Powikłania po soczewkach kontaktowych

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...

MalePostNapisane by K.J. » 12 Nov 2012, 17:23 Powikłania po soczewkach kontaktowych

Hej.
Jakieś półtora roku temu zdecydowałem się na zamianę okularów na soczewki kontaktowe. Oczywiście okulista poinformował mnie o możliwych niedogodnościach jakie mogą wystąpić. Sam też zdawałem sobie sprawę, że być może akurat znajdę się w tej grupie osób, które nie mogą z rozmaitych względów nosić soczewek na stałe. Nie spodziewałem się jednak, że noszenie ich przez około 4 miesiące wywoła u mnie komplikacje zdrowotne, z którymi będę musiał się borykać do dziś.
To było jakieś 1,5 roku temu i prawdę mówiąc, żałuję wówczas podjętej decyzji. Wcześniej oczywiście pojawiały się się u mnie mniejsze lub większe problemy z oczami, ale wywołane raczej czynnikami alergicznymi, takimi jak sierść psa lub kota lub swędzenie w określonych porach roku. Jednak to było w Polsce. Gdy przyjechałem do Anglii, wszystko minęło jak ręką odjął. Objawy alergiczne ustały tak nagle, że nawet nie zdążyłem zwrócić na to uwagi. I wszystko było pięknie i kolorowo, aż do dnia, w którym wybrałem się podekscytowany do optyka na zakup - po wcześniejszych badaniach kontrolnych - soczewek kontaktowych. Dziś prawdę mówiąc żałuję tej decyzji, gdybym wiedział jak to się skończy darowałbym sobie. Od ponad roku męczę się z wciąż nawracającą infekcją oczu. Jestem odsyłany od lekarza do lekarza i żaden nie jest w stanie mi pomóc. Krople do oczu działają na krótką metę, gdy przestaję je brać objawy nawracają. Swędzenie, pieczenie, ciągłe zaczerwienienie, przekrwienie i wysychanie oczu, szczególnie w nocy podczas snu. Wcześniej kurz mi nie przeszkadzał, suche powietrze nie było większym problemem. Teraz zaś wystarczy, że włączę ogrzewanie na noc, a nad ranem, lub w środku nocy jeszcze budzę się z potwornie wysuszonymi i podrażnionymi spojówkami.
Dlatego też chciałbym po pierwsze przestrzec każdego, który pochopnie po tych śmiesznych badaniach wstępnych, które są wykonywane w salonach optycznych decyduje się na zakup soczewek, by zastanowił się dwa razy zanim to zrobi; po drugie, zastanawiam się, czy ktoś z was lub waszych znajomych miał może podobne problemy?
Ludzie chwalą sobie szkła kontaktowe, wszędzie teraz są reklamy zachęcające do ich kupna ale ja przez to, że założyłem je parę razy zniszczyłem sobie oczy. Dlatego jeszcze raz przestrzegam.
Bhamvegas
User avatar
K.J.
Stały Bywalec
 
 
Posts: 516
Age: 39
Joined: 6 Feb 2008, 20:55
Location: Birmingham
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by bham* » 12 Nov 2012, 19:54 Re: Powikłania po soczewkach kontaktowych

ja nosze soczewki kontaktowe juz ponad 5 lat i niemialam z tego powodu zadnych klopotow zdrowotnych, co prawda na poczatku mialam klopot podobny do twojego, suche oczy, bol, pieczenie...dostalam tzn. sztuczne lzy,ktore pomogly nawilzyc oczy w czasie noszenia soczewek oraz po ich zdjeciu.
mysle ze musisz udac sie do jakiegos dobrego specjalisty a najlepiej do polskiego ;)
dodam tylko ze ja moje soczewki mialam dobrane w pl, ale teraz juz od ok4 lat, kupuje i badam moj wzrok w uk, w miedzy czasie musialam miec zmienione soczewki na inne( tez miesieczne,ale innej firmy) i odpukac ale wszystko jest ok.:)
pozdrawiam, zycze zdrowia.

bham*
Początkujący
 
 
Posts: 37
Joined: 14 Mar 2012, 13:45
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Ivoneczka23 » 12 Nov 2012, 21:13 Re: Powikłania po soczewkach kontaktowych

czy moge cie zapytac jaka masz wade wzroku?
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posts: 583
Age: 40
Joined: 17 Jul 2009, 17:42
Reputation point: 40
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by bham* » 13 Nov 2012, 11:54 Re: Powikłania po soczewkach kontaktowych

jesli pytasz mnie:) to dosc duza bo -2.75 i -2.5

bham*
Początkujący
 
 
Posts: 37
Joined: 14 Mar 2012, 13:45
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by morph88 » 13 Nov 2012, 21:14 Re: Powikłania po soczewkach kontaktowych

Ja nosze soczewki 7 lat dość mocne bo -6, ale nigdy nie miałem też problemów z nimi. Zawsze kupowałem B&L Pure Vision ale 4 miesiące temu postanowiłem zakupić nowość B&L Pure Vision 2 HD. Od tamtej pory mam podobne objawy suche oczy i oczy sie męczą po połowie dnia użytkowania. Krople nic nie pomagają.

morph88
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 13 Nov 2012, 21:05
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Kamiska » 14 Nov 2012, 16:58 Re: Powikłania po soczewkach kontaktowych

Najważniejsze to dobrać odpowiednie soczewki do swoich oczu.. Mnie drażnią np.soczewki b-lens kupowałam je wPolsce w rossmanie. Njalepsze sa Jonhons&Jonhons hydrożelowe,dwutygodniowe ale spokojnie można je nosic miesiąc(mnie sie zdarza czasem dluzej nawet jak przegapie termin:P) sa miekkie bardzo,delikatne i hydrozelowe maja wiekszy % nawilzenia.. Ale zgadzam sie,ze niektore oczy po prostu sie nie nadaja do staleog noszenia szkiel kontaktowych albo po prostu sa zle dobrane..A jezeli masz takie problemy ciagle to moze masz suchosc oka?znajomy na to cierpial,mial takie same objawy(tyle,ze on nie nosil nigdy okularow ani szkiel kontaktowych).. razem z soczewkami i wczesniejsza alergia mogles sie tego nabawic..Wtedy trzeba brac leki na recepte i stosowac krople lagodzace.

Kamiska
Początkujący
 
 
Posts: 16
Joined: 19 Oct 2012, 15:42
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by violino » 1 Jan 2014, 00:50 Re: Powikłania po soczewkach kontaktowych

ja zaczelam nosic soczewki kiedy mialam 19 lat w Polsce,po 10 miesiacach przestalam...skonczylo sie miesiecznym leczeniem sterydami i antybiotykami 4 razy dziennie,poniewaz pani doktor z salonu na czas nie rozpoznala zapalenia rogowki....a wiec wyleczylam oczy i po ok.pol roku przeszlam laserowa korekcje mojej wady,bylo w miare ok,ale dzisiaj po 14 latach znowu nosze okulary/po przyjezdzie do Anglii znacznie mi sie pogorszyl/; ponad rok temu zaczelam nosic soczewki zakupione tutaj, w Anglii,przez dluzszy okres czasu nameczylam sie poniewaz oczy mi wysychaly,swedzialy,piekly,az w koncu wykupilam soczewki silikonowe i problem minal; niestety po zabiegu laserowym oczy maja uposledzona gospodarke nawadniania.....nawiasem mowiac pan, ktory wymyslil i wprowadzil laser do korekcji wzroku,dziasiaj wycofuje sie z tego,poniewaz dopiero po latach doswiadczen i wielkim boomie laserowym widac jakie szkody mozna wyrzadzic oczom,w kazdym razie ja swoim bliskim i znajomym goraco odradzam

violino
Początkujący
 
 
Posts: 21
Joined: 27 Sep 2011, 14:23
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by K.J. » 18 Jan 2014, 15:43 Re: Powikłania po soczewkach kontaktowych

Ja również w zeszłym roku miałem laserową korekcję wzroku. W sumie to namówiła mnie siostra. Teraz trochę żałuję. Jak napisałaś wyżej violino, tak i ja mam to samo teraz - oczy są nadwrażliwe, wiecznie zaczerwienione, non stop wysychają i często swędzą . Prawdziwy koszmar. Jakby tego było mało, operacja nie do końca udała się. Nie wiem co jest ze mną nie tak, zawsze mi się przytrafiają takie rzeczy. Po zabiegu wszystko wyglądało fajnie, widziałem doskonale, ale poźniej po dwóch miesiącach nastąpiła delikatna regresja. Obecnie dalej mam drobną wadę i chodzę sporadycznie na kontrole. Powiedzieli mi, żebym się nie martwił, mogą wykonać za darmo kolejną korekcję - mam 3-letnią darmową opiekę. Problem w tym, że nie mam pojęcia jak moje oczy zniosą kolejny zabieg, jeżeli teraz jest nie najweselej, to po kolejnej operacji zrujnują mi oczy już całkowicie. Będę chodził jak Jaruzelski w tych swoich okularkach. Sam nie wiem czy decydować się na kolejny zabieg czy nie.
Ale laserowej korekcji wzroku nie polecam. To niszczy totalnie oczy. Podobnie jak soczewki. Też je nosiłem jakiś czas i również nabawiłem się infekcji. Leczenie było długotrwałe i z mizernym skutkiem. Po soczewkach, a jeszcze przed zabiegiem miałem już drobne problemy z oczami. Nadwrażliwość, suchota itd. Oczywiście laserowa korekcja wzroku jeszcze to pogorszyła.
Bhamvegas
User avatar
K.J.
Stały Bywalec
 
 
Posts: 516
Age: 39
Joined: 6 Feb 2008, 20:55
Location: Birmingham
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by martaf5 » 18 Jan 2014, 19:53 Re: Powikłania po soczewkach kontaktowych

nosiłam soczewki 10 lat, przez ostatnie lata ,, jakieś gówno'' muszę tak nazwać ten twór, który jak powiedziała pani okulistka - nowa technologia która ma mikrootworki dzieki czemu oko oddycha i nie trzeba zciągać ich na noc.....
widziałam żle a mocniejsze nie dawały poprawy, mówimy o - 11 dioptrii...
Gdy śwatła lamp zaczęly mi się wieczorem <<rozszczepaić>> poszłam do innych lekarzy i każdy z nich zdiagnozował mnie tak samo czyli tragicznie...
zwyrodnienie rogówki, zmętnienie soczewki,
zaćma, i - 16 dioptrii. Jeśli mogę coś od siebie ... nie piszcie się na soczewki które nosi się długotrwale, oko musi oddychać...
jak mi kiedyś powiedział, jak wyglądałaby twoja ręka gdybyś przez wiele godzin nosiła silikonową rękawicznę, a to są oczy...

stanęłam przed wyborem, albo zdecyduję się na operacje, albo strace wzrok w sposób naturalny ...
warunek był .. o ile dobrowadzę do stanu używalności rogówkę... to był ciezki czas....
gdy zaczynałam przygodę z soczewkami to dla mnie było wybawienie, wolałam soczewki niż szkła wtedy
- 11, wiec musztardówki, potem po 10 latach dostałam rachunek, za udogodnienia- niezbyt przyjemny...
Pomyślcie o tym szczególnie jeśli wasza wada nie jest taka duża...
teraz są tak wybajerowane oprawki, które nawet dobrze widzący wykorzystują jako świetny gadzet... Okularnicy są mega pociągający...

martaf5
Raczkujący
 
 
Posts: 83
Joined: 23 Jul 2010, 21:55
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by violino » 18 Jan 2014, 21:49 Re: Powikłania po soczewkach kontaktowych

mnie tez okulista proponowal korekte/kolejny zabieg/, ale ladnie podziekowalam...noszenie soczewek to rzeczywiscie podwyzszone ryzyko infekcji,dlatego tym razem kupilam i uzywam soczewek jednodniowych/wczesniej mialam 3 miesieczne,codziennie zdejmowalam, czyscilam i do pojemniczka na noc/; ja zabieg robilam w Polsce w przeslawnej na owe czasy klinice okulistycznej na slasku, wspominam to okropnie,ale to temat rzeka; ogadalam kiedys fim na youtube o powiklaniach po zabiegu laserowym,jedna z kobiet co chwile musi nawilzac oczy,koszmar,ja chyba tez wroce do okularow

violino
Początkujący
 
 
Posts: 21
Joined: 27 Sep 2011, 14:23
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by madchen_ » 19 Jan 2014, 19:03 Re: Powikłania po soczewkach kontaktowych

ja nosze soczewki od 6 lat
prawe oko -1.5, lewe -1.0
zdarzaly sie epizody zapalenia spojowek, suchych oczu, czasami oczy ciagle mi lzawily
badanie jak i soczewki mialam dobierane w UK i nie moglam narzekac
soczewki roznia sie skladem i na to trzeba zwracac uwage
ja nosilam dosc dlugo johnson&johnson przez wielu chwalone a ja ciagle mialam problemy, co 2 godziny musialam przemywac bo mialam uczucie jakbym widziala za mgla.
zmienilam na bauch lomb i ogromna zmiana
moge nosic caly dzien bez przemywania i nic sie nie dzieje.

musisz sie zorientowac co rynek ma do zaoferowania i po prostu probowac az znajdziesz swoje wlasciwe :)
User avatar
madchen_
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Joined: 19 Jan 2014, 14:18
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by michal8 » 21 Jan 2014, 07:44 Re: Powikłania po soczewkach kontaktowych

Ja noszę soczewki od 8 lat, kiedyś sporadycznie miewałem różne problemy takie jak zaczerwienione oczy i ogólny dyskomfort, nosiłem codziennie. Problem zniknął jak zacząłem zakładać jednodniowe Acuvue ok. 3-4 dni w tygodniu (zamiennie z okularami). Zdrowie jednak jest dla mnie rzeczą najważniejszą.
User avatar
michal8
Rozeznany
 
 
Posts: 132
Joined: 20 Aug 2013, 08:44
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Saksa » 11 Feb 2014, 15:02 Re: Powikłania po soczewkach kontaktowych

Zaczelam a raczej powinnam byla nosic okulary od 18 roku zycia nie lubilam okularow wiec ich unikalam ale przy wadzie -1 juz bylam zmuszona je wlozyc na nos, wzrok sie pogarszal dosc szybko ale lekarz w PL powiedzial ze do 30 roku zycia bedzie sie pogarszal I tak bylo. Po 30 zaczelam nosic soczewki ale po 5 godz myslalam ze oczy sobie wydlubie tak mnie piekly, niestety nie moglam nosic soczewek I we wrzesniu 2013 przy wadzie -3.5 poszlam na laserowa mam nadzieje ze nie bede tutaj pisac za jakis czas ze zaluje ale na dzien dzisiejszy ciesze sie ze pozbylam sie okularow a dyskomfort z noszenia soczewek byl wiekszy niz po laserowej takze mnie osobiscie rezulatat laserowej cieszy nareszcie widze:) ale wiesz K.J tak mi przyszlo do glowy sprawdz czy nie masz uczulenia na cos co kladziesz na buzie np. krem czy zele myjace to moze miec tez wplyw na podraznione czy suche oczy. Mam nadzieje ze wszystko wroci u Ciebie do normy!

Saksa
Początkujący
 
 
Posts: 25
Joined: 13 Nov 2013, 13:57
Reputation point: 16
Neutralny
Top
0


Return to ZDROWIE