Rejestracja w Przychodnii.

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...

FemalePostNapisane by stillinback » 13 Mar 2013, 14:59 Rejestracja w Przychodnii.

Moze ktos z Was moglby mi powiedziec, co jest potrzebne, aby moc korzystac z darmowych uslug? Chce sie zarejestrowac w przychodni. Pytanie tylko, co potrzebuje? Wiem, ze NIN na sto procent - posiadam. Ale moze jakies potwierdzenie adresu, musze miec udokumentowane odprowadzanie skladek, czy cos, czy w ogole bezrobotna osobe zarejestruja?
This board requires you to be registered and logged-in before you can view hidden messages
User avatar
stillinback
Rozeznany
 
 
Posts: 243
Joined: 24 Oct 2012, 15:52
Location: Walsall/Wlkp
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Kasiulauk » 13 Mar 2013, 15:19 Re: Rejestracja w Przychodnii.

Hejka, potrzebujesz na pewno potwierdzenie adresu i dowód osobisty i chyba to wszystko :)

Kasiulauk
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 3 Feb 2013, 11:29
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by stillinback » 13 Mar 2013, 15:28 Re: Rejestracja w Przychodnii.

hmm.. a jesli sie przeprowadzilam od 1marca i nie mam jeszcze zadnego listu na nowym adresie, moge wziac ze soba jakis list ze starym adresem? Oni to jakas kontroluja, sprawdzaja ?
This board requires you to be registered and logged-in before you can view hidden messages
User avatar
stillinback
Rozeznany
 
 
Posts: 243
Joined: 24 Oct 2012, 15:52
Location: Walsall/Wlkp
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malenkagdz » 13 Mar 2013, 19:24 Re: Rejestracja w Przychodnii.

musi byc list z nowym adresem bo ze starym odesla cie do innej przychodni blisko starego adresu. zalatw jak najszybciej list potwierdzajacy adres jakikolwiek list , wez nin i dowod i wszystko.
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by stillinback » 13 Mar 2013, 21:57 Re: Rejestracja w Przychodnii.

Super, dzieki! Czekam na list z banku, bo tez wszedzie trzeba bylo pozmieniac adresy, wiec na pewno cos przyjdzie :)
This board requires you to be registered and logged-in before you can view hidden messages
User avatar
stillinback
Rozeznany
 
 
Posts: 243
Joined: 24 Oct 2012, 15:52
Location: Walsall/Wlkp
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Ivoneczka23 » 14 Mar 2013, 13:20 Re: Rejestracja w Przychodnii.

leczenia w przychodni jest darmowe ale jesli nie masz bialej karty bedziesz musiala zaplacic za leki na recepte....jest jakas opcja zeby placic chyba 5 funtów tyg albo miesiecznie i wtedy masz jakies znizki na leki czy cos ale dokladnie nie wiem a jak masz biala karte bo np masz zarobki ponizej 16000 i working tax to leki masz za darmo
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posts: 583
Age: 40
Joined: 17 Jul 2009, 17:42
Reputation point: 40
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by malenkagdz » 14 Mar 2013, 15:49 Re: Rejestracja w Przychodnii.

jest karta NHS prescription prepayment certificate za nia 10 funtow miesiecznie chyba jest tzw 10 rat albo jednorazowo 104 czy jakos tak i leki sa potem za darmo jezeli nie ma sie tej bialej karty

a tu jest link do aplikacji :

https://apps.nhsbsa.nhs.uk/ppcwebsales/
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by stillinback » 14 Mar 2013, 19:12 Re: Rejestracja w Przychodnii.

a zeby starac sie o ta biala karte trzeba byc najpierw zarejestrowanym, wybrac lekarza czy cos, czy moge od razu juz aplikowac?
This board requires you to be registered and logged-in before you can view hidden messages
User avatar
stillinback
Rozeznany
 
 
Posts: 243
Joined: 24 Oct 2012, 15:52
Location: Walsall/Wlkp
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malenkagdz » 14 Mar 2013, 19:26 Re: Rejestracja w Przychodnii.

biala karte dostajesz jezeli pobierasz tax working i o ile sie nie myle ma sie dziecko .

co do tej karty powyzej to chyba mozna poprostu aplikowac

Dodano: -- 14 mar 2013, o 19:28 --

jest jeszcze aplikacja hc2 i hc3
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by stillinback » 15 Mar 2013, 11:03 Re: Rejestracja w Przychodnii.

No to jeszcze czyli nie dla mnie ;) Ale serdecznie dziekuje za wszystkie informacje.
This board requires you to be registered and logged-in before you can view hidden messages
User avatar
stillinback
Rozeznany
 
 
Posts: 243
Joined: 24 Oct 2012, 15:52
Location: Walsall/Wlkp
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malenkagdz » 15 Mar 2013, 14:30 Re: Rejestracja w Przychodnii.

kiedys napewno sie przydadza :)

bo jezeli masz niskie dochody to mozesz zlozyc aplikacje na hc2 lub hc3 i jezeli otrzymasz hc2 to leki, dentyste itd masz darmowe a jezeli hc3 to ma sie znizke na leki i dentyste itd
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by stillinback » 15 Mar 2013, 23:46 Re: Rejestracja w Przychodnii.

tylko, ze ja nie mam w ogole dochodow ;)
This board requires you to be registered and logged-in before you can view hidden messages
User avatar
stillinback
Rozeznany
 
 
Posts: 243
Joined: 24 Oct 2012, 15:52
Location: Walsall/Wlkp
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 16 Mar 2013, 00:28 Re: Rejestracja w Przychodnii.

malenkagdz wrote:musi byc list z nowym adresem bo ze starym odesla cie do innej przychodni blisko starego adresu. zalatw jak najszybciej list potwierdzajacy adres jakikolwiek list , wez nin i dowod i wszystko.


Jesli chodzi o sam wybor przychodni mozna wybrac taka ktora sie chce, nie ma rejonizacji. Jesli tylko beda mieli wolne miejsca to zarejestruja. Oczywiscie ze latwiej byloby dla wlasnej wygody wybrac ta najblizej domu ale obowiazku takiego nie ma. Ja z rok temu zmienilam przychodnie to w tej ktora mialam najblizej domu wkurzali mnie, nie chcieli wspolpracowac i wystawic recepty na mleko dla corki na 8 puszek na caly miesiac odrazu tylko 2 puszki co tydzien co wiazalo sie z tym ze trzeba tam bylo kazdego tygodnia isc 3 razy! Wkurzylam sie i z polecenia sasiadki przenioslam sie do przychodni do ktorej i ona nalezy i jest super ale niestety trzeba jechac przez pol miasta. No i tak od roku jezdzimy :)
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by AngelinaJ » 16 Mar 2013, 07:42 Re: Rejestracja w Przychodnii.

ewela119, rejonizacja jest, moze nie taka jak w polsce, ale jest. Tutaj przychodnie moga miec pacjentow tylko z danych postcodow i jezeli masz inny niz oni maja na liscie to kaza ci sie przepisac. Wiem o tym bo ja tak wlasnie mialam, bylam w przychodni ktora byla jak dla mnie super, ale jak sie przeprowadzilam zaraz po urodzeniu dziecka to mi powiedziano ze nie moge byc u nich i musze sie gdzies indziej przepisac bo jestem za daleko.

stillinback, a moze masz umowe z landlordem z twoim imieniem to tez moze byc jako dowod zamieszkania.
User avatar
AngelinaJ
Rozeznany
 
 
Posts: 130
Age: 39
Joined: 19 Nov 2007, 15:39
Location: Birmingham
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malenkagdz » 16 Mar 2013, 09:51 Re: Rejestracja w Przychodnii.

Zloz o hc2 moze ci przyznaja
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to ZDROWIE