Torbiel na jajnikach

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...

FemalePostNapisane by kam-baj » 30 Jan 2013, 17:42 Torbiel na jajnikach

Dzisiaj sue powiedziałam ze mam 5 cm torbiel(cyste) na prawym jajniku. Panicznie się boję ze to może być cos poważnego i czeka mnie operacja. Czy ktoś juz się z tym spotkal?

kam-baj
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 28 Aug 2012, 09:17
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by artur82 » 30 Jan 2013, 20:51 Re: Torbiel na jajnikach

A jakie miałas objawy

artur82
Początkujący
 
 
Posts: 13
Joined: 27 Apr 2011, 17:35
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by magda1984 » 31 Jan 2013, 11:36 Re: Torbiel na jajnikach

CZesc. Moge Cie pocieszyc ze torbiel na jajnikach to niemusi byc nic strasznego. Ja mialm 4lata temu torbiel na jajniku (lewym wielkosci mandarynki a na prawym 3cm.) Dostalam tabletki antykoncepcyjne od polskiego ginekologa z Coventry i po 6 miesiacach torbiele zniknely. A na pocieszenie dodam ze po odstawieniu tych tabletek zaszlam w upragniona ciaze i mam teraz wspaniala trzyletnia corke. Naprawde nie masz sie co martwic, bo jak powiedzial moj ginekolog to wiekszosc torbieli przy odpowiedniej kuracji sie wchlania. Glowa do gory i pokonaj dziada, trzymam kciuki. :grin:

magda1984
Początkujący
 
 
Posts: 25
Joined: 22 Oct 2009, 12:11
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by anna83 » 31 Jan 2013, 12:08 Re: Torbiel na jajnikach

Witaj, ja miałam także torbiela na jajniku, wielkości pięści - jednym słowem bomba zegarowa :cry: Lekarz początkowo starał się mnie leczyć tabletkami antykoncepcyjnymi, i na początku torbiel zaczął się wchłaniać, zmalał do około 3 cm, potem przy następnej wizycie okazało się, że ten drań jest tak silny, że urósł znowu razy dwa ( efekt jojo ). Lekarz od razu wypisał skierowanie do szpitala, i czekał tam na mnie za dwa dni. Strasznie się bałam operacji, ponieważ była to moja pierwsza operacja. Ale na szczęście operował mnie mój lekarz i wszystko było dobrze. Tydzień leżenia w szpitalu i szybki powrót do zdrowia. Jeżeli chodzi o objawy, to ja nie miałam żadnych, typu bóli czy krwawień. Moim objawem było to, że nie dostałam miesiączki, a wiedziałam, że nie jestem w ciąży, i poszłam do lekarza. Niestety u co niektórych pacjentek historia lubi się powtarzać, torbielki to lubią. Niestety mnie też dopadła powtórka, ale w łagodniejszym charakterze. Wtedy znowu leczenie tabletkami, a dodatkowo za namową mojej mamy, przykładałam do brzucha w okolice chorego jajnika, nasączoną watę ziołami szwedzkimi :-) Pewnie co niektóre z Was zaczną się śmiać. Ale mój lekarz sam był w szoku, że strasznie szybko zasuszył mi się ten torbiel. Nie bój się wszystko będzie dobrze!!!!! Także jak masz jeszcze jakieś pytania, to zapraszam. Pozdrawiam

anna83
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 16 Aug 2010, 11:57
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kam-baj » 31 Jan 2013, 23:49 Re: Torbiel na jajnikach

Właśnie ze.nie miałam żadnych objawów poprostu okres mi się spoznial więc poszłam do lekarza po cos na wywołanie, w ciąży nie mogłam być bo nie współżyłam, dziecko juz mam. Wiec dostałam skierowanie na badanie krwi i na skan i na skanie wyszło ze to tobiel. Jutro idę na rozmowę z lekarzem może mi cos konkretnego powie.

kam-baj
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 28 Aug 2012, 09:17
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by asiencja20 » 1 Feb 2013, 10:09 Re: Torbiel na jajnikach

kam-baj,sluchaj u mnie jest tak samo. nie mam okresu,w ciazy nie jestem. dostalam skierowanie na USG i na krew. Czekam na wyniki,ale Pani ktora robila mi USG stwierdzila ze cos tam widzi,i ze jest tego sporo,i wygladaja jak jajeczka. Powiedziala ze nie moze mi nic wiecej powiedziec,dopiero jak zlozy lekarzowi raport to on do mnie zadzwoni ew.wysle mi list. Takze podejrzewam torbiele,badz polipy macicy... No chyba ze to cos gorszego... Nic,poki co musze czekac. Oprocz tego ze nie mam przez dlugo czas miesiaczki mam takze czasami bole podbrzusza.

asiencja20
Początkujący
 
 
Posts: 43
Age: 33
Joined: 24 Feb 2011, 17:58
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 1 Feb 2013, 16:40 Re: Torbiel na jajnikach

asiencja20 wrote:Czekam na wyniki,ale Pani ktora robila mi USG stwierdzila ze cos tam widzi,i ze jest tego sporo,i wygladaja jak jajeczka.

zapewne to cysty. cierpisz zapewne na zespol policystycznych jajnikow. nie martw sie, jest to uleczalne. ja swego czasu tez mialam "sznur korali" zlozony wlasnie z cyst. na ktorejs z kontrolnych wizyt ze scanem wyszlo, ze sie wchlonely. ciezko mi bylo w to uwierzyc, ale bo znikanal rowniez. wciaz jestem na pigulkach. mysle jednak, ze to takie dziadostwo co lubi wracac...
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by kam-baj » 1 Feb 2013, 17:24 Re: Torbiel na jajnikach

No i byłam u lekarza wyniki mam dobre nawet poziom hormonów jest ok więc lekarz mi powiedział ze to nie od hormonów cos mi tam wyrosło bo inaczej wypisalby mi tabletki i po sprawie a tak trzeba czekać dalej na list z wynikami USG i może dopiero cos konkretnego cos powiedzą. Ale od jakiegoś czasu bolą mnie plecy i mam zgage, schudlam 2 kilo ale to chyba z nerwów. Sama juz niewiem.

kam-baj
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 28 Aug 2012, 09:17
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


Return to ZDROWIE