta prywatna a nie jakiś przekręt. Czasami dobra gadka może zdziałać cuda. :D
Możesz też spróbować w aptekach internetowych (angielskich oczywiście). Jest możliwość zakupu leków na receptę tylko trzeba im receptę wysłać.
I uśmiecham się. I uśmiechnę jutro.
I zmierzam. Drogą dokądś.
User avatar
magiera23
Raczkujący
 
 
Posts: 66
Joined: 28 Mar 2007, 13:17
Reputation point: 14
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Ivoneczka23 » 28 Jun 2013, 22:41 Re: Recepta z Polski

wyslij recepte do polski niech ktos ci ja wykupi i wysle lek
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posts: 583
Age: 40
Joined: 17 Jul 2009, 17:42
Reputation point: 40
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by magiera23 » 28 Jun 2013, 22:44 Re: Recepta z Polski

Ivoneczka23 wrote:wyslij recepte do polski niech ktos ci ja wykupi i wysle lek


Napisał że w polsce jest niedostępny....
I uśmiecham się. I uśmiechnę jutro.
I zmierzam. Drogą dokądś.
User avatar
magiera23
Raczkujący
 
 
Posts: 66
Joined: 28 Mar 2007, 13:17
Reputation point: 14
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Gaba76 » 28 Jun 2013, 23:16 Re: Recepta z Polski

xxxx, naproxen to lek przeciwzapalny, działający także przeciwbólowo. Z tego co pamiętam w Polsce można go było kupić bez recepty - moja mama go używała. Może by go spróbować kupić bez recepty?! Wujek google twierdzi że tutaj też jest znany jako NSAID :)
Gaba i czasami Rafii ;)

"Hate something? Change something... Make something better."
User avatar
Gaba76
Stały Bywalec
 
 
Posts: 339
Age: 47
Joined: 1 Sep 2011, 21:33
Location: Tipton
Reputation point: 49
Pokojowy
Top
0

PostNapisane by Guest » 29 Jun 2013, 06:03 Re: Recepta z Polski

Iwoneczka lekarstwo nie jesst dla mnie poza tym napisałem, ze w Polsce jest niedostępne.
Gaba ja coś pokrecilem w nazwie wczoraj sprawdzał facet w Aptece w madrej książce i to on mi powiedział, ze to jest glownie na jakieś uzależnienia, ale tez na luszczyce. Jeszcze sie na mni popatrzył i pyta sie "to dla Ciebie" aż mi sie głupio zrobiło.
Magiera spróbuje pogadać tak jak mówisz bo w jednej aptece kobieta powiedziała, ze mi to sprzeda jeśli lekarz poprawi receptę bo ona jest tak wypisana, ze jak bym pracował w aptece to tez bym nic na nią nie sprzedał i właśnie ona powiedziała, ze cena 71£ inni mówili, ze 33£ moze właśnie tutaj chodzi o ta refundację spróbuje jeszcze pózniej pochodzić po aptekach i popytać.

Dzięki wszystkim

Guest
 
 
Top
0

FemalePostNapisane by Gaba76 » 29 Jun 2013, 09:07 Re: Recepta z Polski

:shock: £33 £71?? to to raczej nie naproxen, bo on kosztuje jakieś 5 zł. To może spytaj tej osoby, dla której to ma być co to za lek, albo chociaż na co to miało być, bo tak to latasz od apteki do apteki i szukasz wiatru w polu ;) swoją drogą co to za lekarz który przepisuje lek, który nie jest w Polsce dostępny?! :roll:
Gaba i czasami Rafii ;)

"Hate something? Change something... Make something better."
User avatar
Gaba76
Stały Bywalec
 
 
Posts: 339
Age: 47
Joined: 1 Sep 2011, 21:33
Location: Tipton
Reputation point: 49
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by Ivoneczka23 » 29 Jun 2013, 20:29 Re: Recepta z Polski

http://www.doz.pl/apteka/p8113-Naproxen ... _mg_10_szt

polska apteka internetowa..zamawiasz do najblizszej apteki przy odbiorze pokazujesz recepte..produkt dostepny w polsce

a nie sorry ten jest bez recepty nawet wystarczy kupic online
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posts: 583
Age: 40
Joined: 17 Jul 2009, 17:42
Reputation point: 40
Pokojowy
Top
0

PostNapisane by Guest » 1 Jul 2013, 11:25 Re: Recepta z Polski

Gaba jak pisałem poprzednia wiadomość recepta leżała w aucie i poprostu przekrecilem nazwę (naproxen chyba mi wpadł w ucho w reklamie) lek sie nazywa naltrexon.

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by maskarr » 17 Jan 2014, 10:08 Re: Recepta z Polski

no niestety... witaj w klubie ;) tez mialem taki problem ...

maskarr
Początkujący
 
 
Posts: 22
Joined: 15 Jan 2014, 10:30
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by marek55 » 17 Jan 2014, 17:39 Re: Recepta z Polski

witam jest na to prosty sposob,idz tu do polskiego lekarza ipowiedz o co chodzi on ci wypisze na angielskiej prywatnej rec3pcie ten lek i normalnie wykupisz go tu w aptece bez problemu .

marek55
Raczkujący
 
 
Posts: 81
Joined: 23 May 2010, 21:04
Location: west bromwich
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by mam37 » 17 Jan 2014, 17:44 Re: Recepta z Polski

marek55, to było pisane rrok temu hehehe

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posts: 493
Joined: 23 Aug 2012, 10:54
Reputation point: 45
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by Saksa » 21 Jan 2014, 12:37 Re: Recepta z Polski

Do tej pory autor juz sobie pewnie poradzil:) ale dobrze wiedziec co robic na przyszlosc w takich sytuacjach

Saksa
Początkujący
 
 
Posts: 25
Joined: 13 Nov 2013, 13:57
Reputation point: 16
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to ZDROWIE