Szkoła dla 16latka?

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...

MalePostNapisane by PrimoPL » 5 May 2016, 16:56 Szkoła dla 16latka?

Witam, planujemy wyjazd do UK ale mamy dylemat odnośnie starszego z chłopaków. W kwietniu skończył 16lat, czyli w PL kończy właśnie gimnazjum. Jego angielski jest na całkiem niezłym poziomie. Jaka jest szansa na znalezienie szkoły w Birmingham lub okolicach dla tak dużego chłopaka? Jest w ogóle jakaś nadzieja? Z młodszym, który we wrześniu skończy 13 lat powinno chyba być mniej problemów? Proszę o rady lub podpowiedzi, może ktoś miał już takie doświadczenia ze swoim dzieckiem? Dzięki bardzo za wszystkie odpowiedzi.
User avatar
PrimoPL
Początkujący
 
 
Posts: 17
Joined: 3 May 2016, 14:11
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by emu1504 » 5 May 2016, 23:15 Re: Szkoła dla 16latka?

Byliśmy w tej samej sytuacji, z tym że nasza pociecha skończyła 17 lat i pierwszy rok liceum w Polsce. Na A-levels miała nikłe szanse, bo musiałaby w międzyczasie zaliczać GCSE. Dlatego spróbowaliśmy do szkoły z międzynarodową maturą IB. Udało się,ale musiała wcześniej zaliczyć egzamin z angielskiego. Wydaje mi się to najrozsądniejsze

emu1504
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 5 May 2016, 23:08
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by maciek109 » 24 May 2016, 11:02 Re: Szkoła dla 16latka?

Witam. Po postanowiniu przez moich rodziców że wyprowadzamy się do Anglii miałem 16 lat i ukończyłem gimnazjum. Załorzeniem było że ide odrazu do Collegu ale ze względu na słaby poziom angielskiego ( w polsce z angielskiego miałem 5,6 ) zapisano mnie na ESOL. Po ukończeniu całego roku na tym kursie dostałem się do collegu który właśnie kończę. Jeżli państwo nie chcą żeby syn "zmarnował" rok na ESOLjak ja to z wielką chęcią pomogę mu w dostaniu się na normalny kurs podczas którego będzię mógł zdać GCSE's z angielskiego i matematyki. Dla mnie i moim zdaniem ESOL to totalna strata czasu a w tym wieku szybko się uczy języków więc nie będzie to wielkim problemem dla niego. Polecam się na przyszłość

P.S : Nie przepraszam za błędy językowe :D

maciek109
Rozeznany
 
 
Posts: 132
Age: 28
Joined: 5 Apr 2013, 21:17
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by PrimoPL » 24 May 2016, 14:19 Re: Szkoła dla 16latka?

Witam, właśnie z jednym z moich synów wybieram się do Dudley. Będziemy nawiedzać Birmingham więc chętnie zamienił bym parę słów z kimś kto ma z tym obeznaniem. Jeżeli nie widzisz problemu chętnie bym się gdzieś spotkał i porozmawiał. Ewentualnie pozostawię mojego maila do kontaktu bezpośredniego. My będziemy w Dudley/Birmingham w dniach 29.05 do 03.06. Pozdrawiam.

p.kulczynski@tlen.pl

Bylibyśmy wdzięczni za każdą pomoc. Piwko stawiam :D
User avatar
PrimoPL
Początkujący
 
 
Posts: 17
Joined: 3 May 2016, 14:11
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Darwas » 24 May 2016, 17:35 Re: Szkoła dla 16latka?

Jeżeli chodzi o Dudley to do Collegu dostanie się bez problemowo,będąc w Dudley jak podajesz śmiało można się wybrać do Collegu i dowiedzieć wszystkiego.Ważne aby wybrać odpowiedni bardzo wcześniej potem mogą być problemy z miejscem.Pozdrawiam życzę powodzenia jak co jestem na miejscu służę pomocą.
User avatar
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posts: 693
Joined: 26 Jan 2008, 11:01
Location: Dudley
Reputation point: 58
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by PrimoPL » 24 May 2016, 20:10 Re: Szkoła dla 16latka?

O którym collegu wspominasz? Czy jest tam tylko jeden?

PS. szukam kogoś kto by się ze mną spotkał przy piwku i zapoznał mnie z konkretami na temat okolicy.
Oczywiście piwko stawiam :)
User avatar
PrimoPL
Początkujący
 
 
Posts: 17
Joined: 3 May 2016, 14:11
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZKOŁY

cron