Jaki uniwersytet wybrać? Birmingham i okolice

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...

FemalePostNapisane by elizus » 3 Dec 2016, 13:30 Jaki uniwersytet wybrać? Birmingham i okolice

Hejka. Aktualnie uczę się w drugiej klasie liceum. Za rok piszę maturę... Myślę o studiowaniu w Anglii, okolice Birmingham. Dopiero zaczęłam interesować się tematem studiów za granicą, mało wiem o systemie nauczania na uniwersytetach. Chciałabym studiować w kierunku dietetyki czy żywienia. Stąd moje pytanie jakie uniwesytety polecacie? Chciałabym też otrzymać informacje o kosztach utrzymania, godzinach zajęć w tygoniu na studiach i jak wygląda pożyczka na czesne. Będąc na studiach zdaję sobie sprawe z tego, że będę musiała podjąć prace. Stąd też pytanie czy łatwo pogodzić studia, pracę i życie towarzyskie?
Myślałam o Coventry University, czy ktoś mógłby się na jego temat wypowiedzieć?

elizus
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 3 Dec 2016, 13:19
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

teraz juz nie tak latwo by dostac pozyczke studencka w uk musisz byc tutaj 3 albo 5 lat przed rozpoczeciem studiow. godzinowo to wychodzi roznie ja mialam 3 dni zajec i 2 dni na independant study.
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

Semestr kosztuje 9000 funtow, do tego musisz sie utrzymac i gdzies mieszkac.
Nawet gdybys dostala jakims cudem pozyczke to wchodzisz w zycie z kilkudziesiecioma tysiacami dlugu i zawodem bez perspektyw na zarobki powyzej minimum krajowej.

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posts: 199
Joined: 26 Aug 2013, 20:40
Reputation point: 38
Pokojowy
Top
-2

Fajnie....:) Forum nie jest najlepszym miejscem do zbierania tego typu informacji..

http://www.studentloanrepayment.co.uk/p ... ema=PORTAL

Zasada spłaty pożyczki za czesne na studiach w Anglii jest prosta:

Spłacasz miesięcznie 9% od określonej kwoty zarobków.

Ta kwota progowa (threshold), powyżej której zaczynasz spłacanie ZALEŻY OD KRAJU w jakim mieszkasz a ściślej, gdzie rozliczasz podatki.

Dla PL to zarobki minimum 8400 funtów brutto rocznie (ok. 3500zł brutto miesięcznie), dla UK to zarobki minimum 21000 funtów brutto rocznie
(ok. 1750funtów/miesięcznie).

Dopiero gdy po studiach rozpoczniesz pracę to wówczas spłacasz 9% z nadwyżki kwoty progowej (threshold), która dla UK wynosi £21,000:

You pay 9% of anything you earn over the threshold of £21,000 per year.


How to work out your monthly repayment amount

Take away £21,000 from your annual salary before tax
Work out 9% of the remainder
Divide that figure by 12
Round down to the nearest pound
For example, if you were earning £30,000 per year:

30,000 – 21,000 = 9,000
9% of 9,000 = 810
810 / 12 = 67.5
Round down
So your monthly student loan repayment would be £67

CO JEŻELI PRZERWĘ STUDIA NA I lub II ROKU ?

CZY POŻYCZKA JEST OPROCENTOWANA?
Tak, oprocentowanie (od 1 września 2016) wynosi 4.6% i naliczane jest rocznie od kwoty jaką na dany moment nadal jesteś winien.
O najnowsze zasady spłaty możesz dopytać Student Finance England pod nr. 0044 141 243 3660

CO JEŻELI PRZERWĘ STUDIA NA I lub II ROKU ?

Nic, spłacasz pożyczoną kwotę na powyższych zasadach.

CO BĘDZIE JEŻELI PRZESTANĘ PRACOWAĆ?

Jeżeli stracisz pracę lub będziesz na urlopie macierzyńskim/tacierzyńskim spłata jest zawieszana. To bardzo korzystne warunki, nie sądzisz?

KIEDY ZACZYNAM SPŁACAĆ? CO MUSZĘ ROBIĆ GDY SKOŃCZĘ STUDIA?

Jeżeli po skończniu studiów zaczniesz zarabiać co najmniej 3500zł brutto miesięcznie, wysyłasz do Student Finance England zestawienie podatkowe "PIT" (wystawi ci je księgowy/a w firmie gdzie będziesz zatrudniony/a lub prywatny księgowy w Twojej własnej firmie).

Źródło: studia w anglii:
http://studiawanglii.pl/article/62_zasa ... y_pozyczki
Pomogła Ci moja odpowiedź? Nie żałuj i wciśnij Image :)
User avatar
Amigo_uk
Rozeznany
 
 
Posts: 246
Age: 49
Joined: 10 May 2007, 18:10
Location: Sandwell
Reputation point: 13
Neutralny
Top
4

ludzik50 wrote:Semestr kosztuje 9000 funtow, do tego musisz sie utrzymac i gdzies mieszkac.
Nawet gdybys dostala jakims cudem pozyczke to wchodzisz w zycie z kilkudziesiecioma tysiacami dlugu i zawodem bez perspektyw na zarobki powyzej minimum krajowej.


za 1 rok 9k, a nie za semestr lol.


lektura
https://www.gov.uk/apply-for-student-finance
https://www.gov.uk/student-finance/eu-students

Voltix
Rozeznany
 
 
Posts: 106
Joined: 6 Feb 2014, 12:59
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

Amigo_uk- no forum nie jest najlepsze, bo wklejasz jakies pierdoly o splatach a nawet nie rozumiesz, ze taka pozyczka sie nie nalezy autorowi, poczytaj nawet w drugim linku ktory wkleil Voltix
9k za rok - zgadza sie, ale to same czesne, a kosztow jest wiele, wiele wiecej...

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posts: 199
Joined: 26 Aug 2013, 20:40
Reputation point: 38
Pokojowy
Top
0

elizus wrote:Chciałabym studiować w kierunku dietetyki czy żywienia. Stąd moje pytanie jakie uniwersytety polecacie?

Heja, inni pisali o kosztach, to ja może 2 słowa o samych uczelniach. Niestety, nie wiem jak się akurat te kierunki mają o które pytasz. Jeżeli chodzi o techniczne, to University of Birmingham przoduje, dalej University of Warwick, i Coventry University - wszystkie byłyby dobrymi opcjami.
Jako ciekawostka, Birmingham w tym rankingu na świetnym 5 miejscu tylko odrobinkę gorzej od Oxford jeśli chodzi o najchętniej zatrudnianych absolwentów z całego kraju:
https://www.timeshighereducation.com/features/top-25-uk-universities-graduate-employment
Powodzenia.

rentgen
Przyczajony
 
 
Posts: 10
Joined: 2 Jun 2015, 19:24
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

Widzę, że u co poniektórych pojawił się okrutny ból doopska, że ktoś chce tu przyjechać i ma większe ambicje, niż praca za 7,20 w "łerhałzie" tudzież wspinaczka po szczeblach kariery aż do pozycji "wajzera".
Dobra, koniec złośliwości. Jeśli chodzi o student finance, to w obecnym stanie prawnym kwalifikujesz się na uzyskanie pożyczki pokrywającej koszty czesnego. Aby dostać pożyczkę na koszty utrzymania musiałabyś tutaj mieszkać minimum 3, a najlepiej 5 lat. Bez paniki, znam wielu studentów, którzy studiują na full time, są w podobnej sytuacji i starcza im czasu, aby przy okazji zarobić na życie.

Jeśli chodzi o uniwersytety, to w okolicy najlepsze są dwa: University of Birmingham i Warwick University (generalnie pierwsza setka najlepszych w rankingu światowym) Jeśli nie te 2, to z pewnością rozważ Aston University (ma bardzo dobrą opinię u pracodawców i przeważnie oferują studia 4- letnie, które zawierają 1 rok przeważnie płatnej praktyki, w rankingu powyżej UW)
Coventry University nie jest najgorszy (w światowym rankingu mniej więcej na poziomie UMK w Toruniu), ale miasto jest nieciekawe i nudne, wiem bo w nim mieszkam XD
Najlepiej zajrzyj na strony interesujących cię uniwersytetów, znajdź informacje o dniach otwartych (przeważnie są organizowane w soboty), zabukuj bilet i przyleć. Powodzenia i nie przejmuj się "znafcami"

DzidaMocy
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 21 Nov 2016, 13:23
Location: Kurwentry
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

@DzidaMocy od tego roku jest wymagne 5 lat pobytu, aby dostac pozyczke na utrzymanie.

Voltix
Rozeznany
 
 
Posts: 106
Joined: 6 Feb 2014, 12:59
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

Fakt faktem. Od przyszłego roku akademickiego. Jednakże prawdopodobnie na bursary można liczyć, nie jest to oczywiście kwota, za którą można się utrzymać, ale zawsze coś.

DzidaMocy
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 21 Nov 2016, 13:23
Location: Kurwentry
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZKOŁY