Szkoła katolicka, a szkoła świecka

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...

FemalePostNapisane by Betty » 6 Jun 2007, 08:53 Szkoła katolicka, a szkoła świecka

Własciwie to czym się różnią te dwie ...opcje, co takiego jest w katolickich szkołach, że tak są oblegane?
Jakie są szanse zapisu dziecka do szkoły katolickiej w sierpniu (aby rozpoczęło naukę
od września 07)???
Czy na Yardleyu tez jest jakaś szkoła katolicka?
Co możecie napisać o szkole Mr Wieczerzaka na Yardley Wood, czy ktoś ma tam dziciątko?
Co z innymi szkołami Primary na Acocks Green, czy ktoś ma dziecko w publicznej szkole
i może mi taką polecić.? Na Acoks albo na Yardley.
Od sierpnia będziemy szukać placówki dla córek (7 i 10 lat) raczej ku tym dzielnicom
się skłaniamy, bo tam chcemy dom wynająć, (podobają nam się te dzielnice).
Kochani możecie coś podpowiedzieć?
Przesyłam ciepełko z POlski.
Betty

Betty
Rozeznany
 
 
Posts: 108
Joined: 10 May 2007, 08:04
Location: pól godziny od centrum
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by wsiaz » 6 Jun 2007, 20:39 Re: Szkoła katolicka, a szkoła świecka

nie rozumiem czym tu sie tak podniecacie? Co to za moda teraz panuje w Pl rowniez czytalem, ze teraz mlodziez powraca do kosciolatzn, brak wam wiary w siebie??


Moj syn chodzi do szkoly , gdzie nie ma zadnego Polaka, ma teraz 5 lat, jest dzielny i daje sobie rade, jak czytam te posty o tych "polskich " szkolach, a najl;epiej jeszcze zeby katolicka byla.... heh. Nie dajcie sie zwariowac , dzieci powinny sie zycia z dziecmi tez nauczyc, a nie tylko z mamunia lub zakonnica.
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
1

MalePostNapisane by bratok » 6 Jun 2007, 22:53 Re: Szkoła katolicka, a szkoła świecka

wsiaz a ty co kryzys przechodzisz czy na urlopie ?

Betty jeżeli ci zalezy na twoim dziecku to tylko katolicka szkoła, ewentualnie jak masz kasę to do prywatnej.

szkoły publiczne swieckie maja bardzo złą opinię wsród angoli, jedynie polakom moze odpowiadają bo maja wstret do słowa katolickie.

Tu znajdziesz link.
http://www.bdsc.org.uk/schdatabase.asp

bratok
Raczkujący
 
 
Posts: 65
Age: 44
Joined: 2 Dec 2006, 16:46
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by wsiaz » 7 Jun 2007, 12:39 Re: Szkoła katolicka, a szkoła świecka

Ale zes mi pojechal, a ty masz dzieci czy ministrantem jestes i tak napisales, angole maja zla opinie o tych szkolach?

Chlopie obudz sie tutaj ci "Angole " maja gleboko w d..., koscioly i koscielne szkoly tzn katolickie.

Czy widziales "angola" zeby ladnie ubrany byl w koszule biala i lecial w pantoflach w niedziele na 11 do kosciola? Angole to nie ci..a. dziekuje
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by bratok » 7 Jun 2007, 14:57 Re: Szkoła katolicka, a szkoła świecka

hm na ministranta za stary jestem heheh.

wsiaz wrote:Chlopie obudz sie tutaj ci "Angole " maja gleboko w d..., koscioly i koscielne szkoly tzn katolickie.


chyba ci ktorzy tylko siedza na benefitach i maja wszystko w d...
mam znajomych anglikow i wiem jakie ich jest spojrzenie na sparwę klształcenia dzieci. szkoła wyznaniowa (tzn. katolicka, anglikańska itp) albo prywatna za kase.

Wsiaz poczytaj troszkę The Times albo Daily Telegraph to zobaczysz ze w czolówce szkół Primary i Secandary są szkoły wyznaniowe .

Dziękuję.
P.S aha nie spie. to ty otwórz szeroko oczy. Pozdrawiam

[ Dodano: Czw Cze 07, 2007 15:59 ]
aha z tymi katolickimi to nie chodzi za bardzo o religie, ale o to że jest tam większa dyscyplina i prezkazuja jakieś wartosci :grin:

bratok
Raczkujący
 
 
Posts: 65
Age: 44
Joined: 2 Dec 2006, 16:46
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by acmd » 7 Jun 2007, 17:06 Re: Szkoła katolicka, a szkoła świecka

No przez ostatnie kilka miesięcy był topic w gazetach, że Angole, którzy generalnie do kościółka nie chodzą, a jaki mają stosunek do zaleceń kleru to każdy na ulicy widzi, masowo wysyłają swe pociechy do szkół wyznaniowych (zwłaszcza anglikańskich).
Lewicowe gazety - takie jak Guardian czy Independent- miały niezłą polewę opisując jak to zagorzali ateiści zaczeli swoich pastorów na herbatkę zapraszać :razz: . Oczywiscie po to, zeby mały jack dostał się do szkoły kościelnej.
A wszystko dlatego, że tutaj nie ma 'selekcji' w szkołach publicznych - ba, jest ona wręcz zakazana. Zyjemy w 'welfare state' i nie może być tak, że jedne szkoły są 'lepsze 'a inne 'gorsze'.
Tak więc szkoły wyznaniowe stanowią jedyną 'furtkę' - one mogą dokonywać selekcji.. Nie wiem jak jest z KK tutaj, ale wydaje mi się, że Kościół anglikański to jest taki Kościół light w porównaniu do 'polskich proboszczów'...

dobrze że nie mam dzieci i nie muszę dokonywać takich wyborów :grin: .

acmd
Raczkujący
 
 
Posts: 85
Joined: 21 Mar 2007, 10:59
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by wsiaz » 7 Jun 2007, 18:43 Re: Szkoła katolicka, a szkoła świecka

Do szkoly wyznaniowej moje dzieci nie beda chodzily, bo nie widze takiej potrzeby -(w skrocie). Do prywatnej rowniez, bo mam niemile wspomnienia z Polski z takimi szkolami i tyle , syn chodzi do normalnej, ale jednej z najlepszych w mojej okolicy, i z tego sie ciesze, zobaczymy jak bedzie dalej, a mysle , ze bedzie dobrze i dzieci pojda dalej na studia i fakt ze ukoncza tylko normalna szkole tego nie zmieni. I nie uwazam, ze dzieci ze szkoly katolickiej beda lepsze przykladowo od moich- czas pokaze.

Te szkoly katolickie to jest wymysl i powiedzmy taka chwilowa moda , ktora wczesniej czy pozniej przeminie.
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by bratok » 7 Jun 2007, 21:59 Re: Szkoła katolicka, a szkoła świecka

wsiaz ciekawy jestem tej szkoły (jednej z lepszych) moze podasz adres zeby inni tez skorzystali.

wsiaz wrote:I nie uwazam, ze dzieci ze szkoly katolickiej beda lepsze przykladowo od moich- czas pokaze.


no zyczę ci zeby się wychowały jak najlepiej. ja nie twierdze ze dzieci z katolickich szkół sa lepsze, ale wychowanie z wiarą zawsze pomaga. Pomysl :grin:

wsiaz wrote:Te szkoly katolickie to jest wymysl i powiedzmy taka chwilowa moda , ktora wczesniej czy pozniej przeminie.


Obawiam sie ze to nie chwilowa moda, szczególnie w Anglii selekcjonowane szkoły będą coraz bardziej popularne.

[ Dodano: Czw Cze 07, 2007 23:00 ]
aha ....z nazwaniem angielskiej szkoły normalnej to przesadziłeś. czy ty masz jakiekolwiek pojęcie o szkolnictwie a anglii ?

bratok
Raczkujący
 
 
Posts: 65
Age: 44
Joined: 2 Dec 2006, 16:46
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by cyrkon1 » 7 Jun 2007, 22:26 Re: Szkoła katolicka, a szkoła świecka

Last edited by cyrkon1 on 8 Jun 2007, 21:03, edited 1 time in total.
User avatar
cyrkon1
Stały Bywalec
 
 
Posts: 376
Age: 43
Joined: 19 Feb 2007, 17:35
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by wsiaz » 8 Jun 2007, 10:22 Re: Szkoła katolicka, a szkoła świecka

1.klania sie czytanie ze zrozumieniem, pewnie na jezyku polskim myslaes zamiast o nauce to o przyszlosciowej szkole katolickiej dla swoich dzieci , bo ta pewnie , ktora konczyles byla za ciezka . Okolica dla mnie to jest odleglosc do max 3-5 mil od mojego domu, bo dalej to moze byc uciazliwe, zeby wozic dzieci do szkoly, tym bardziej , ze moja zona nie posiada prawa jazdy, a busami to moze zejsc kupe czasu.
Nazwa szkoly to Moat Farm School w Oldbury, adres dokladniejszy znajdziesz w sieci.
2. Wiara jest indywidualna sprawa czlowieka i nie uwazam, aby dobrym wyjsciem bylo narzucanie moim dzieciom wiary takiej czy owakiej, skoncza 18 lat lub zaloza swoje rodziny to beda wierzyly w co beda chcialy.
3. to jest twoja opinia, ja mam w zasadzie podobna ale troche inna bynajmniej sa to normalne szkoly tzn niekatolickie, podobna opinie mam w tym sensie, ze zdaje sobie sprawe, ze byc moze jest nizszy poziom nauczania tutaj niz w Pl, ale nie zapomnij kiedy sie startuje do szkoly tutaj , a kiedy w PL.
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by bratok » 8 Jun 2007, 15:08 Re: Szkoła katolicka, a szkoła świecka

typowy polak, musi zawsze kogoś obrazic. hm ....zaskoczony bys byl moim wyksztalceniem hehehe

wsiaz wrote:Wiara jest indywidualna sprawa czlowieka i nie uwazam, aby dobrym wyjsciem bylo narzucanie moim dzieciom wiary takiej czy owakiej, skoncza 18 lat lub zaloza swoje rodziny to beda wierzyly w co beda chcialy.


a więc twoja wiara dla ciebie to g... nic nie warte, bo gdyby była czyś wspaniałym to z pewnością chciałbyś podzielić sie tym ze swoimi dziecmi. rece opadaja :neutral:

bratok
Raczkujący
 
 
Posts: 65
Age: 44
Joined: 2 Dec 2006, 16:46
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by wsiaz » 8 Jun 2007, 16:00 Re: Szkoła katolicka, a szkoła świecka

nie zrozumiales mnie wczesniej , wiec ci napisalem o co mi chodzi.
Sluchaj , moja wiara jest dla mnie wazna, tylko ja wierze w siebie , a ty zyjesz legenda lub inna bajka i nie chce sie juz wypowiadac, bo zaraz sie odezwia wierzacy , a nie o to mi chodzi. Kiedys w bardzo dawnych czasach narod polski wierzyl w kilku lub kilkadziesieciu roznych bogow i co to zmienia, ze teraz TY wierzysz w jednego tego najlepszego. Ja wierze w siebie, bo wiem, ze jak sam nie zarobie na swoja rodzine, to kasza manna z nieba nie spadnie, rozumiesz? Jezeli jestes wyksztalcony , to bardzo dobrze i pewnie powinienes podziekowac za to rodzicom, bo to oni pewni Ci dali to wyksztalcenie, wiec ja tez dam swoim dzieciom, ale bez udzialu kosciola.

Ja ciebie nie wyzywam, jezeli sie czujesz obrazony to przepraszam, ja inaczej odbieram pewne rzeczy i tyle.

[ Dodano: Pią Cze 08, 2007 17:04 ]
wiecej na tematy religijne sie nie wypowiadam, bo szkoda moich slow i chce uszanowac innych, Kazdy ma prawo do wiary takiej jaka chce, podkreslam ja wierze w siebie
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by bratok » 8 Jun 2007, 23:15 Re: Szkoła katolicka, a szkoła świecka

no i wszystko bym zrozumial, ale jezeli jestes agnostykiem lub ateistą to po co wogole się odzywales w tym temacie ??????

oczywiscie mam swoja teorie, ale się nią nie podzielę bo nie chce mi sie czytac ze sieje katolicka propagande.

ja szanuje kazdego, aczkolwiek bardziej do mnie przemawia osoba wierząca i nie koniecznie katolik moze to byc muzulmanin czy hindus aby w cos wierzyl oprocz siebie bo to czasami moze byc niebezpieczne. ale coz pozdrawiam cie. no i mam cicha nadzieje ze kiedys zrozumiesz :shock:

bratok
Raczkujący
 
 
Posts: 65
Age: 44
Joined: 2 Dec 2006, 16:46
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by wsiaz » 9 Jun 2007, 09:52 Re: Szkoła katolicka, a szkoła świecka

Powiem , Ci tylko, ze nauczycielka religii wystawila mi w szkole ocene dobry, na koniec szkoly, uszanowala mnie za to , ze jako jeden z nielicznych sluchalem jej wywodow, zadawalem jej trudne pytania i potrafilem z nia ogolnie pogadac na rozne tematy poczawsze od dinozaurow. Nie przepisywalem na lekcji zeszytow jak inni tylko jej slychalem i na jej opowiesci odpowiadalem swoimi argumentami. Do dzisiaj mowie jej dzien dobry jak ja widze, nawet bylem u niej w domu po swiadectwo do slubu(kursy przedmalkzenskie), poczestowala mnie lampka wina, bardzo mila sytuacja. swiadectwo oczywiscie dostalem i takich ludzi szanuje mimo wielu sprzecznych opini na temat wiary.

[ Dodano: Sob Cze 09, 2007 11:04 ]
Jeszcze dodam, bo w zasadzie cie przeprosilem, ale nie powinienem wg, ojca dyrektora "...za prawde sie nie przeprasza...." Mysle, ze powienines wiedziec o co chodzi. A ojciej dyrektor jest wielkkim autorytetem, wiec to co powie jest prawie swiete :lol:
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by bratok » 9 Jun 2007, 13:11 Re: Szkoła katolicka, a szkoła świecka

no poczatek tego ostatniego wpisu byl ciekawy ale jak mi na końcu wyjechales z ojcem dyrektorem to zminilem zdanie. przepraszam ze to powiem, ale jestes typowym bylym katolikiem, ktory mysli ze wszystko toczy się wokół ojca dyrektora, złych księży itd. ale rozumiem bo jak piszesz ze jestes niewierzacy, to trudno od ciebie wymagac ze bedziesz inaczej myslal. dla mnie osobiscie o.Dyrektor nie jest autorytetem a mimo wszystko jestem głęboko wierzącym Katolkiem.

zastanawiam się tylko po co był ci ten slub koscielny ?

bratok
Raczkujący
 
 
Posts: 65
Age: 44
Joined: 2 Dec 2006, 16:46
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZKOŁY