czy sa szkoly w ktorych ucza dzieci po polsku?

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...

MalePostNapisane by debskix » 11 Jun 2007, 00:34 czy sa szkoly w ktorych ucza dzieci po polsku?

za 2 miesiace moje 8 letnie dziecko przybedzie do uk.nie zna j.angielskiego.jak rozwiazac problem szkoly.

debskix
Przyczajony
 
 
Posts: 8
Joined: 7 Jun 2007, 18:37
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Pav-Q » 11 Jun 2007, 01:22 Re: czy sa szkoly w ktorych ucza dzieci po polsku?

dołączam się z takim samym pytaniem...
:: caveat emptor ::
User avatar
Pav-Q
Początkujący
 
 
Posts: 36
Age: 46
Joined: 7 Jun 2007, 14:44
Location: Zgorzelec-Konin
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by wsiaz » 11 Jun 2007, 14:49 Re: czy sa szkoly w ktorych ucza dzieci po polsku?

debskix wrote:za 2 miesiace moje 8 letnie dziecko przybedzie do uk.nie zna j.angielskiego.jak rozwiazac problem szkoly.


Rozwiazesz problem posylajac go do szkoly, zobaczysz jak szybko bedziesz sie uczyc angielskiego od dziecka. Ja sie prawie poplakalem, jak odbieralem syna wczesniej ze szkoly (wizyta u dentysty) wykonywal wszystkie polecenia najpierw nauczycielki, potem u dentystki, do szkoly chodzi od lutego
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

Racja... Mój syn chodzi do przedszkola, miesza języki... w jednym zdaniu, trochę polskiego, trochę angielskiego. Nie ukrywam, że uczę się też od niego... Pewnie mówi czyściej gramatycznie niż ja... :wink: Od stycznia idzie do szkoły i mam nadzieję, że będzie dobrze...
User avatar
cyrkon1
Stały Bywalec
 
 
Posts: 376
Age: 43
Joined: 19 Feb 2007, 17:35
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

potwierdzam,

nasze (6, 10, 12 lat) chodza od poczatku roku szkolnego i radza sobie normalnie czyli rewelacyjnie. jesli chcesz wysylac dzieci do szkoly w ktorej ucza po polsku, to najlepiej bedzie w polsce. :-))) osmioletni dzieciak, o przecietnej nawet wydolnosci intelektualnej, w ciagu 2 - 3 miesiecy bedzie w stanie rozumiec w zasadzie wszystkie polecenia, powie o swoich potrzebach, i dopyta jesli czegos nie bedzie wiedzial. po mniej wiecej pol roku bedzie biegal z rowiesnikami i wydzieral sie w obcym sobie do niedawna jezyku. po roku bedzie mowil z duzym zasobem slow i niemalze gramatycznie. takie dzieci nie ucza sie jak przeintelektualizowani dosrosli, nie tlumacza sobie z angielskiego na polski, ani nie studiuja budowy gramatycznej zdan. dzieci po prostu nasladuja......... zazwyczaj zreszta zwroty, a potem dopiero, w naturalny sposob, rozkladaja to na slowa :-)

bez obaw, najgorszy zawsze jest pierwszy raz.....
pozdrawiam

pe

KA i PE
 
 
Top
0

FemalePostNapisane by Betty » 14 Jun 2007, 08:20 Re: czy sa szkoly w ktorych ucza dzieci po polsku?

Pocieszające, to co piszecie... wierzę, że moje córki też szybką czyli w ciągu 2,3 m-cy
załapią angielski. Czy myślicie że warto dodatkowo prowadzać je do polskie szkoły sobotniej, czego tam mogą się nauczyć?
Pozdrawiam
Betty

Betty
Rozeznany
 
 
Posts: 108
Joined: 10 May 2007, 08:04
Location: pól godziny od centrum
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by wsiaz » 14 Jun 2007, 14:46 Re: czy sa szkoly w ktorych ucza dzieci po polsku?

jak masz czas i checi to zapisz i mozesz chodzic, ja syna nie widze caly tydzien w godzinach 8.50 - 15.20 i nie zamierzam nie widziec sie z nim dodatkowo w soboty. Jezyk polski syn uczy sie od nas i z tv.
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Mike » 29 Jun 2007, 17:00 Re: czy sa szkoly w ktorych ucza dzieci po polsku?

tak jak wyzej napisane, posylanie dziecka do takiej szkoly nie rozwiazuje problemu, dlatego takowych nie ma...
Ofrece tu sonrisa
No cuesta dinero
Intentalo!
User avatar
Mike
Zadomowiony
 
 
Posts: 782
Joined: 22 Jun 2006, 10:14
Location: znienacka
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZKOŁY