Szkla kontaktowe

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...

FemalePostNapisane by Kamiska » 24 Oct 2012, 14:12 Szkla kontaktowe

Mam pytanko-czy dostane szkla kontaktowe bez wymogu badania?Jelsi tak,to gdzie?To dla mnie b.wazne,moje juz zaczynaja mnie draznic,a jak czytalam w internecie to wszedzie chca badania zeby wydac soczewki.W Pl nawet w rossmanie kupilam..

Kamiska
Początkujący
 
 
Posts: 16
Joined: 19 Oct 2012, 15:42
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Mirella21 » 24 Oct 2012, 15:41 Re: Szkla kontaktowe

witam

ja kupuje soczewki na polskiej stronie. maja bardzo atrakcyjne ceny, a z wysylka za granice nie ma problemu. trzeba zadzwonic i uzgodnic ta sprawe. jest ich wiele, ale ja uzywam tej : http://www.soczewki.net.pl/
w Anglii bez recepty raczej nie kupisz, chyba ze online?

pozdrawiam

Mirella21
Raczkujący
 
 
Posts: 66
Joined: 3 May 2012, 22:53
Reputation point: 24
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by StepByStep » 24 Oct 2012, 17:28 Re: Szkla kontaktowe

Kamiska, nie będzie lepiej jednak wybrać się na badania skoro soczewki, których aktualnie używasz podrażniają oczy? Kiedyś rodzice przysyłali mi szkła kontaktowe do Anglii, ale w końcu zdecydowałam się zacząć kupować je tutaj i uważam, że to była bardzo dobra decyzja- ok. 10 miesięcy temu zaczęłam mieć problem z lewym okiem i dobrze było mieć już miejsce, w którym jest się zarejestrowanym zamiast biegać, szukać i się martwić ;)
nie jestem idealna, ale idealnie sobie z tym radze :)
User avatar
StepByStep
Rozeznany
 
 
Posts: 159
Age: 37
Joined: 6 Jan 2008, 14:18
Reputation point: 20
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by malenkagdz » 24 Oct 2012, 17:56 Re: Szkla kontaktowe

jezeli draznia soczewki to moze byc oznaka nawet zapalenia jakiegos i moze bez wyleczenia tego nie bedziesz mogla ich swobodnie nosic :)
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 33
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by Kamiska » 24 Oct 2012, 17:59 Re: Szkla kontaktowe

Zaczely mi podrazniac oczy,bo poprostu ich termin sie konczy,a zalezalo mi na czasie bo w poniedzialek lece do polski i myslalam,ze jednak uda mi sie tutaj gdzies kupic.Online niestety juz nie zdaze.Szkoda,jakos wytrzymam w pl sobie kupie 'zapas'.A i dziekuje za link b.korzystne ceny faktycznie maja nawet chyba skorzystam z zakupy online z przesylka wyjdzie taniej niz w optyku w ktorym zazwyczaj kupowalam. StepByStep, a podalabys mi jakis adres,namiary na to miejsce gdzie korzystasz z uslug okulisty? moze sie przyda :)

Kamiska
Początkujący
 
 
Posts: 16
Joined: 19 Oct 2012, 15:42
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Andra7 » 24 Oct 2012, 17:59 Re: Szkla kontaktowe

W Anglii nawet jak kupujesz przez Internet wymagaja recepty (trzeba przeslac) takze bez badania sie nie obejdzie! Malo tego - recepta jest wystawiana na konkretny rodzaj (marka) soczewek. Jesli chcesz kupic inne, musisz isc na kolejne badanie, kupic te soczewki w gabinecie, przyjsc na kontrole i dopiero po 2 opakowaniu wystawia ci recepte.. :(

Dodano: -- 24 paź 2012, 18:04 --

Jesli soczewki Cie draznia - kup sobie plyn nawilzajacy do zakrapiania oczu (na opakowaniu musi byc napisane ze mozna go uzywac noszac soczewki). Na chwile pomoze - ale doradzam zmienic soczewki i najlepiej zrobic badanie bo moze sie okazac ze juz wdalo sie jakies zapalenie a z oczami nie ma co ryzykowac!

Andra7
Początkujący
 
 
Posts: 45
Joined: 5 Mar 2012, 10:27
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Kamiska » 24 Oct 2012, 18:03 Re: Szkla kontaktowe

Andra7, o matko ile zamieszania :P tzn w Pl tez sie zdziwilam,ze na okulary trzeba miec recepte a na soczewki nie wymagaja a przeciez to wieksza ingerencja niz okulary.Mam swoje sprawdzone od jakiegos czasu i zawsze ich uzywam:) malenkagdz, Wiem,wiem,ale narazie tylko lekko podrazniaja bo wlansie ich termin uzywalnosci sie konczy.Myslalam,ze bede wczesniej w Pl i sie nie ubezpieczylam w zapasowe

Kamiska
Początkujący
 
 
Posts: 16
Joined: 19 Oct 2012, 15:42
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by StepByStep » 24 Oct 2012, 19:46 Re: Szkla kontaktowe

Kamiska, zaraz wyślę namiary na priv :)
nie jestem idealna, ale idealnie sobie z tym radze :)
User avatar
StepByStep
Rozeznany
 
 
Posts: 159
Age: 37
Joined: 6 Jan 2008, 14:18
Reputation point: 20
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by ingrammii » 25 Oct 2012, 11:48 Re: Szkla kontaktowe

Jestem stala uzytkowniczka soczewek kontaktowych i z uzyskaniem ich bez recepty, jesli tylko znasz swoja wade, nie ma rzadnego problemu.
Zamawiam zawsze online ze strony
http://www.contactlenses.co.uk/

cheap and free next day delivery

ingrammii
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 11 Jun 2009, 21:52
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Kamiska » 26 Oct 2012, 11:43 Re: Szkla kontaktowe

ingrammii, znam,dlatego badanie mi niepotrzebne.Dziekuje :))

Kamiska
Początkujący
 
 
Posts: 16
Joined: 19 Oct 2012, 15:42
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ann11281 » 11 Jul 2013, 08:40 Re: Szkla kontaktowe

moje soczewki acuvue advance, sa 2 razy drozsze niz w PL.
AAAA
User avatar
ann11281
Rozeznany
 
 
Posts: 270
Joined: 14 Nov 2007, 16:12
Location: Oldbury
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Thesignerka » 12 Aug 2013, 02:17 Re: Szkla kontaktowe

szkoda zamieszania, zamow z allegro albo innego serwisu tego typu 6 szt czy tam 6 kompletów z długasnym terminem i masz spokoj. I tanio. Skoro jedziesz do PL to sobie to tam odbierzesz.
Ten kraj jest zdrowo powalony, bo jak wyjasnic ze sloiczek soli do stóp kosztuje 25 funtów :D
'czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach'
User avatar
Thesignerka
Rozeznany
 
 
Posts: 232
Joined: 19 Feb 2011, 12:39
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to ZDROWIE