Studia

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...

MalePostNapisane by Tomek1613 » 28 Aug 2016, 22:22 Studia

Witam , chcialbym po maturze zacząć studia w Anglii w walsall najlepiej, ucze sie jako tech elektronik z dobrymi wynikami , w przyszlym roku mam mature, mam szanse na jakieś studia tutaj? Jesli tak to na jakiej zasadzie, proszę o pomoc.

Tomek1613
Przyczajony
 
 
Posts: 8
Joined: 28 Aug 2016, 22:15
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by ludzik50 » 31 Aug 2016, 16:34 Re: Studia

Oczywiscie ze masz- pytanie tylko czy masz pieniadze- 10.000 funtow za semestr i nastepne 20.000 na utrzymanie na rok a studia rok nie trwaja...

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posts: 199
Joined: 26 Aug 2013, 20:40
Reputation point: 38
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 31 Aug 2016, 17:46 Re: Studia

20000 rocznie na utrzymanie?
Na co?

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by malenkagdz » 31 Aug 2016, 18:13 Re: Studia

Nie bedac w uk 5 lat pozyczki nie dostaniesz i studia trzeba by bylo oplacic z wlasnej kieszeni a to koszt nie maly . w walsall jedynie jest oddzial university of wolverhampton ale twojego kierunku tam nie ma
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Tomek1613 » 31 Aug 2016, 21:57 Re: Studia

Czyli szanse zerowe. No szkoda

Tomek1613
Przyczajony
 
 
Posts: 8
Joined: 28 Aug 2016, 22:15
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 1 Sep 2016, 17:39 Re: Studia

Zacznijmy od tego, że są (albo były?) 2 formy pomocy. Pożyczka i/albo kredyt. O ile o pożyczkę może się starać tylko ktoś stąd (autochton albo rezydent) o tyle kredyt jest ogólnodostępny. Oczywiście o ile spełnisz wymagania.
O szanse i szczegóły lepiej dowiaduj się u źródeł, czyli na wybranej uczelni a nie na forum.

Uczelniom też zależy żeby mieć studentów.
Choć pod rozwagę należy wziąć przypadek gościa (anglika, żeby nie było), który studiował w Londynie a mieszkał w ... Gdańsku... Przekalkulował, że taniej mu jest latać na zajęcia niż wynająć coś w Londynie :) No i loty mu pasowały.
Nie rezygnuj - szukaj!

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Tomek1613 » 1 Sep 2016, 18:47 Re: Studia

Dzieki za motywacje, sprawdze

Tomek1613
Przyczajony
 
 
Posts: 8
Joined: 28 Aug 2016, 22:15
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Tomek1613 » 1 Sep 2016, 18:50 Re: Studia

Super, dzieki, dobra motywacja, a możesz mi podac cos w poblizu Walsall oprocz walsall college ? Z góry dziekuje juz wogole za odp. Oraz naprawde semestr to 10 tys funtow?

Tomek1613
Przyczajony
 
 
Posts: 8
Joined: 28 Aug 2016, 22:15
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malenkagdz » 4 Sep 2016, 16:01 Re: Studia

Za rok studiow ja placilam 9 tysiecy . po 3 latach mam do splacenia ponad 30tys .

EU nationals

You can apply as though you were a UK national if you’ve been living in the UK for more than 5 years before the first day of the first academic year of your course. Tak jak mowilam nikt ci pozyczki tak o nie da nie bedac tutaj 5 lat. Juz grantow nie ma . sa tylko pozyczki na studia ktore ida na konto uniwerka jak i pozyczki na zycie ktore trzeba pozniej splacic
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 4 Sep 2016, 23:08 Re: Studia

Nigdzie nie widzę wymogu 5 lat w UK. A Polak to chyba mieszkał minimum 3 lata w Polsce, co nie?

Help with tuition fees: do you qualify?
EU nationals

As an EU national, or a family member of an EU national, you can generally apply for financial help to cover the cost of tuition fees when studying in Northern Ireland, England, or Wales if:

you have been living within the EEA and Switzerland for the three years immediately before the start of your course

Źródło: https://www.nidirect.gov.uk/articles/fi ... u-students

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Voltix » 5 Sep 2016, 09:44 Re: Studia

AdamBoltryk wrote:Nigdzie nie widzę wymogu 5 lat w UK. A Polak to chyba mieszkał minimum 3 lata w Polsce, co nie?

Help with tuition fees: do you qualify?
EU nationals

As an EU national, or a family member of an EU national, you can generally apply for financial help to cover the cost of tuition fees when studying in Northern Ireland, England, or Wales if:

you have been living within the EEA and Switzerland for the three years immediately before the start of your course

Źródło: https://www.nidirect.gov.uk/articles/fi ... u-students


https://www.gov.uk/student-finance/who-qualifies

A moze jednak?

Od tego roku jest 5 lat

Voltix
Rozeznany
 
 
Posts: 106
Joined: 6 Feb 2014, 12:59
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 5 Sep 2016, 16:15 Re: Studia

A może jednak nie?

Jeszcze ostatni raz tylko wspomnę, żeby rozróżniać tuition (czesne) od kosztów utrzymania (maintenance/accomodation).

Nie chce się kłócić, bo nie jestem na świeżo w temacie, ale z tego samego źródła z broszurki dla ludzi z EU i Szwajcarii:

DO I QUALIFY?

Where you live

You must have been ‘ordinarily resident’ in the EEA or Switzerland for the three years before the start of your course.
‘Ordinarily resident’ means where you usually live, apart from temporary or occasional absences.

Dobra, ja kończę temat, bo to sam zainteresowany powinien pogrzebać a nie my odwalamy robotę za niego. Daliśmy mu wskazówki. Resztę niech sam doszuka. Takie jest moje zdanie.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZKOŁY