Przeprowadzka z dzieckiem z polski do uk

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...

FemalePostNapisane by IKA35 » 10 Apr 2015, 17:41 Przeprowadzka z dzieckiem z polski do uk

witam !! chciałam zapytać jak to jest ze szkoła dla 2 klasisty na West Bromie ?? obecnie mioeszkamy w pl mój syn kończy 1 kl i chciałabym sie przenieść do uk , kiedyś pracowałam tam 6 lat ale wróciłam i zrobiłam najgorszy bład jaki mogłam Ludzie nie ma po co wracać do polski !!!! proszę napiszcie jaka primary school i czy dużo polskich dzieci chodzi czy łatwo sie zaklimatyzować i gdzie zapisywać dzieciaka no i oczywiście jak długo trzeba czekać na przyjęcie . z góry dzięki !!!!

IKA35
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 10 Apr 2015, 17:28
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Darwas » 11 Apr 2015, 04:56 Re: Przeprowadzka z dzieckiem z polski do uk

West Bromie na pewno jest sporo polskich dzieci,co do szkoły dobrze wybrać się osobiście do szkół w pobliżu miejsca zamieszkania aby było blisko odprowadzać dziecko do szkoły.Po odwiedzeniu kilku szkół na pewno się znajdzie miejsce w któreś ale tak jak mówię albo konkretna szkoła i szukasz wtedy mieszkania w okolicy lub masz już mieszkanie załatwione to odwiedziny szkół zostają.Co do przyjęcia jeżeli mają miejsca wolne to bez problemu przyjmą dziecko.
User avatar
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posts: 693
Joined: 26 Jan 2008, 11:01
Location: Dudley
Reputation point: 58
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by GranOla » 13 Apr 2015, 11:51 Re: Przeprowadzka z dzieckiem z polski do uk

Witaj, my już tu jesteśmy z dziećmi i również stoimy przed wyborem szkoły dla jednego z nich.
sama będę też obserwowała wątek.

Dodatkowo szukamy wciąż mieszkania :(

GranOla
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 6 Apr 2015, 22:21
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by IKA35 » 14 Apr 2015, 16:01 Re: Przeprowadzka z dzieckiem z polski do uk

HEJ !!
A w jakim wieku są wasze dzieci i w jakim stopniu znają język , mój syn ma 7 lat i nie zna ciężko mu będzie chyba , tego się boję najbardziej . Jeśli można zapytać w jakiej dzielnicy mieszkacie ?

IKA35
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 10 Apr 2015, 17:28
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by GranOla » 14 Apr 2015, 19:47 Re: Przeprowadzka z dzieckiem z polski do uk

My poki co mieszkamy na Tiptonie. Mysle ze docelowo chyba tez tu albo Dudley.
Moj syn ma 6 lat. Angielski mial wczesniej w Polsce w zerowce, zna podstawy takie przedszkole, liczenie, kolory, zwierzeta, części garderoby itp.
Z tego co zaobserwowałam nie ma problemu z Zabawa. Obcojęzycznymi dziecimi, na migi ale sie w zabawie dogaduje. Jest ciekawy, pyta o to co go interesuje jak jest po angielsku. zobaczymy jak bedzie w szkole. Niestety ti jeszcze do szkoly nie chodzi.
Gorzej z corka, ona 4 bedzie miala.zna z angielskiego to co starszy ale w kontakcie z obcymi dziecmi, raczej usuwa sie w cień.

GranOla
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 6 Apr 2015, 22:21
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Darwas » 15 Apr 2015, 08:50 Re: Przeprowadzka z dzieckiem z polski do uk

Nie ma co panikować dobra szkoła i dadzą rade,moi synowie przyjechali jak mieli zaczynać 0 w szkole podstawowej czyli zero języka pierwsza szkoła jako Polacy byli tylko oni nikogo więcej co szybko pozwoliło że przywykli i lubili szkołę.Dziś idzie im bardzo dobrze no ale lata tu spędzone zrobiły swoje jeden ma 14 drugi 15 lat.Tak że nie panikować wybrać dobrą szkołę i na pewno będzie dobrze.
User avatar
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posts: 693
Joined: 26 Jan 2008, 11:01
Location: Dudley
Reputation point: 58
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by IKA35 » 15 Apr 2015, 10:10 Re: Przeprowadzka z dzieckiem z polski do uk

dzisiaj mają po 14 lat i pewno nie wyobrażają sobie powrotu do PL , zresztą po co

IKA35
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 10 Apr 2015, 17:28
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

PostNapisane by Guest » 15 Apr 2015, 13:37 Re: Przeprowadzka z dzieckiem z polski do uk

Co do szkoły to ja też byłem pełen obaw. Mam 14 letnią córkę. W PL skończyła pierwszą klasę gimnazjum. We wrześniu poszedłem z nią do jednej szkoły i powiedzieli, że nie ich rejon, poszedłem do drugiej i powiedzieli, że nie mają miejsca i wysłali do kolejnej. Ta kolejna to najgorsza szkoła w okolicy więc byłem lekko wkurzony bo nie chciałem dziecka tam posłać. W dodatku nie znałem języka za dobrze i nie mogłem nawet podyskutować na ten temat z nikim. Znalazłem na stronie lokalnego Council-u formularz "School Admissions Application Form" (mieszkam w Redditch). Wydrukowałem formularz, wypełniłem, zrobiłem kopię i wysłałem do Council-u wybierając szkołę gdzie nie było miejsca i nie wpisując innego wyboru. Od razu zaniosłem kopię do szkoły z adnotacją, że oryginał został wysłany do Council-u. Zostawiłem w recepcji i wyszedłem. Na drugi dzień zadzwonili ze szkoły że mam przyjść z córką.
Tak więc miejsce się cudownie znalazło :)
Moja córka nie znała języka za dobrze i szkoła zorganizowała dla niej i dwójki innych dzieci dzieci (Polak i Węgierka) specjalne zajęcia z języka. Dopiero teraz po kilku miesiącach zaczyna normalną naukę.

Co do zaklimatyzowania się to czym młodsze dziecko tym lepiej więc spokojnie bez obaw. Moja miała i jeszcze ma trudności ale z dnia na dzień jest coraz lepiej.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by Scorpion » 15 Apr 2015, 13:54 Re: Przeprowadzka z dzieckiem z polski do uk

Witam.

Ja będę miał również z tym problem. W lipcu przyjeżdżają moi milusińscy. Syn kończy 1wszą klasę i nie zna angielskiego. Dowiadywałem się w council'u i powiedzieli żeby się nie martwić i coś się "załatwi". Mam na oku dwie szkoły gdzie w jednej pracuje polka jako pomoc... Zobaczymy...

Scorpion
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 9 Sep 2014, 14:16
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by jutrzenka » 15 Apr 2015, 14:39 Re: Przeprowadzka z dzieckiem z polski do uk

Też mogę dorzucić parę słów ;)
A mianowicie mój syn w wieku 13 lat również od razu nie poszedł do szkoły, podobnie było jak u mrowek.
W jednej nie było miejsca, w drugiej również. W końcu udaliśmy się do Council-u. Również wypełniliśmy wniosek, ale nic to nie dało, gdyż szkoły, które podaliśmy nie miały miejsca. Tak było przez 2,5 miesiąca. Po tym czasie syn znajomego polecił nam inną szkołę, ale z kolei my do niej mieliśmy daleko, jednakże musieliśmy szybko podjąć decyzję, żeby miejsca nikt inny nie zajął. Podjęliśmy decyzję na "tak" mimo wszystko, ponieważ i tak długo siedział w domu, martwiliśmy się co to będzie, a i jego angielski pozostawał wiele do życzenia. I również szkoła zorganizowała dla tej małej grupy nowo przyjętych uczniów specjalne zajęcia z angielskiego. Syn mimo, że był przeciwny wyjazdowi, dość szybko poradził sobie w szkole, co wcześniej spędzało nam sen z powiek czy poradzi sobie. Po miesiącu nauczyciele stwierdzili, że jego poziom angielskiego jest na tyle dobry ( przy przyjmowaniu do szkoły mówili, że maksymalnie w tej grupie angielskiego będzie rok :wink: ), że może dołączyć do swoich rówieśników. Zgadzam się z opinią, że czym młodsze dzieci tym szybciej się i lepiej sobie radzą. Nie mają takich oporów jak te starsze.

Życzę powodzenia w poszukiwaniach dobrej i właściwej szkoły. Pozdrawiam

jutrzenka
Początkujący
 
 
Posts: 15
Joined: 26 Feb 2015, 12:05
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Witam wszystkim gdyz ponownie chce z dziecmi wrocic do uk do meza. Bylismy juz w grudniu zlozylismy papiery o szkole lecz do polowy lutego nie dostalismy zadnej odp i wrocilismy do pl zeby syn chociaz skonczyl 2 klase w pl. Mieszkamy w tipton tzn bedziemy mieszkac . czy naprawde tak kiepsko jest z miejscami w szkole ?? Przeraza mnie mysl ze znow bedziemy czekac na miejsce w szkole bo pisalam emaila do szkoly ktora jest najblizej naszego miejsca zamieszkania i odp ze brak miejsc. Nie wiem co robic gdyz w pl nie chce miec nieprzyjemnosci ze dziecka nie ma w szkole bo skutkuje to sadem jesli dziecka dlugo nie ma w szkole a w uk coz nie wiadomo ile na miejsce trzeba bedzie czekac. Boje sie ze dzieci nie dadza rade. Syn w sierpniu bedzie miec 9 lat a corcia 4 czy ktos ma dzieci w tym wieku i mieszka w tipton w poblizu tzw wielkiego mostu?? Bardzo prosze o info pozdrawiam wszystkiech

anianowysacz
Początkujący
 
 
Posts: 28
Joined: 23 Jun 2013, 10:38
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 17 Apr 2015, 22:56 Re: Przeprowadzka z dzieckiem z polski do uk

jakos w tym tygodniu byly wyniki naboru do szkol. Nawet w radiu o tym mowili. Skladaliscie podanie w coucilu? Tam sie podaje 3 szkoly ktore najbardziej pasuja. I Oni przydzielaja do jednej z nich.

Pozdrawiam
PS. Grozniejsze konsekwencje za nie posylanie dziecka do szkoly sa tutaj niz w PL

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by IKA35 » 20 Apr 2015, 08:17 Re: Przeprowadzka z dzieckiem z polski do uk

no to teraz mam pytanko , skoro przyjęcia już były to jeśli ja chcę przyjechać dopiero w czerwcu to nie ma szans na przyjęcie dziecka do szkoły ?? czy możliwość istnieje tylko w jakiejś gorszej ??

IKA35
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 10 Apr 2015, 17:28
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Paubulska » 23 May 2015, 20:11 Re: Przeprowadzka z dzieckiem z polski do uk

AdamBoltryk wrote:jakos w tym tygodniu byly wyniki naboru do szkol. Nawet w radiu o tym mowili. Skladaliscie podanie w coucilu? Tam sie podaje 3 szkoly ktore najbardziej pasuja. I Oni przydzielaja do jednej z nich.

Pozdrawiam
PS. Grozniejsze konsekwencje za nie posylanie dziecka do szkoly sa tutaj niz w PL

I tu się zgodzę. My przyjechaliśmy w marcu musieliśmy złożyć podanie w consillu z wybranymi przez nas szkołami. Niestety okazało się że jest bardzo dużo dzieci w wieku mojego syna (5 lat) i jeżeli nie będzie miejsc w szkołach podanych przez nas będą szukać tam gdzie jest jakiekolwiek miejsce. Mogło być nawet tak że trzeba będzie wozić dziecko na drugi koniec miasta bo do szkoły chodzić musi bo grozi to karą... Po 2 tygodniach dostałam pismo ze szkoły do której się dostał (i nie była to jedna ze szkół które podaliśmy w consillu) z wyznaczoną datą do przybycia w celu zapoznania się z nauczycielami, szkoła i dokumentacją. Szczerze mówiąc cieszę się że akurat tam się dostał bo jest jeszcze bliżej niż te co ja podawałam i naprawdę fajni nauczyciele:)

Dodano: -- 23 maja 2015, 20:13 --

zapomniałam dodać że syn poszedł pierwszy dzień do szkoły 14 kwietnia wiec przeszło miesiąc w domu był.

Paubulska
Początkujący
 
 
Posts: 22
Joined: 3 Apr 2015, 18:29
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Marlena25 » 13 Oct 2015, 08:29 Re: Przeprowadzka z dzieckiem z polski do uk

Wiec ja tex sie dolacze;-) hejka wszystkim. Tez mialam obawy w zwiazku z poslaniem mojej 5 letniej corki do szkoly, ktora nie zna angielskiego. Wyslalam podanie e-mailem do szkoly ktora mam najblizej domu i po miesiacu dostalam pismo ze jest dla niej miejsce. Przyznam szczerze ze nie spodziewalam sie takiego entuzjazmu ze strony corki, zadnych stresow nie miala co do jezyka, zaklimatyzowala sie juz po paru dniach i mysle ze bedzie tylko lepiej. Lapie powoli pojedyncze slowka i mysle ze po roku w tej szkole bedzie w stanie porozumiec sie z obcokrajowcami w szkole. Ale trzeba dzieciom pomagac w nauce w domu, bo taki maluch nie jest w stanie sam przyswoic jezyka bedac tylko w towarzystwie anglikow. To moje zdanie;-)

Marlena25
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 15 Sep 2015, 14:07
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZKOŁY