HNC i dalszy rozwój potym ?

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...

MalePostNapisane by Dariusz83 » 19 Jun 2015, 21:01 HNC i dalszy rozwój potym ?

Cześć. Właśnie aplikowałem i zostałem przyjęty na kurs HNC z inżynierii mechanicznej i zastanawiam sie czy ktoś już z was forumowicze skończył takowy kurs lub tez inny HNC lub HND i jak potoczyła sie wasza ścieżka zawodowa po tym kursie ? Z góry dzięki za wszelkie info, może nie tylko mi ono pomoże w przyszłości.

Dariusz83
Rozeznany
 
 
Posts: 264
Joined: 16 Mar 2012, 19:56
Reputation point: 26
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by VA » 20 Jun 2015, 11:16 Re: HNC i dalszy rozwój potym ?

Ja ukończyłem HNC in Electrical & Electronic Engineering w Solihull College w zeszłym roku. Znalazłem pracę w południowym Oxfordshire (w Brum zbyt wiele szczęścia nie miałem) w tym kierunku jeszcze zanim ten kurs ukończyłem. Miałem wcześniejsze doświadczenie i kwalifikacje (również brytyjskie) elektryka, na których im zależało, oraz doświadczenie z elektroniką, które też miało spore znaczenie.
Teraz kontynuuję HND z Teesside University, distance learning, za które płaci mój pracodawca :)
Do którego college'u zapisałeś się na ten kurs?
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Dariusz83 » 20 Jun 2015, 18:48 Re: HNC i dalszy rozwój potym ?

Ja zaczynam ten kurs od września w Dudley college. Wcześniej ukończyłem Cad Cam level 3 a pózniej skupiłem sie na uzupełnieniu braków językowych. Doświadczenia tez już trochę złapałem bo od 3 lat pracuje jako maszynista na maszynach CNC( częściowe ustawianie robot plus do tego korekty w programie jezeli jest to wymagane albo zajdzie taka potrzeba). Wiem ze HNC można zrobić w 2 lata i HND tak samo różnica pomiędzy tymi dwoma kursami to ilośc modułów HND posiada ich o 4 więcej. Ze względu na to ze moja praca pozwala mi na uczęszczanie do szkoły dziennie zastanawiam sie czy nie spróbować przejść na ten HND który jest wyższym kursem w hierarchi niż HNC. Jak wyglada kwestia metoryczna takich kursów ? Sa to kursy na wysokim poziomie z materiałem przystępnie wykładanym czy tez samemu trzeba ogarniać materiał bo jak nie to goodbye ?

Dariusz83
Rozeznany
 
 
Posts: 264
Joined: 16 Mar 2012, 19:56
Reputation point: 26
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by VA » 21 Jun 2015, 14:22 Re: HNC i dalszy rozwój potym ?

HND to 8 modułów więcej. HNC Level 4 jest odpowiednikiem pierwszego roku studiów uniwersyteckich, HND L5 drugiego. Każdy moduł jest punktowany 15 lub 20 punktów i trzeba uzyskać 120 na HNC lub 240 na HND.
Spojrzyj na stronę:
http://qualifications.pearson.com/en/qu ... onals.html
tam znajdziesz wszystko na temat danych kursów. Zaglądnij na "Specifications" pod odpowiednim kursem, który Cię interesuje.

Wykłady zależą wyłącznie od tutora, ale ten sam tutor również ocenia "written assignments" - egzaminów zazwyczaj nie ma żadnych. Assignment'y robisz we własnym zakresie i na tym schodzi więcej czasu niż na wykładach. Jak pracujesz to raczej bym odradzał robić więcej niż 4 moduły na rok, ale sam zobaczysz jak pójdzie i będziesz mógł przyspieszyć jak dasz radę.

Pracujesz przy maszynach CNC, dlaczego więc nie wybrałeś Electrical & Electronic Engineering?
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Dariusz83 » 21 Jun 2015, 15:10 Re: HNC i dalszy rozwój potym ?

Zdecydowalem sie na Mechanical Engineering ponieważ nie interesują mnie maszyny pod względem programowania układów sterowania do nich ani tez ich serwisowania a strichte pod względem technologi obróbki komponentów, na przyszłość swoje plany wiąże bardziej z pozostaniem programista przez normalne p, a nie przez wersje naciągana. Niektórzy pracujący juz na tych maszynach myślą ze juz w tej chwili sa bogami a podając im zwykły rysunek techniczny nie wiedza z czym jak i dlaczego a juz nie mowię o sprawnym zaplanowaniu procesu obróbki i otrzymaniu tego co ma powstać w efekcie końcowym. A takich ludzi w tej branży nie brakuje natomiast w dalszym ciagu brak ludzi z odpowiednimi kompetencjami. To chyba z głównych powodów dlaczego wybrałem ten kurs. Dzięki za linka, szczerze mówiąc niewiedzialem ze unity sa punktowane w ten sam sposób jak u nas przedmioty na studiach. Czyli wynika z tego ze wytrwale brnąc można faktycznie dostać sie na ostatni rok studiów i zakończyć zmagania naukowe z tytułem inżyniera. Jako ze przeszedłeś przez HNC i teraz przechodzisz przez HND czy oprócz podstawowych przedmiotów które studiujesz i masz je narzucone z góry, resztę przedmiotów mozesz sobie dobrać sam tak aby spełnić tylko wymagane kryterium punktowe do zaliczenia roku ?

Dariusz83
Rozeznany
 
 
Posts: 264
Joined: 16 Mar 2012, 19:56
Reputation point: 26
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by VA » 22 Jun 2015, 09:06 Re: HNC i dalszy rozwój potym ?

Wybór przedmiotów nie jest taki oczywisty. Nie tylko punkty się liczą ale również level - na HND co najmniej 8 przedmiotów musi być L5. Niektóre przedmioty są obowiązkowe, np. matma (Analytical Methods for Engineers). Zakres wyboru zależy od studiowanego kursu, ale również od zakresu oferowanego przez wybraną szkołę. Często przedmioty są wyborem grupy.
Po ukończeniu HNC czy HND nadal nie będziesz "bogiem", ale przynajmniej będziesz miał do tego teoretyczne podstawy i oczywiście papier, który pomoże Ci podjąć pracę na odpowiednim stanowisku.
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 22 Jun 2015, 09:15

Witam,

Mozecie mi podpowiedziec czy moza sie dostac na HNC Mechanical Enginnering majac tylko "doswiadczenie" zdobyte w pracy czy potrzebne sa jakies wczesniejsze papiery zdobyte w PL albo UK ?
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by Dariusz83 » 22 Jun 2015, 11:12 Re: HNC i dalszy rozwój potym ?

Co do tego ze nie będziesz "bogiem" to trzeba zdawać sobie sprawę na samym początku . W Polsce mam ukończone studia na poziomie inżynierskim o specjalności transport przemysłowy na Politechnice Śląskiej. Ale niestety studia o mojej specjalności a praca na maszynach CNC to dwie rożne bajki. Sa tez powstało moje pytanie o przedmioty , bo Polsce za moich czasów przedmioty studiowane były z góry narzucone zależnie od roku i od wybranej specjalności a liczba punktow była tylko sumowana w czasie studiów. Jezeli zdobyłeś minimum szedłeś dalej resztę kupowałeś warunkiem ze za rok zaliczysz a jak nie to cofka o rok. Studia ukończyłem około 7 lat temu ale niestety życie zweryfikowało ze transport to nie moja bajka i bardziej fascynuje mnie moja obecna praca a może bardziej jej potencjał po osiagnięciu odpowiedniej wiedzy dla tego próbuje sie w niej rozwinąć. Co do dostania sie na kurs bez dodatkowych kwalifikacji jest z tym rożnie, niby w prospekcie piszą ze jest taka możliwość ale mozesz tez zostać odesłany na kurs przygotowujący do tych kursów. W moim przypadku o przyjęciu mimo doświadczenia pomogły moje wcześniejsze studia bo cześciowo niektore przedmioty takie jak mechanika i matematyka czy tez fizyka bedą pokrywać sie z moimi wcześniejszymi studiami. Ale to jest kwestia indywidualna i najlepiej udać sie do collegu w którym bedzie sie chciało podjąć taki kurs i porozmawiać z tutorem.

Dariusz83
Rozeznany
 
 
Posts: 264
Joined: 16 Mar 2012, 19:56
Reputation point: 26
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by VA » 23 Jun 2015, 11:52 Re:

Alzak wrote:Mozecie mi podpowiedziec czy moza sie dostac na HNC Mechanical Enginnering majac tylko "doswiadczenie" zdobyte w pracy czy potrzebne sa jakies wczesniejsze papiery zdobyte w PL albo UK ?

Ciężko byłoby jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bo sytuacja jest oceniana indywidualnie przez college. Proponuję więc umówić się na rozmowę w college'u.
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Dariusz83 » 23 Jun 2015, 12:17 Re: HNC i dalszy rozwój potym ?

Tak jak wspomniałem wcześniej a VA teraz najlepiej w kwestiach dyskusyjnych czy ktoś posiada wiedzę do dostania sie na kurs HNC jest rozmowa z prowadzącym owy kurs czyli tutorem najlepszym momentem sa dni otwarte w collegu w którym interesuje nas podjęcie nauki ale warto odwiedzić więcej niż jeden colleg, ja wybrałem w dudley colleg nie ze względu na bliskość miejsca zamieszkania a wyposażenie laboratoryjne gdyż odział został oddany dwa lata wstecz i ma niezłe wyposażenie mogę cos juz o tym powiedzieć gdyż na poprzedni kurs uczęszczałem do sandwell college i chodź colleg jest nowy jego wyposażenie juz niekoniecznie o brakach w nim nie wspominając, chodź prowadzący naprawdę byli w porządku. Jeszcze jeden plus dudley colleg nawet jezeli twój język jest słaby w pewnych punktach np. Swietnie mówisz i czytasz ale słabiej piszesz mozesz poprosić o wsparcie nauczycielskie i powinno otrzymać sie nauczyciela do pomocy, który oczywiście nie bedzie sprawdzał części metorycznej twojej pracy a cześć gramatyczna czy tez podpowie synonimy słów użytych przez ciebie. W większości przypadków do podjęcia nauki na tym poziomie minimalny poziomie języka to zaliczony esol level 1, który jest niższy od FCE . Dodam tylko ze w większości collegach na tym poziomie kończy sie nauka języka angielskiego a studenci sa wypychani jezeli maja chęci na inne kursy.

Dariusz83
Rozeznany
 
 
Posts: 264
Joined: 16 Mar 2012, 19:56
Reputation point: 26
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 23 Jun 2015, 22:14 Re: HNC i dalszy rozwój potym ?

Darek83 gdzie znalazles kursy na cad cam, a szczegolnie cam jesli moge spytac?
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by Dariusz83 » 24 Jun 2015, 00:46 Re: HNC i dalszy rozwój potym ?

Ukonczylem ten kurs w sandwell college w 2012 roku. W obecnej ofercie collegu go nie ma ale mimo wszystko warto sie przejść i zapytać. Użyteczne kursy pod CNC można znaleźć tez w dudley college. Np. Co roku od jakiegoś czasu organizują kursy tool makera po których tez można wnieść sporo do tematu CNC. Co do Camowskich kursów najlepiej przepatrzec ofertę wszystkich collegow, podczas kursu spotkałem ludzi którzy potrafili dojeżdżać na kurs z drugiego końca bham a wiec jezeli sie chce to można. Napewno dni otwarte w collegach pomagają tez obeznac sie z tematem. Np. Mój kurs Camowski mlogby sie nie odbyć bo do jego uruchomienia potrzeba było wystarczająca ilośc kandydatów a było nas niewielu o ile dobrze pamietam 7 osób, także polecam zapytać sie w collegu bo moze kursu niema na liście a sa szanse na jego organizacje. Można tez pokusić sie o zdobycie certyfikatów mastercama ale w tym wypadku chyba człowiek pozostałby bez żadnego wsparcia. Dodam tylko ze kursy w collegach zazwyczaj dużo nie kosztują, ceny za kurs wąchają sie w granicach 500 funtów.

Dariusz83
Rozeznany
 
 
Posts: 264
Joined: 16 Mar 2012, 19:56
Reputation point: 26
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by dj2102 » 20 Oct 2021, 18:13 Re: HNC i dalszy rozwój potym ?

VA wrote:Wybór przedmiotów nie jest taki oczywisty. Nie tylko punkty się liczą ale również level - na HND co najmniej 8 przedmiotów musi być L5. Niektóre przedmioty są obowiązkowe, np. matma (Analytical Methods for Engineers). Zakres wyboru zależy od studiowanego kursu, ale również od zakresu oferowanego przez wybraną szkołę. Często przedmioty są wyborem grupy.
Po ukończeniu HNC czy HND nadal nie będziesz "bogiem", ale przynajmniej będziesz miał do tego teoretyczne podstawy i oczywiście papier, który pomoże Ci podjąć pracę na odpowiednim stanowisku.


Czy skonczyles HND ?

dj2102
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 20 Oct 2021, 18:04
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


Return to SZKOŁY