Cytologia/smear test

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...

FemalePostNapisane by asia.z » 25 Mar 2013, 21:37 Re: Cytologia/smear test

Z tego co wyczytalam na stronie Nhs to badanie mamograficzne robi sie u kobiet po 50 roku zycia. W Plolsce to chyba troche inaczej. W sumie nigdy nie pytalam lekarza, poki co badam sie sama. Moze spytaj sie bazposrednio swojego lekarza, jak bedziesz na jakiejs wizycie.
Lepiej grzeszyc i zalowac niz zalowac ze sie nie zgrzeszylo

asia.z
Raczkujący
 
 
Posts: 94
Age: 48
Joined: 16 Jan 2007, 16:37
Location: Erdington
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Thesignerka » 27 Mar 2013, 01:48 Re: Cytologia/smear test

No to fajnie bo ja mam te III grupe juz od czerwca i nie mialam czasu tutaj tego pchnac, bo nowa robota, w koncu w zawodzie itp :/ czlowiek nawet nie mysli o braniu day off na latanie po lekarzach.
CO do mammografi to powiem tak, bo znalazlam malego guzka u siebie w listopadzie.
Ginex mi powiedzial ze mammo sie robi u starszych babek, bo badanie jest niedoskonale i przy zwartej konsystencji piersi nic nie pokazuje, bo piersi mlodych babek sa bardziej geste i zwarte. Dlatego tez mlodym babkom powinno sie robic najpierw USG.

Oglednie mowiac mammografia jest odpowiednia dla piersi typu cegla w skarpecie tudziez uszy królika ;)
'czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach'
User avatar
Thesignerka
Rozeznany
 
 
Posts: 232
Joined: 19 Feb 2011, 12:39
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by Ela Eriska » 27 Mar 2013, 08:15 Re: Cytologia/smear test

Witam:)

Jak jest tutaj z mamografią to niestety nie wiem.
Ja robiłam w Polsce,chwilkę przed 30-tką.Zaniepokoił0 mnie małe zgrubienie pod piersią,podszłam do ginekologa,nie robił absolutnie zadnych problemów ze skierowaniem na badanie.Akurat trafiłam na akcję momobusa więc nie czekalam długo(Pamiętam że byłam najmłodsza w kolejce)Wynik odebrałam po 2 tygodniach,wszystko było ok:)
ThesignerkaPierwsze słyszę :roll: ginekolog który twierdzi ze mamografie robi się starszym babkom jest chyba z kosmosu,eee...z Angli.
Warto sprawdzić tego guzka,jak będziesz w Polsce(a jakże by inaczej) lepiej stracić trochę czasu niż pierś.
Pozdrawiam.
Gdy wyliczam
dary losu...
Was zawsze liczę podwójnie...

Ela Eriska
Rozeznany
 
 
Posts: 255
Age: 47
Joined: 13 May 2011, 16:05
Reputation point: 31
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by Thesignerka » 28 Mar 2013, 20:54 Re: Cytologia/smear test

Hejka mi to powiedzial własnie ginex z pl i to bardzo dobry, ogolnie powiedzial ze mammografia moze nic nie wykazac i łątwo olac pacjentke wtedy, ze powinno byc USG i biopsja koniecznie.
Wiec dla mnie ma to sens z tą biopsją. Bez biopsji to i mammografia jest bezsensowna.

To nie sa niestety jakies bardzo dokladne badania, w dodatku tylko obrazowe, a biopsja to biopsja.
Najgorsze jest to ze w robocie mam tak okrojony urlop (bank holidaye mi biorą z urlopu) ze nie ma za wiele czasu na polskę.

Nic to bede musiałą przycisnąc tutaj GP nowego, bo z III grupa łaze juz z rok a z guzkiem pol :/
'czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach'
User avatar
Thesignerka
Rozeznany
 
 
Posts: 232
Joined: 19 Feb 2011, 12:39
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by asia.z » 28 Mar 2013, 22:32 Re: Cytologia/smear test

No to marsz do lekarza! Z tym nie ma zartow :(
Lepiej grzeszyc i zalowac niz zalowac ze sie nie zgrzeszylo

asia.z
Raczkujący
 
 
Posts: 94
Age: 48
Joined: 16 Jan 2007, 16:37
Location: Erdington
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by OWA » 4 Apr 2013, 08:49 Re: Cytologia/smear test

Wiecie może ile kosztuje USG piersi i cytologia w UK ?

OWA
Początkujący
 
 
Posts: 14
Joined: 17 Jan 2013, 07:45
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by asia.z » 4 Apr 2013, 14:54 Re: Cytologia/smear test

Cytologie robi pielegniarka w przychodni i jest za darmo. Usg pewnie tez ale to juz pewnie ze skierowaniem
Lepiej grzeszyc i zalowac niz zalowac ze sie nie zgrzeszylo

asia.z
Raczkujący
 
 
Posts: 94
Age: 48
Joined: 16 Jan 2007, 16:37
Location: Erdington
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by LadyHekate » 23 Apr 2013, 23:09 Re: Cytologia/smear test

Hej Dziewczyny!
pisalam w tym watku ostatnio, ze nie chciano mi pobrac cytologii w przychodni mimo 3 gr z badania wykonanego w PL. GP chcial to obejsc i wyslal mnie na kolposkopie, dostalam odmowe ze szpitala, ale po 2 miesiacach czekania dostalam wizyte u ginekologa i wykonano mi wreszcie to badanie, powiedzieli, ze w tym wypadku moga zrobic wyjatek i zrobic to przed 25 r.z jesli wynik sie potwierdzi powiedzieli, ze dalsze badania takze zrobia juz bez problemow. Wiec kobitki jesli cos jest nie tak to trzeba ich czasem troche pomeczyc i postawic na swoim. zdrowie jest najwazniejsze! szczegolnie, ze na poczatku latwo to wyleczyc. Pozdrawiam:)
User avatar
LadyHekate
Rozeznany
 
 
Posts: 160
Age: 34
Joined: 27 Apr 2011, 18:22
Reputation point: 16
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Luiza » 12 May 2013, 09:45 Re: Cytologia/smear test

Thesignerka wrote:Tutaj wszystko jest nei tak, niby dostajesz wezwanie na cytologie a potem ci nie chca jej zrobic.

Dwa- robie cytologie ww PL ostatnio 2x do roku, bo tu zawsze jest piekna a w PL ostatnie 4 cytologie II i III grupa, skontrolowane tutaj i znowu niby pieknie, jak wszystkie badania tutaj, a w PL wyłazi dopiero co sie dzieje na serio. Co gorsza wiekszosc GP tutaj totalnie ignoruje badania z PL nawet jak wszystko jest przetlumaczone i opieczetowane lekarzem i tlumaczem.

masakra jakas.
Spedzam caly swoj urlop na lataniu po lekarzach w PL, bo tu mimo galopujacej tarczycy itp nigdy jeszcze nie dostałam skiero do endokrynologa np lol.

Jedyne co mogę powiedzieć, to zmień lekarza. Bo nie wszędzie tak jest.
Pozdrawiam.

Dodano: -- 12 maja 2013, o 09:50 --

Dziewczyny, naprawdę, jak jakiś lekarz wam czegoś odmawia, to go zmieniajcie. Tu tak nie jest, tylko wielu lekarzy jest beznadziejnych. Ale są tez bardzo dobrzy. A jak jakiś lekarz zaniedbuje swoje obowiązki, nie chce dawać skierowań, zlecać badań to można skorzystać z pomocy organizacji o nazwie Pohwer. Tam są adwokaci, którzy chętnie napiszą skargę i zajmą się sprawą. Za darmo oczywiście.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
User avatar
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1911
Age: 42
Joined: 14 Mar 2008, 23:27
Reputation point: 71
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by ann11281 » 13 Jun 2013, 20:58 Re: Cytologia/smear test

Fajna nazwa tej organizacji :grin:
User avatar
ann11281
Rozeznany
 
 
Posts: 270
Joined: 14 Nov 2007, 16:12
Location: Oldbury
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by bogini8 » 18 Jun 2013, 20:46 Re: Cytologia/smear test

ja co roku w Polsce robie cytologie oraz usg jajnikow, wiec na tutejszej cytologi ne bylam i sie nie wybieram , po tym jak slyszalam jak to badanie tutaj wyglada, byle jak roobia pozniej wzywaja na powtorki bo nic nie wyszlo...ja podziekuje, jak na razie moze z 2 listy dostalam z zaproszeniem i tyle.
ona79, mammografie sie robi po 50 ;).....mozesz soebie dla swietego spokoju w polsce zrobic usg piersi po prostu ;)
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

Previous

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to ZDROWIE